Jump to content
IGNORED

Przetwornik ADC, analogowo - cyfrowy potrzebuję

malywojt

Recommended Posts

Może ktoś jest mi w stanie pomóc i posiada schemat/projekt przetwornika analogowo - cyfrowego ADC z wyjściem USB. Priorytetem jest jakość dźwięku, potrzebuję tego urządzenia do zgrania płyt analogowych. Chciałbym zgrywać z jakością 24/96.

Oczywiście wiem że są odpowiednie interfejsy audio, ale są to urządzenia z niepotrzebnymi mi funkcjami jak np. preampy mikrofonowe itp. ogólnie potrzebnymi do nagrywania instrumentów. A poza tym najczęściej z wejściami zbalansowanymi, mój preamp do gramofonu ma wyjścia RCA.

Ciekawa jest dla mnie jeszcze kwestia oprogramowania do takiego konwertera, tzn. czy jest sposób, i jaki na zapisywanie plików na hdd bez oprogramowania dołączanego do interfejsów.

Jeżeli niemożliwe jest wykonanie działającego konwertera w warunkach domowych to może ktoś z Was potrafi podpowiedzieć który interfejs zastosować aby uzyskać jak najwyższą jakość dźwięku (możliwie najlepsze przetworniki), oczywiście pomijam urządzenia do profesjonalnych studiów nagraniowych za xxx zł. Powiedzmy że granicą jest 2kzł. A może jakiś rejestrator dźwięku?

Przykłady urządzeń jakie znalazłem:

Roland UA55

tascam us-122 mkII

Yamaha Audiogram 3

PreSonus Audiobox

Focusrite Scarlett 2i2

Z góry dzięki.

Dzięki za rady. Na Motu nie trafiłem wcześniej, a najbardziej mi się podoba z wymienionych.

Przeszukam net ponownie pod kątem urządzenia ze złączem firewire, do tej pory skupiałem się na USB. Na płycie mam złącze PCI-E więc PCI odpada niestety. A urządzeń z takim właśnie złączem jest najwięcej.

Domyślam się że urządzenia wymienione przeze mnie w pierwszym poście będą odbiegały dźwiękowo od wymienionych przez Ciebie?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.