Jump to content

Opinie: sprzęt - ostatnio dodane

Sign in to follow this  
Instrukcja dodawania Opinii: https://www.audiostereo.pl/opinie-instrukcja-dodawania/
 1. Rafaell's Cable Dominator

  Kabel Rafaella zdecydowanie najlepiej wypadł podłączony do listwy zasilającej mój system. Zaznaczę, że na codzień używam w tym miejscu kosztującego katalogowo 13 tys. zł Acoustic Zena Absolute. Od pierwszych chwil po podłączeniu Dominatora do listwy Base cały system ożył, brzmienie ewidentnie przyspieszyło i nabrało większego pazura. Przyznam szczerze, że wprawiło mnie to w dość spore zdziwienie, wręcz osłupienie. Zawsze zdawałem sobie sprawę, że Acoustic Zen Absolute nie jest mistrzem w dziedzinie szybkości, tym niemniej postęp w tej dziedzinie wniesiony przez sieciówkę Rafaella spowodował uczucie „audiofilia nervosa” czyli mówiąc wprost, poczucie iż być może system wymaga jednak dalszych zmian. Oczywiście nie twierdzę, że Dominator jest lepszą sieciówką niż Acoustic Zen, tym niemniej w aspekcie szybkości brzmienia wypada znacznie lepiej, w kategoriach bezwzględnych naprawdę wybornie. Dzięki takiemu zestrojeniu znakomicie wypada brzmienie wszelkich instrumentów rytmicznych. Drugą wielką zaletą sieciówki jest zbliżona do liniowej charakterystyka przenoszenia. Kabel zdaje się nie mieć w ogóle własnego charakteru, co najwyżej można stwierdzić lekkie osłabienie w najniższym zakresie częstotliwości, co jednak zależy w dość istotny sposób od podłączonych komponentów jak i słuchanego repertuaru. Porównanie z bardzo wysokiej klasy sieciówkami (Acoustic Zen Absolute, Electraglide Epiphany X.3, Shunyata Anaconda Helix Alpha) ukazuje iż każdy z wymienionych topowych kabli podłączonych wprowadza w ewidentny sposób swoją własną sygnaturę. Shunyata zagęszcza dolną średnicę i spowalnia dźwięk, Acoustic Zen i Electraglide uprzywilejowują przełom średnicy i wyższych rejestrów. W porównaniu z nimi Dominator zdaje się w ogóle nie ingerować w przekaz, jego równowaga tonalna sprawia wrażenie jakby bardziej naturalnej i oczywistej.

  W zbliżonej cenie do Dominatora cenie oferowane są (lub w przypadku L/i 50 EXs były) jedynie kable Oyaide. Taurus kosztuje katalogowo 2.490zł, a nieprodukowany już Acrolink kosztował w granicach 6-7 tys. zł. Jasno widać więc, że kabel Rafaella cechuje znakomita relacja jakości w stosunku do ceny, którą ustalono na 1.670zł. Rekomenduję zastosowanie Dominatora do listwy zasilającej system, jest on w stanie dostarczyć sporą ilość czystego i pozbawionego własnej „farby” prąd

 2. Denon PMA 255UK

  Pomimo swoich niewielkich gabarytów oraz mocy potrafi wskrzesać prawdziwy ogień na dobrze zrealizowanych płytach,bogata góra pasma,mnogość alikwotów,bardzo dobre wybrzmienie instrumentów perkusyjnych,urocza średnica i bardzo dobrze kontrolowany bas - może nie mistrzostwo świata lecz umie wcisnąć w fotel,zachowując przy tym kontrolę - i co najważniejsze dolna część pasma jest zróżnicowana.

 3. Musical Fidelity X-A1 ''PROSIACZEK''

  Wzmak Musicala jest jednym z tych urządzeń,które potrzebują rozgrzewki-co najmniej pół godziny,po tym czasie brzmi mniej chaotycznie i łagodnieje góra.Nie jest to w moim odczuciu wyrafinowane urządzenie,z resztą moje preferencje sięgają gdzie indziej,ale może się podobać,jego barwa jest ocieplona,gęsta bez jakiejkolwiek ostrości,sybilanty zredukowano do minimum.Przy takim dźwięku odpoczywamy,wokal jest przyjemny,w muzyce Jazz też może się podobać,gorzej wychodzi mu materiał z Rock i Metal gdzie potrzebny jest pazur.Grupa Tool w swoich mrocznych utworach brzmi nazbyt spokojnie,bas ma jakąś dziwną koherencję, buja i hula-to nie mój typ! Przy bezpośrednim porównaniu ze wzmacniaczem LFD Mistral mojego kolegi Musical był dużo mniej szczegółowy i grał trochę sennie,mimo to może przypaść do gustu ludziom oczekującym spokoju i odpoczynku w odreagowaniu stresu dnia codziennego związanego z ciągłym zrzędzeniem żony.

 4. Acoustic Zen Kabel sieciowy Gargantua II

  Myślę,że o tym kablu wszystko zostało już powiedziane.Z końcówką mocy IDEAŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Infinity SM 102

  Kolumny te posiadałem kilka lat, moim zdaniem nie nadają się do zastosowań domowych ze względu na zachwianą równowagę tonalną, z kolei ze względu na dużą skuteczność nadają się doskonale do restauracji lub baru, zresztą tam je sprzedałem za 400 zł ;-) Wybrałem je, gdyż byłem zupełnym laikiem, a nazwa Infinity spodobała mi się, podobnie jak napis made in USA ;-) Ale do rzeczy:

  Kolumny grają bardzo dynamicznie i przejrzyście, słychać wszystkie szczegóły, ale kosztem przyjemności z odsłuchu - sybilanty, świsty są niestety na porządku dziennym, podobnie jak zupełny brak niskiego basu, jest jedynie podbarwiony średni - poważna wada :-( Kolumny nadrabiają to poziomem głośności, który można z nich "wyciągnąć" oraz niezłą jakością wykonania - niestety nie są neutralne co zdecydowania obniża ich wartość w zastosowaniu w systemach audiofilskich. Co do nieszczęsnej skuteczności to producent podaje 100 db (nie wiem ile jest naprawdę), ale grały one u mnie bardzo głośno już na godz. 9-tej :-)

  Podsumowując: bardzo specyficzna konstrukcja, która może się niektórym na początku spodobać.

 6. Klotz IY106

  Przewody testowałem na różnej elektronice - klasy średniej (ok 5 kzł za klocek) oraz wysokiej (więcej niż 10 kzł za klocek). Punkt odniesienia: best buy -Siltech ST 18, drogo - Siltech FTM, srednio - Mogami Blue Diamond i Klotz La Grange. Subiektywna charakterystyka liniowości: zupełny brak niskiego basu, bardzo monotonny i nudny ale za to dynamiczny wyższy bas, silna ekspozycja wyższej średnicy, mocno wyeksponowany niższy podzakres góry, stłumione najwyższe pasmo (nie iskrzy). W efekcie dźwięk jest odchudzony, instrumentom brak blasku oraz realizmu. Przestrzeń jest płaska. Kabel polecam do tanich systemów o stłumionym brzmieniu i dudniącym basie - może tam pomóc. Jeśli chodzi o muzykę - nadaje się do słuchania radiowego rocka. Do systemów prawidłowo zestrojonych oraz naprawdę wysokiej klasy zdecydowanie bardziej pasują kable poważniejsze audiofilskie i studyjne (tu polecam kupno zdrugiej ręki Nordostów, Siltechów itp. lub Klotza La Grange, który daje radę kablom po kilkaset zl).

Sign in to follow this  


Opinie: sprzęt - typy sprzętu

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.