Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w rozbudowie systemu stereo


xsnailx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję pomocy w rozbudowie mojego systemu stereo

 

Obecnie posiadam jungson ja-88 + kolumny b&w 704 + cd rotel 951.

Oraz gramofon Project RPM - 4 + wkladka ortofon om-5 + pre Phonobox (wersja limitowana złota)

Okablowanie to głośnikowy VDH M.C D352 który został mi z poprzedniego zestawu oraz IC project Connect it RCA-C (do cd) oraz Connect it RCA-CC w torze od gramofonu (tez z poprzedniego systemu)

Oraz do kompletu listwa jungsona (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Obecnie brak jakiś konkretnych kabli zasilających ale one przyjda "z czasem"

 

oprócz w/w zestawu w pokoju odsłuchowym mam jeszcze komputer + projektor [obecnie 1280*720, docelowo full hd - narazie na 4k nie mam żadnych ambicji]

docelowo ów komputer będę chciał usunąć ale to nie jest priorytetem

 

Toru od gramofonu na razie nie chcę ruszać, okablowanie głośnikowe + sieciowe będzie dopracowywane w następnym etapie.

 

Generalnie słucham muzyki rockowej / metalowej (od in flames przez venoma do judas priest) a zona rzeczy w okolicach (toto, garbarek, genesis, rebeca pidgeon)

 

Co chcę zrobić:

Wymienić źródło na lepsze oraz zapewnić sobie opcję odtwarzania plików w wysokich rozdzielczościach + opcjonalnie filmy , ale z naciskiem na jakość w stereo

Konieczne wykorzystać wejścia zbalansowane wzmacniacza (będe się upierał ;)) wiec dochodzi zakup interkonektu XLR.

Chciał bym moc realizować owe odtwarzanie z pilota wiec streaming z komputera odpada raczej

 

Budżet do ok 5000 zl

 

Co rozważam:

1.Zakup tylko CD do kompletu jungsona = CD S5 Luxury lub Moon Harbour S2, reszta budzetu na kable, ale to nie zalatwia sprawy z plikami tego raczej bym chcial uniknac

2. Zakup daca + odtwarzacza strumieniowego, pozostawienie cd rotela jako transport ( rozwazam dace: SHANLING DAC-50, Ca Stream magic, advance acoustic MDX 600, lub inny do ok 1800 zl) + player i połączenie kabelkiem aes/ebu w wypadku korzystania z daca shanlinga.

3.Zakup daca + streaming z komputera (jakiś bezgłośny + polaczenie usb do daca), pozostawienie cd rotela jako transport

4. zakup CA stream magic + połączenie do wzmacniacza go za pomocą toru XLR

5. zakup YAMAHA NP-S2000 + połączenie do wzmacniacza go za pomocą toru XLR

6. zakup blu raya z dobrą sekcją audio (np. marantz ud7007 lub oppo OPPO BDP-105 oba poza granicami kraju niestety z uwagi na budzet ;))

7. Zakup innego modelu cd z wbudowanym DAC (np. cambridge audio azur 840c) + streaming z komputera (jakiś bezgłośny)

 

Proszę o wsparcie waszymi doświadczeniami lub propozycje jakiegoś innego rozwiązania niz w/w

 

jesli temat jest podwojny to przepraszam ale mialem drobne problemy z polaczeniem sieciowym u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W końcu padło na Marantz UD7007 + tymczasowo jako IC Ultralink Ultima MK II XLR zobaczymy jak to sie sprawdzi.

Ponieważ mój jungson to wersja JA-88E czyli klasa A/B to się zastanawiam czy nie będzie on tu słabym ogniwem (jakościowo) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jungson nie będzie słabym ogniwem dźwiękowo. On będzie słabym ogniwem jakościowo. Jest słabo zaprojektowany - znajomy elektronik ocenił ten wzmacniacz tak : konstruktor zdolny (gra dobrze) ale bez doświadczenia (położenie wysychających kondensatorów przy mocno nagrzewających się elementach sprawia że wzmacniacz jest podatny na psucie się).

