Skocz do zawartości
IGNORED

Toshiba PC-330 i niestety...


Gość G.Mark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Nabyłem ostatnio stary deck kasetowy Toshiba PC-330. Jak na swój wiek, stan jest zadawalający ale... no właśnie. Po kilkudziesięciu sekundach od włączenia, w lewym kanale - na wyjściu słuchawkowym i liniowym - pojawia się dźwięk przypominający przesypywanie piasku przez metalowy lejek. Jest on nieregularny a w pewnych momentach zamienia się w delikatny stukot przypominający iskrzenie jakiegoś styku. Poziom tego dźwięku nie zależy on od regulacji poziomu odtwarzania - regulowałem PR'ami na płycie. Sprawdziłem wczoraj, czy nie jest on wynikiem "zimnych" lutowań i zero efektu. Zaczynam podejrzewać któryś z elektrolitów lub... i z tym pytaniem zwracam się do Was. Schematu oczywiście nie posiadam i nie znalazłem go na sieci niestety.

 

G.Mark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz mój temat;) Cierpie na to samo ale we wzmacniaczu:( Co do elektrolitów to niektóre na bank idą do wymiany ale dzisiaj posprawdzam wszystkie stałe bo one (zwłaszcza te najzwyklejsze ) potrafią też paść. U mnie szum się już uspokoił ale czasem mam taki impuls jakby mi się pojemność nagle rozładowywała i dlatego je srawdze. Jak sobie z tym poradze to podsune Ci rozwiązanie mojego problemu i może zadziała też u Ciebie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Moje podejrzenia skłaniają się coraz bardziej w stronę elektrolitów. W układzie - poza zasilaczem - nie ma półprzewodników, które być się tak mocno rozgrzewały, że pod wpływem temperatury układ scalony, lub tranzystor zaczynał się wzbudzać. Gdyby to był czysty szum, to można byłoby podejrzewać wzbudzenie któregoś ze stopni ale te zakłócenia mają również postać nieregularnych trzasków. Albo któryś z elektrolitów pod wpływem napięcia dostaje przebicia, albo ma przerywający styk pomiędzy wyprowadzeniem a okładziną. Uszkodzenia nie ma w układzie wzmacniacza słuchawkowego, bo odsłuch przy nagrywaniu jest OK. Więc albo uszkodzenie jest we wzmacniaczu odczytu, albo w układzie Dolby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.