Skocz do zawartości
IGNORED

skaj jako wykończenie skrzynek


maciekw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wykończyć nowo budowane skrzynki (suby) skajem imitującym skórę. Zastanawiam się tylko jakiego kleju użyć do przyklejenia tego materiału do mdf-u. Myślałem o wikolu, ale obawiam się, czy nie spowoduje on zdeformowania skaju. Pamiętam, że ktoś na forum zamieścił kiedyś zdjęcia zrobionych przez siebie kolumn, gdzie front i góra były pokryte skóropodobnym materiałem. Czym to było klejone?

Pozdrawiam

Maciekw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikol nie chwyci dobrze skajki niezdzierajki ...

uzyj butaprenu wg instrukcji uzycia, a nigdy ci to nie odpadnie.

Mozesz tez po posmarowaniu od razu przylozyc, bedziesz mial mozliwosc lekkiego naciagania, przesuwania (zalezy na ile elastyczny skaj bedzisz miec) wtedy koncówki mozesz złapać punktowo na jakis cyjanoakryl, zeby sie nie "ruszało". Ale lepiej to dobrze wymierzyc przyciac i uzyc budziora jak fabryka nakazala, a sie przesuwac nie bedzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

butapren moze byc ale duzo lepszy jest klej polimerowy (ja kupilem klej dragon za 10 pln/250ml w zjadliwie pomaranczowej butelce) jest mocniejszy niz budex,caly przezroczysty i nie smierdzi pozdr

 

pees drewno tez klei , do tego stopnia ze w razie traktowania silowego wyrywal drzazgi wiec w razie co na poprawki nie masz co liczyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.