Połączenie go z B&W to chyba bardzo dobry pomysł. Jak Ci gra ? A ten Rotel rzeczywiście był trochę za słaby do tego kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o granie - to fakt obecnie słabym ogniwem jest właśnie ów Rotel + kabelek od niego. Z dużo lepszymi napędami było lepiej. Ale Jungson sam w sobie gra przyjemnie. Kopa jakoś mi nie brakuje (mimo ze przesiadłem się z kompletu Rotela )- z szybkimi sekcjami metalu IN Flames jest lepiej, z płytami od żony j/w jest też lepiej niż na starym zestawie (miałem pre+ końcówka rc+rb 970) nie ma tez problemów z górą (z dobrym CD, z obecnym Rotelem brakuje detalu, ale jako iż to relatywnie niski model to nie ma co po nim cudów oczekiwać)

 

Jesli chodzi zaś o B&W to przed nimi miałem czeskie Authentic Voice (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i tu rożnica była ogromna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Troszkę mierzi mnie ten Jungson w torze (bardziej z powodów funkcjonalnych - drabinka rezystorowa jako regulator głośności ma zbyt małą jak dla mnie rozdzielczość w cichych zakresach) i człowiek chciał by coś lepszego. Zastanawiam się zatem nad lepszą Integrą.

 

Na oku mam parę modeli. I zastanawiam się co wybrać (z zakupem mi się super nie spieszy bo po drodze muszę jeszcze wymienić wkładkę w graniaku)

 

Tak więc:

Audio-gd Master-10 (nowy)

Marantz PM-11s1 (sh)

Krell kav 400xi (sh)

krell s300i (sh)

Krell kav 300il (sh)

 

Audio-gd kusi mnogością wejść (2*xlr + acss) i możliwością podłączenia daca po acss, jednocześnie obawiam się nieco bo producent nie jest gigantem rynku audio

Marantz z kolei jest konstrukcją cennikowo (nie sh) najdroższą , ma tylko 1 we xlr oraz dodatkowo preamp phono

Cała ekipa od Krell-a to relatywnie najtańsza opcja (patrząc na rynek sh) ale też ma relatywnie mało wejść

 

Będę chciał w taki czy nie inny sposób osłuchać w/w klocki przed zakupem i to dźwięk będzie raczej głównym kryterium

 

W co celować ? Może macie jakieś inne propozycje ?

 

Głownie będzie słuchany Rock a zależy mi na tym by brzmienie było maksymalnie analityczne i neutralne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Jungsona JA-88 ponad 3 lata i nic się w nim nie dzieje. Gra ok 50 godzin tygodniowo i nic mu nie "wyschło" w środku. Co elektronik to inna opinia. Ja znam takich co twierdzą, że to rewelacyjna konstrukcja. Wystarczy wprowadzić parę minimalnych modernizacji i wzmacniacz pokazuje prawdziwe wspaniałe oblicze. U mnie nie ma różnicy czy gra na głośności 4 czy 20 cały czas jest rewelacyjnie. Dodam jeszcze, że ten model jest bardzo podatny na kable sieciowe. Spróbuj wymienić na coś innego co masz teraz i zobaczysz jaka jest różnica.

No i jego kontrola basu i niskie schodzenie. Przerzuciłem trochę wzmacniaczy od A do Z i przy kolumnach z 2 x 20cm bass i impedancji spadającej do 2 Ohms Jungson nie ma sobie równych, oczywiście w danym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, a którego Jungsona masz wersję "E" (czyli klasa ab) czy "D" ?

