Jump to content
IGNORED

Audio Physic Tempo 6 vs dynaudio focus 160

tomek40

Recommended Posts

Witaj,

to kolumny o zupełnie innym charakterze brzmienia.Trudno jest opisać brzmienie obydwóch kolumn w oderwaniu od pozostałych komponentów systemu oraz pomieszczenia w jakim kolumny grają. Do każdej z powyższych kolumn należy zastosować inną konfigurację elektroniki.

Podaj proszę więcej szczegółów a najlepiej serdecznie zapraszam na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

a jakie gatunki muzyczne, jakie brzmienie preferujesz. Opisz proszę jak wygląda pomieszczenie, gdzie można ustawić kolumny - ma to dosyć duże znaczenie przy AP

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

.Kolumny to odległość między nimi 2.2 metra i 40 cm od tylnej ściany.

Przy AP Tempo 6 40cm od tylnej ściany to trochę za mało. Jako minimum 70-80cm, optymalnie powyżej 100cm. Ważniejsza jednak w przypadku tych kolumn jest odległość od bocznych ścian i tutaj minimalna odległość to ~ 50cm, najlepiej powyżej 70-80cm. AP6 są wredne jeżeli chodzi o ustawność, ale potrafią się pięknie odwdzięczyć.... Podejrzewam, że Dynaudio ze względu na budowę są o wiele bardziej "przyjazne" jeżeli chodzi o ustawienie (podejrzewam, bo nie słuchałem u siebie).

"To co teraz, ha?"

Słuchałem Audiolaba 8200a z Audio Physic Tempo 6 właśnie w około 21 m2. Było naprawdę dobrze. Świetna niemęcząca góra, fajny basik. Przestrzeń była wręcz rewelacyjna. I nawet po cichu zestaw nieźle grał. Też mam Audiolaba i Audiolab rodził sobie dobrze z napędzaniem tych kolumn. I tylko ze względu na kasę ich nie kupiłem - a zagrały co nieco lepiej np. od S16Hz Ariesów, które teraz mam. Problemem może być jedynie ustawienie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.