Jump to content
IGNORED

Fountek FR88EX na średnio-wysokotonowca?

Krzysztof Kam.

Recommended Posts

Witam

szukałem ostatnio głośniczków do nowej konstrukcji i natknąłem sie na przetwornik Fountek FR88EX.

Zaobserwowałem że wiele osób robi z niego 1-way, od razu przyszedł mi do głowy pomysł żeby puścić go od 1k a niżej jakąś 18 seasa np.?

Co myślą o tym osoby które lepiej się na tym znają ode mnie?

• Moderatorzy

A jaką przewagę miałby mieć taki system nad 18-tką połączoną w 2-way z normalnym tweeterem albo tubowym Seasem DXT? 1kHz jest i tak powyżej pierwszego modu własnego celulozowej membrany 18cm.

Jeżeli już robiłbym coś na tym szerokopasmowcu, to zdecydowanie poszedłbym w stronę większej membrany basowej, może L22RNX/P w BR albo L26RFX/P w OZ jeżeli przy Seasach już jesteśmy - szereokopasmowiec powinien poradzić sobie z podziałem nawet 500 - 600Hz a te woofery pasują do niego kolorystycznie. I przewidziałbym miejsce na jakiś tweeter w rodzaju Dayton'a ND20FA-6 - ileś osób nacięło się na jakości góry z takiego szerokopasmowca, więc szkoda byłoby obudów.

Guest Father_PiO

(Konto usunięte)

FR88EX nadaje się do podziału nawet na 200-300 Hz, o ile będzie dostatecznie ostro filtrowany i w obudowie bass-reflex. Co do przebiegu środka i góry, to bez korekcji się raczej nie obejdzie, jeśli komuś zależy na nie zniekształconej barwie. Jakość góry pasma, jak na FR, jest bardzo dobra (grałem z vintage tranzystorem o "kremowym" brzmieniu). Rozważ FR89EX, są niewiele droższe, a na kilku forach czytałem, że mają ładniejszy środek pasma.

ileś osób nacięło się na jakości góry z takiego szerokopasmowca, więc szkoda byłoby obudów.
M.in ja. Na forum można znaleźć wątek na ten temat. Niestety nie posłuchałem zawczasu misiomora - nie popełnij takiego błędu.

El sueño de la razón produce monstruos.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.