U mnie Jungson stoi wpiety w listwę zasilającą (bo nie wiem czy mozna to nazwać kondycjonerem) produkcji też Jungsona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam Jungson JA88D - srebrny tył. Jak podaje producent ma on 80watt w klasie A i 200watt w klasie AB. Jak go tylko kupiłem wymieniłem w nim wszystkie kondensatory na zasilaniu oraz dałem lepsze przewody w torze audio i parę innych dodatków. Gra od 3 lat i jest rewelacyjnie. Mam go podpiętego przez listwę gdzie mam cztery gniazda z filtrem i cztery Direct. Wzmacniacz wpięty jest pod Direct. Kabel zasilający mojej konstrukcji z miedzi OFC. Z tym kablem gra fantastycznie. Miałem na testach kabel Nemesis za ok 800zł oraz Supre ale nie pamiętam jaki dokładnie. Supra wypadła słabo. Wzmacniacz strasznie się darł i zabrało dolne pasmo. Nemesis gra prawie identycznie jak ten co mam a więc po co wydawać kasę. Jak wpadł do mnie znajomy "stary Audiofil", to sam przyznał, że kontrola basu, rozdzielczość i jego niskie schodzenie jest niesamowite. Byłem na Audio Show i co mogę powiedzieć to bardzo podobnie jak u mnie grało w pokoju Acoustic Zen na kolumnach Crescendo. Wiadomo też, że akustyka pokoju jest bardzo ważna. Mimo to, że pomieszczenie ma tylko 20m2 i grają w nim kolumny na głośnikach 2 x 20cm jest rewelacja. Bass jest rewelacyjny i przez to, że ten wzmacniacz wspaniale sobie z nim radzi nic nawet nie zabuczy. Nawet przy mocnym kontrabasie czy gitarze basowej a uderzenie perkusisty w kocioł jest tak odczuwalne jak byś siedział w loży na koncercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W koncu stanęło na marantzu pm11, roznica pomiedzy jungsonem grajacym w klasie a a marantzem nie jest aż taka wielka jak pomiedzy jungsonem a setem rotela ktory mialem, co dowodzi klasy jungsona. oczywiscie marantz jest lepszym klockiem ale roznica w cenie tez jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro różnica w dżwięku nie jest bardzo duża to ... po co zmieniać wzmacniacz ?

Z moich doświadczeń wynika że nie ma sensu wymieniać poszczególnych elementów dla uzyskania lepszego brzmienia, jeżeli system gra dobrze. Jak ktoś chce się przenieść do klasy wyżej, to trzeba sprzedać wszystko i zaplanować nowy sprzęt od zera. Takie wymiany poszczególnych elementów (oczywiście jeżeli są do siebie dobrze spasowane) przeważnie drogo kosztują i często wiążą się z późniejszym rozczarowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem Marantz jest lepszy? Może po prostu lepiej zgrywać się z Twoimi kolumnami. Zamiast wymieniać wzmacniacz mogłeś moim zdaniem zainwestować w lepsze okablowanie i uzyskał byś bardzo podobny efekt jak nie lepszy. U mnie Marantz nie radził sobie z basem ale ja mam 2x20cm na basie i w dolnych rejestrach było słabo. Tu Jungson naprawdę jest rewelacyjny. Resztę dopasowałem kablami głośnikowymi i interkonektem. MIT Terminator, u mnie w systemie zgrał się perfekcyjnie. A kable OEHLBACH bi-tech 4 to wisienka na torcie. Kosztowało mnie to całe 1000zł a efekt jak bym wymienił klocki na półkę wyżej. Teraz jak bym chciał coś zmienić to pozostaje wymiana całego systemu. Po prostu przestałem "gonić króliczka". Jest rewelacja i nic już nie zmieniam bo ile można kombinować i wydawać kasę na "poprawę" o 1%. O ile ta poprawa będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Po paru tygodniach obcowania z Marantzem stwierdzam ze jednak był to krok w dobrą stronę. Zyskała detaliczność i przejrzystość. Zwłaszcza w wypadku cięższych gatunków typu In Flames czy Bolt Thrower. Systemu w sensie klocków ruszać już przez dłuższy okres czasu nie będę (poza tuningiem okablowania czy wkładki w gramofonie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.