Skocz do zawartości
IGNORED

Amplifon vs. Mastersound


Gość partick

Rekomendowane odpowiedzi

Gość partick

(Konto usunięte)

ostatnio zauważyłem, iż pewien forumowicz zmienił Amplifona (bodajże WT 40 II) na Mastersound Compact 845.

Amplifona raczej wszyscy znają, natomiast tego drugiego, raczej nie. http://audio.com.pl/testy/mastersound-compact-845:2 - mam tylko ten test, nie słuchałem.

 

ze zwykłej ciekawości, chciałem zapytać o różnice, ponieważ cena różni się znacząco, a i forumowicz osłuchany. po prostu jestem ciekaw - no offence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Dziwny jakiś ten test i w dodatku jakby bez autora. Uwag np. na temat lamp mocy nie rozumiem.

 

jozwa, mam odpowiedź na PW, której rzecz jasna nie mogę, zacytować - ale każdy może napisać co, jego zdaniem może się zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

partick - Mastersoundy mają z tego co pamietam we Wrocławiu w Fusicu i oczywiście w Katowickim RCMie. Recenzjami nie ma co się przejmować, bo w przypadku takich zakupów czasem lepiej (i na pewno taniej) wychodzi wycieczka krajoznawcza połączona z odsłuchem, niż zakup na podstawie czyjejś rekomendacji ;-) Dla mnie Mastersound gra dużym , ciepłym i soczystym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby czterdziestka dobrze zagrała to najpierw trzeba wymienić fabryczne jany na coś przyzwoitego np.amperex czy telefunken i wymienić kondensatory sprzęgające icel na bardziej klarowne np jantzeny czerwone,w obu przypadkach koszt jest podobny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

IMHO szkoda Amplifona na amatorskie grzebactwo a z drugiej strony szkoda Telefunkenów na Amplifona.

Z wiary w DIY oraz w domowy tuning i jego zbawcze działanie wyleczyłem się dawno.

 

Amplifon to znakomity wzmacniacz w swojej cenie i obydwa egzemplarze WT40, których byłem właścicielem będę wspominał bardzo miło.

Jednak żaden osiołek nie będzie nigdy wyścigowym trzylatkiem.

Takie jest życie..

 

Czekałem długo na to, że Andrzej Piwowarczyk wreszcie zakończy swojego SET-a na GM70.

Nie doczekałem się.

Kupiłem Mastersounda.

 

To już cała historia.

 

Jest jeszcze jeden aspekt tego co się stało.

Wymiksowałem się z forumowego klubu Amplifona.

Z tymi panam nigdy nie było mi po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu jeżeli wymiana kondów w serwisie to dla Ciebie amatorskie grzebanie to co proponujesz?nie twierdzę ,że amplifon to jakiś hi-end i nie wiem co w tej załadce ten temat robi a jeżeli chciałeś set na GM70 to trzeba było do pana Waldka się zgłosić,stary audiofil na nich gra między innymi.Napisz coś o porównaniu mastersounda do amplifona(rozumiem że miałeś WT II)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dobrze pamiętam co pisał na temat wymiany kondensatorów Andrzej Piwowarczyk a zwłaszcza to, że uważał ten zabieg za raczej niepożądany z powodu temperatury panującej w obudowie wzmacniacza.

 

Monobloki p. Waldka słuchałem. Nie powiem, że mi się nie podobały jednak swoją opinię mam, zachowam ją dla siebie.

Jako DIY monobloki nie interesują mnie.

 

Porównania wzmacniaczy nie będę zamieszczał. Po co budzić bezsensowne dyskusje?

Powiem tylko tyle. Amplifon jest zacnym wzmacniaczem a Mastersound jest wart swojej ceny.

 

Tak. Obydwa Amplifony, które miałem to wersja WT 40 II.

Starszy (z drewnianymi bokami) był wg mnie dużo bardziej szczęśliwszy jeżeli idzie o dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle. Amplifon jest zacnym wzmacniaczem

 

Ostatnio poznałem zdanie znawcy wzmacniaczy, że Amplifon jest złym wzmacniaczem, bo psuje akustykę pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu słyszałeś amplifona wt 40 z innymi sprzęgającymi niż icel-e?różnica jest słyszalna oczywiście na plus,oczywście szybkości na basiee nie przybędzie nie ma się co czarować ale cała reszta się poprawi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.