Skocz do zawartości
IGNORED

Mobilne ustroje/pułapki - jakie firmy polecacie?


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wiem, że pytania o ustroje pojawiały się nie raz, ale zawsze gdzieś ukryte w innych tematach.

Nie ukrywam, że chciałbym poprosić o konkretne dane oparte na Waszych doświadczeniach.

Mój problem to troszkę za dużo basu i fakt, że mieszkanie wynajmuję i niedługo znów się przeniosę (taka praca). W związku z tym, nie mogę przewidzieć gdzie będę mieszkał za jakiś czas i nie mogę dopasować idealnie pułapek basowych i innych elementów. Zależy mi na czymś w rozsądnej cenie i na czymś co wrzucę do auta podczas przeprowadzki.

Wiem, że to wiele nie pomożę ale zawsze coś.... coś się powinno zmienić.

Czy warto kupować walce "z gąbki" czy lepiej w jakiś rezonator Helmholtza z bliżej nieznaną częstotliwością pomieszczenia?

Obecnie pokój w ksztłcie litery L łączony z kuchnia. Jakieś 2 panele rozpraszające z gąbki też by się przydały.

Niestety wysłałem zapytania do jednej z firm ale jakoś po 2 mailach skończyło się na ignorancji...

 

Byłbym wdzięczny za sugestie firm, mogą to też być firmy niemieckie (obecnie tutaj przebywam).

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4+ sztuk pochłaniaczy szerokopasmowych. Sposób przyrządzenia kilka tematów wyżej.

Ewentualnie bardziej szerokopasmowo strojony Hermholtz na jakieś 30-50Hz, ale musiał byś mieć kilka sztuk i posiadać przynajmniej kombi.

 

Gąbki - tłumią wysokie. Gąbki na bas ==> Poszukaj wypowiedzi sly30 o Vicoustic Varibass.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbki - tłumią wysokie. Gąbki na bas ==> Poszukaj wypowiedzi sly30 o Vicoustic Varibass.

 

dzięki za odpowiedź. Ostatnio kupiłem głośniki i podczas odsłuchu w salonie miałem obawy, że mają za dużo wysokich tonów (a co ciekawe pokój dobrze wytłumiony, sporo ustrojów rozpraszających, basu było w sam raz). Teraz w mieszkaniu mam za mało wysokich a za dużo niskich (może kwestia po prostu podbicia niskich stąd takie wrażenie).

Czy gąbki na bas lub pułapki basowe szerokopasmowe zadziaają w innych pomieszczeniach... czy lepiej jednak wstępnie oszacować mody własne? Wiem, że nie ma nic uniwersalnego ale jestem zmuszony kupić coć w ciemno i "optymalnego".

Nie chciałbym od razu wydawać zbyt dużo pieniędzy... co innego gdybym mieszkał na stałe i ktoś przyjechał zrobić pomiary...a tak chcę zacząć powoli, krokami. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Produkujemy panele, ktore zdaja sie odpowiadac Twoim potrzebom: robimy zarowno szerokopasmowe absorbery o ksztalcie prostopadloscianu, jak i narozne szerokopasmowe absorbery. Oba typy mozna postawic w pokoju i od razu dzialaja. Jesli podloga jest rowna i nie ma ryzyka ze ktos straci panele, to stoja one dosc stabilne nawet jeden na drugim. Narozne panele sa bardziej stabilne, ze wzgledu na wieksza podstawe. Dzieki temu mozesz je przenosic z miejsca na miejsce, z mieszkania do mieszkania.

 

Jesli chcialbys poeksperymentowac z absorberami strojonymi, to mamy w ofercie takze przestrajalny rezonator Helmholtza w postaci modulu, ktory mozesz stawiac jeden na drugim w narozach pomieszczenia.

 

Wszystkie podane przeze mnie panele akustyczne znajdziesz pod adresem naszej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Z innych propozycji masz te podane przez Mirka z Acoustic Lab.

 

Natomiast gąbek staraj się unikać, są lepsze rozwiązania niż gąbka.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast gąbek staraj się unikać

 

Wszelkiej maści piramidki z gąbki/pianki to bardziej "dekoracje akustyczne" niż na prawdę działające ustroje. Oczywiście w pewnych określonych sytuacjach, można zastosować takie rozwiązania, ale są mało efektywne i nieumiejętnie zastosowane mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak jak Koledzy powyżej napisali są lepsze rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi. Idealnie byłoby gdybym mieszkał na stałe to mógłbym urządzić sobie pokój pod odsłuch. Obecnie nie mogę za bardzo mocować ustrojów do ścian. Raczej w rachubę wchodzą elementy stojące. Mam miejsce na kolumnami w narożach... pośrodku stoi plazma (wiem, też ma zły wpływ). Pośrodku pokoju mam sofę a za sofą część kuchenną, pokój w kształcie L. Nie mam za bardzo gdzie układać ustrojów, zostają okolice głośników. Dlatego też jestem w cięzkiej sytuacji bo nie mogę czegoś spróbować i wymienić na coś innego - kupuję w ciemno (nie mieszkam w kraju). Do sprwy podchodzę ostroznie, bo nie chcę wydawac od razu wiekszych pieniedzy na wiele kilogramów ustrojstw, które niekoniecznie dobrze zadziałają.

