Skocz do zawartości
IGNORED

Prosba o porade akustyczna do salonu z audio


oasisliam

Rekomendowane odpowiedzi

Stolik jeszcze do tyłu aby nie stał przed frontami kolumn, a dywan do przodu w miejsce pierwszego odbicia. Oczywiście też nie będzie szału, ale bardziej poprawnie.

 

Dokładnie takie same przemyślenia. Być może na próbę z innego pokoju większy dywan przed kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podobny pokój, podobne problemy, inna klasa sprzętu ale też szukam średnicy, wysokich i oderwania dźwięku od kolumn. Nie mam możliwości (obecnie) zmiany sprzętu, mogę jedynie szukać kosmetycznych zmian w akustyce. Zastanawiam się czy U ciebie, jak u mnie przyczyną nie jest zbyt duża miękka kanapa narożna która skutecznie tłumi wyższe partie. Lub zbyt ciasne miejsce odsłuchu, przez to zbyt mało oddechu...

Życzę powodzenia w znalezieniu Grala :) Pozdrawiam

 

moje rozważania akustyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podobny pokój, podobne problemy, inna klasa sprzętu ale też szukam średnicy, wysokich i oderwania dźwięku od kolumn. Nie mam możliwości (obecnie) zmiany sprzętu, mogę jedynie szukać kosmetycznych zmian w akustyce. Zastanawiam się czy U ciebie, jak u mnie przyczyną nie jest zbyt duża miękka kanapa narożna która skutecznie tłumi wyższe partie. Lub zbyt ciasne miejsce odsłuchu, przez to zbyt mało oddechu...

Życzę powodzenia w znalezieniu Grala :) Pozdrawiam

 

moje rozważania akustyczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hej,

przeczytalem Twoj temat i moj problem brzmi podobnie. Mi sie udalo odsunac kolumny na 80 cm od "tylnej sciany okien", z metr od sciany bocznej i srednicy dalej nie ma. Faktycznie u mnie tez jest duza narozna kanapa, moze ona to gdzies pochlania? tez siedze glowa praktycznie przy tylniej scianie i to moze byc to. Najgorszy w tym wszystkim jest jednak, ze kanapy nie wykopie ani nie odsune od sciany bo zrobi sie zerowa przestrzen uzytkowa, a to w koncu pokoj dzienny, a nie studio hi-fi. Co do porady kolegi o nicku SMOG, dobrze prawi - kup sobie Cambridge i pojawi sie sie duzo przestrzeni i srednicy. Ja mialem CA sonata ar30, i byla srednica, przestrzen, a po pojawieniu sie arcama - dupa blada. Ostatni w dziale sprzedam uzytkownik Fisz czy jakos tak, sprzedawal CA Azur 640 A oraz CD za 999zl i nikt chyba nie kupil. Sprzet jest mi znany, bo ma go moj ojciec, i wierz mi ze jest tam bardzo duzo przestrzeni, dynamiki itd. Sprzedalbys swoje ustroje kupil za 1000zl to i masz byc moze po problemie. Ja mam do siebie pretensje, ze poczytalem na forach jaki to pewny sprzet super jest z czym go laczyc, tak zrobilem, wydalem kupe kasy....i kupa.

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, a dla testu nie dałoby rady od ojca wypożyczyć na dzień jego sprzęt i wstawić do Ciebie by porównać czy to sprzęt, czy pomieszczenie 'wysysa' średnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oasisliam, dzięki za zainteresowanie i rozważę zakup wzmacniacza pod odsłuch stereo, KD niestety musi zostać, bo korzystamy - do TV .(podpięty dekoder UPC, a starszy syn bajki DVD),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej, a dla testu nie dałoby rady od ojca wypożyczyć na dzień jego sprzęt i wstawić do Ciebie by porównać czy to sprzęt, czy pomieszczenie 'wysysa' średnicę?

Romku,

To chyba jedyny sposob na ostateczny werdykt w tej calej sprawie. Problem jest taki, ze ojciec juz swoje lata ma i boi sie ze cokolwiek sie poruszy to pewnie sie zepsuje. Reasumujac, nie bedzie chcial go mi dac. Nawet jak przywiozlem swojego arcama do niego by podlaczyc to do jego kolumn i zagrac w jego pomieszczeniu to sie namialczal ....:). Kolumny ktore posiada sa rowniez nie male, i transport tego wszystkiego - to bylaby niezla mordega. JAk bede zdesperowany, to tak zrobie, poczekam tylko, az gdzies na dluzej pojedzie ....hehe :).

Anyway - pomysl w sumie jedyny logiczny jesli chce sie rozwiazac ta akuzagadke;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.