Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  11 członków

Leak Klub
IGNORED

KLUB LEAK'A


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Leak-i 2075, oj były z nimi przeboje...cieszę się że udało mi się ich pozbyć. Grały dobrze ale od strony technicznej było kiepsko, zawieszenia zaczęły się rozklejać itp.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wpisuje się do klubu ze wzmacniaczem Stereo 20. Jest to mój pierwszy wzmacniacz lampowy, posiadam go od roku i jak dotąd sprawuje się bez zarzutu. Lampy to CVC (chelmer valve company), wzmacniacz był podobno modyfikowany w przeszłości, ale nie znam szczegółów;ja się na elektronice nie znam... Po zakupie zrobiłem jedynie przegląd i zleciłem wmontowanie włącznika ON/OFF. Z tego co wiem najlepiej współpracuje z pasywnymi pre i dlatego w planie mam zakup jednego z modeli NVA, bo teraz używam Concordanta i wiem że to nie najlepsze połączenie, gdyż zdaje mi się, że "podcina Leakowi skrzydła". Najlepiej zagrało z kaseciaka Nakamichi BX-150 podłączonego bezpośrednio pod wzmak, Nak jednak padł mi po dwóch tygodniach i czeka teraz na naprawę...

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Leaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

slyszalem ze 600ki sa wysmienite, nawet sie do nich przymierzalem ale poki co pozostaje przy bardzo podobnych 3 droznych telefunkenach.

 

dezerter w jaki sposob zmodyfikowales wysokotonowiec???

Hehehehehe :))

Oj ile bym dał za wiedzę, której nie posiadam. Nie ja robiłem modyfikację.

Kanapki mają inny przetwornik niż oryginalny, z którego jak zrozumiałem, nic nie pozostało. W oryginale jest taki fioletowy. Czekam na stolik i standy z Rogoz audio. Jak tylko przyjdą, zrobię zdjęcia Leak'ów i umieszczę w tej zakładce.

 

Ammagamma

 

Nie myślałeś o Varislope?

 

Słyszałem "dwudziestkę" z tym pre i było naprawdę dobrze.

Pozdrawiam i życzę przyjemnych odsłuchów.

Edytowane przez dezerter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ammagamma

 

Nie myślałeś o Varislope?

 

Tak, myślałem, a nawet licytowałem od tego samego sprzedawcy, od którego mam Stereo 20, ktoś mnie jednak wówczas przebił...

Później natomiast na jakichś angielskich forach wyczytałem, że akurat ten i inne przedwzmacniacze Leaka to nic szczególnego, a wręcz są kiepskie... można kupić zmodyfikowane jakieś lub przerobione na pasywki, na ale jakoś sie juz trochę napaliłem na NVA, szkoda tylko że nie ma pilota:)

A może ktoś używał Leaka z pre Icon Audio? Ma pilota, no ale stówka więcej...

Pozdro,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ładnie ładnie :)

Ten gruby kabel obok wyjść głośnikowych wygląda jakby chciał się wysunąć czy tylko mi się wydaje?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, kable muszę uporządkować. Żona nie może na nie patrzeć. Zastanawiam, czy nie dać leaka do przerobienia wejść IC i tego zasilania, tak jak stało to się z głośnikowymi. Domyślam się, że po pozbyciu się tych "przedłużek", dźwięk poprawi się w znacznym stopniu. Chociaż już teraz mu niewiele brakuje do ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak ten system gra :) niestety malo sie widuje tego typu sprzetu na naszym forum, pewnie gdyby sie zlecieli coponiektorzy kolesie ze STEREO, ktorych imion nie chce wymawiac, wykpili by Cie ze jestes frajer co daje zarabiac handlarzom z allegro kupujac wystawkowy sprzet ktory nie ma prawa grac i powinien byc tam gdzie jego miejsce, czyli na wystawce.

 

Swoja droga ja mam niemieckie klein hummele na el84, ecc81 i ez81, razem 18 watt w push pullu, na nich wisza 3 drozne telefunkeny tl90, 30cm bass, 13cm srednicy i kopolka philipsa. Kaliber ten sam co u Ciebie, tyle ze tu mysl techniczna z UK, a u mnie Western Germany. Jakby te systemy postawic kolo siebie to by mozna taka troche bitwe o anglie urzadzic :)) jestem przekonany ze twoj smaczny system przypadl by mi niesamowicie do gustu.

Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leak jest bardzo popularny w GB, Australii i na mediamarkcie.

Ceny idą w górę. Radzę chłopakom z działu STEREO mocno się spieszyć :))

 

A tak na poważnie:

 

Do środy mam urlop.

Jeśli jest ktoś odważny, to zapraszam na PW i możemy słuchać.

Nie mam kompleksów po dwudniowej wizycie w Wa-wie.

300 B został niestety w stolicy, ale mam leaki!!

Pozdrawiam

Edytowane przez dezerter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej,

Kupiłem w końcu Promitheus Audio TVC, używkę oczywiście, którą będę miał jutro, więc jak na razie wielka niepewność :)

A do tego phono E.A.R. 834P, które od dawien dawna chciałem mieć, i które dotrze dopiero w przyszłym tygodniu...też z drugiej ręki!

Mam nadzieję, że zakończy to moje poszukiwania na jakiś czas...pozostanie tylko dobór okablowania.

 

A tak 'bajdełej' to będąc na urlopie w Polsce dostałem w prezencie od pewnego audio-entuzjasty kabel sieciowy DIY, który wpiąłem w moje obecne pre (Concordant Excelsior) i WOW!!!- kable naprawdę 'grają', więcej głębi się pojawiło, lepsza separacja instrumentów i tak ogólnie bardziej 'lampowo'!

 

Jak odbiorę jutro promitheusa to opiszę wrażenia.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.<br />

No więc Promitheus już gra...i to jak!<br />

Krótko mówiąc cały odbiór jakby na wyższym poziomie: większa przestrzeń, instrumenty bardziej rzeczywiste i namacalne, ładnie wybrzmiewają, dużo lepsza dynamika nawet przy małej głośności (to była straszna bolączka Concordanta), więcej basu a zarazem klarowności...ogólnie mogę powiedzieć, że nadzieje nie zawiedzione :)<br />

Czekam na wspomniane wcześniej phono stage, bo generalnie jestem miłośnikiem analogu, a z tego mojego marantza pewnie wiele więcej się nie da wycisnąć...tak czy inaczej muszę dobrać jakieś IC (nie za drogie) i tu prośba o pomoc: bardzo jestem ciekaw jakichś srebrnych- podobno takie "naturalne", a i sam Promitheus w środku zdaje się być srebrem okablowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 lat później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.