Jump to content
IGNORED

Kabel HDMI i RCA (Return Channel Audio)?

Pakacel

Recommended Posts

Cześć Wam,

Kupiłem sobie Amplituner oraz blue raya. Podłączyłem BR z ampli kablem HDMI i wyjścia HDMI w ampli przesłałem sygnał do TV również po HDMI.

I teraz taka sytuacja - wszystko chodzi ok. Ale jak włączę telewizor gdzie źródłem sygnału jest antena szerokopasmowa, to przez opisane wyżej połączenie nie mam sygnału zwrotnego RCA , czyli nie mam foni dla telewizora. Wszystkie hdmi we wzmacniaczu mam ustawione na HDMI Control (czyli poniekąd uruchomiona jest automatycznie funkcja RCA), ale teraz nie wiem, czy w telewizorze muszę aktywować jakiś format foni lub skonfigurować łącze HDMI dla telewizora?

Czy dobrze rozumiem funkcje RCA, że przez HDMI jest przesyłąny zwrotnie sygnał Audio, czyli foniczny?

Dzięki za podpowiedzi;-)

Audio Return Chanell nie wiem czy wiesz o co w tym chodzi a chodzi o to ze dzwiek z tv mozesz poscic wlasnie poprzez hdmi z ARC na amplituner i jaka jest antena nie powinno miec zadnego znaczenia chodzi o to ze nie musisz laczyc tv z amplitunerem dodatkowym kablem np stereofonicznym czinczem nic nie zrozumialem z tego co opisales (jak nie masz fonii dla tv )ale moze ze bedziesz musial poszukac w menu tv i moze trzeba uaktywnic ta funkcje jak pisze kol.wyzej ale nie wiem tez czy to jest automatycznie aktywowane gdy podlaczysz kabel z ARC. Pozdrowionka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.