Skocz do zawartości
IGNORED

Nordost Heimdall


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Nordosty są bardzo fajne bo przejrzyste, mają bardzo dużo powietrza, są szybkie i szczegółowe ale niestety jak dla mnie dość "odsuszają" dźwięk, pozbawiają go jakby masy, mięsistości, będąc w tym zakresie zaprzeczeniem kabli w stylu Transparenta, MITa będących też przy okazji po cieplejszej stronie mocy. Nordost wprowadza natomiast świetny porządek na scenie, separuje idealnie instrumenty. Wczoraj na przykład posłuchałem dość długo zapomnianej płyty Manu Katche (wyd. ECM), wirtuoza perkusji i ogrom sceny i tak zwana lokalizacja źródeł na jej firmamencie była imponująca co świadczy o wybitnych zdolnościach Nordosta w tym aspekcie.

 

Sam używając zamiennie Transparenta i Nordosta (akurat Red Dawn) ostatecznie zostanę jednak przy konfiguracji z Transparentem, czekam akurat na dostawę, a Red Dawna sprzedaję.

 

O ile można wierzyć recenzjom Acrolinka, którego niestety nie słuchałem osobiście, stąd z góry przepraszam jeśli się mylę w opiniach, charakterem brzmienia bardziej pasuje do wymienionych przeze mnie Transparentów niż do Nordosta, więc pozowliłem sobie na wypowiedź w temacie, a jak rozumiem byc może stąd Twoje pytanie pytanie o szukanie "drugiego bieguna".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzkb za wpis.Dosc powiedziec,ze wlaczylem pozdrawiajac go -Audiograde Perceptionism,ktorego mam w zapasie od lat (w zapasie rowniez rzeczony Acrolink i Sonus Oliwa jak i jakis no name-dodatek chyba do tunera,ktory brzmi wybornie!).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:

Nordosty są bardzo fajne bo przejrzyste, mają bardzo dużo powietrza, są szybkie i szczegółowe ale niestety jak dla mnie dość "odsuszają" dźwięk, pozbawiają go jakby masy, mięsistości.

 

 

Sam mam Nordosty- szt.3 i jedno co mogę powiedzieć to, że Red Dawn jest przestrzenny i masywny (potężne basisko- świetnie kontrolowane), ale nieco za bardzo konturuje przekaz (IC pomiędzy źródłem CD Roksan Kaspian m1)- mam na myśli wycofanie średnicy w okolicach żeńskich wokali.

SPM- wersja XLR używany jako interkonekt pomiędzy końcówką T+A i przedwzmacniaczem również tej marki, wprowadza dużo porządku z jednocześnie nie wypycha do przodu owej "średnicy z tyłu", w niczym to nie przeszkadza, bo przekaz jest na tyle klarowny i zrównoważony, że ma się wrażenie- że tak ma być, no i efekty dynamiczne- są nie do pobicia. Fortepian jest masywny i raczej ma się wrażenie o słuchaniu go z większej odległości, niż że coś jest nie tak z realizacją. Na górze w bi wire tymczasowo grają taśmy solar wind- to kabelek faktycznie cieniujący przekaz, ale genialny do korekty budżetowych systemów w rodzaju NAD-a za 1200pln, ew. dla systemów z Subwooferem.

Jeszcze tylko uwaga dotycząca Nordosta- to nie są kabelki do lampy- on potrzebuje duuuużo prądu- szczególnie SPM głośnikowy, a zatem zalecany jest do silnych tranzystorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Potwierdzam uwagę o głośnikowym SPM Reference. Niby z charakteru dźwięku pasowałby do lampy, ale wyłożył się na nim zarówno Jadis Defy 7 jak i ARC VT 100 Mk 2, choć temu ostatniemu nigdy wcześniej pary nie brakowało. Powód tak jak pisze KolegaZoltego, prawdopodobnie duża pojemność kabla pożerająca mnóstwo prądu.

Heimdalla też słuchałem, fajny kabel, jak dla mnie ciut słabszy niż SPM Reference. Nie tak spektakularny, choć być może mniej brutalny. Bardzo przyzwoity kabel np do Accuphase, McIntoshy, Electrocompanietów czy tych topowych Musicali P... ileś tam:-)0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sprobuj Ramzesa. W pewnych aspektach ten kabel jest jak mix najwyzszych Nordostow i Acrolinkow. Tak na 90% ich potencjalu. Nie bede wyjasnial szczegolow ale Ramzes to najtanszy kabel z topu jaki znam. Sam go uzywam od dwoch lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli system ma bas to ic heimdall mu napewno nie zaszkodzi. Glosnikowe moge troche odchudzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.