Może 2 rezonatory Helmholtza na początek w dobrej cenie? Czy postawione w narożnikach z przymusu też coś pomogą (wiem, powinny stać w strzałkach).

Pozdrawiam

Undziak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 2 rezonatory Helmholtza na początek w dobrej cenie?

 

RH aby zadziałały powinny być strojone na odpowiednie częstotliwości i muszą być duże (duża pojemność). Niestety są to ustroje dość kapryśne w dostrajaniu i drogie. Za kolumnami proponuję panele szerokopasmowe z wełny mineralnej "ubranej" w ramki i jakiś materiał tekstylny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, to wszystko nie jest takie łatwe - bynajmniej w moim przypadku. Nie mam za dużo miejsca do ustawiania ustrojów ale 2 sztuki czegoś takiego pewno bym zmieścił za głośnikami. Poczekam jeszcze bo będę zmieniał stolik na coś solidniejszego i mneijszego od tego co mam wtedy będzie zapewne więcej miejsca. No i takie ustroje muszą byś stojące, niczego raczej nie mogę powiesić.

dzięki za porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, to wszystko nie jest takie łatwe - bynajmniej w moim przypadku. Nie mam za dużo miejsca do ustawiania ustrojów ale 2 sztuki czegoś takiego pewno bym zmieścił za głośnikami.

 

Dlatego lub niestety adaptacja akustyczna z ustrojami niedomowymi wymaga poświęceń i czasami zajmuje drogocenne miejsce w pokoju. Nie jest dla każdego. Proszę potraktuj ten mój wpis bez urazy, ale taka jest rzeczywistość nie tylko Twoja. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lub niestety adaptacja akustyczna z ustrojami niedomowymi wymaga poświęceń i czasami zajmuje drogocenne miejsce w pokoju. Nie jest dla każdego. Proszę potraktuj ten mój wpis bez urazy, ale taka jest rzeczywistość nie tylko Twoja. Pozdrawiam

 

Tu nie mam czym się urażać:) Po prostu pytam Forumowiczów co sądzą o ustrojach i szukam możliwości. Jestem świadom ograniczeń w moim przypadku i z pewnością coś w końcu znajdę. Dziękuję:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie mam czym się urażać:) Po prostu pytam Forumowiczów co sądzą o ustrojach i szukam możliwości. Jestem świadom ograniczeń w moim przypadku i z pewnością coś w końcu znajdę. Dziękuję:)

 

Jak zauważyłeś, jestem zwolennikiem adaptacji akustycznych i namawiam na nią niezdecydowanych forumowiczów. Jest wiele dróg dojścia do zadowalających rezultatów i dobrze że pytasz, zapewne znajdziesz swoją drogę. Trzymam kciuki i czekamy na ewentualne zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłeś, jestem zwolennikiem adaptacji akustycznych i namawiam na nią niezdecydowanych forumowiczów. Jest wiele dróg dojścia do zadowalających rezultatów i dobrze że pytasz, zapewne znajdziesz swoją drogę. Trzymam kciuki i czekamy na ewentualne zdjęcia.

Trochę się uzewnętrznie.... od paru lat odczuwam "cierpienie" bo jakiś czas temu kupiłem sobie mieszkanie z idealnym pokojem do odsłuchów. Wtedy dużo gorszy sprzęt grał bardzo fajnie, było cicho, mieszkania dobrze odizolowane, grube ściany. Teraz mam dużo droższy i lepszy sprzęt, ale od 5 lat tułam się po różnych mieszkaniach w różnych miastach i państwach- zachciało mi się realizacji zawodowej. A mieszkania wynajmowane bywają różne. Jakiś czas temu mieszkałem w kamiennicy i nawet do głowy mi nie przyszło abym coś wygłuszał itp. Teraz mam lodówkę w linii z moim lewym uchem. Żeby wieczorem posłuchać i uniknąc włączenia po prostu wyłączam ustrojstwo.

Ostatnio kupiłem jakieś tanie dywaniki... może coś dodatkowo wygłuszyło;)

Niech cieszą się Ci, którzy mieszkają na stałe i mogą sobie na stałe montować ustroje:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.