Skocz do zawartości
IGNORED

Tani wzmacniacz do .... porady dla poczatkujacych


marsins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wróćmy do wspomnianych wcześniej kolumn KODA 702f.

znalazłem następujące wzmacniacze: który z nich zabrzmi najlepiej z tymi budżetowymi kolumnami?

DENON PMA-680R

DENON PMA-880R

MARANTZ PM-40SE

MARANTZ PM-66SE

SONY TA-F570ES

SONY TA-F690ES

Denon PMA-700ae

arcam tylko seria 5

który z nich zabrzmi najlepiej z tymi budżetowymi kolumnami (może być "na wyrost" bo kolumny zawsze kiedyś można zmienić)? Ewentualnie inne typy w okolicach 400zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam brzmienia tych kolumn, swoja droga za 400zl nie kupisz ani 570es ani tym bardziej 690es, ale sa to wlasnie najlepsze wzmacmniacze z tej listy, mozesz pomyslec rowniez o denonie ale pma 920

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy macicie polecajac niskie Arcamy i Musicale, Nady czy Rotele

 

Różnica taka ze w niskich modelach w/w nie ma ani solidnej budowy, ani dzwieku, ani mocy

 

 

 

To podchodzi pod szkodliwe porady, autory pytania jeszcze kupi np Arcama Alpha 7 i tylko sie rozczaruje bo wcale nie jest to poziom wyzszy ani nawet rowny z seria 5xx ES

 

Chłopie, jak posłuchasz czegokolwiek poza Sony to możemy pogadać, a tak to możesz sobie pisać te dyrdymały - net wszystko wytrzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje slyszalem, jak Ci sie nduzi to poszukaj sobie co pisalem o Arcamie 8 jak mial problemy wysterowac monitory na AWX.

To ze mam w domu obecnie sprzet Sony nie znaczy ze nic innego nie slyszalem i jest to moj pierwszy sprzet audio, to jest wlasnie efekt wszystkich odsluchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee no Arcam Delta 290 był naprawdę znakomitym jak na tamte czasy wzmacniaczem i spokojnie stawał w szranki z sony es serii 500... i nie brakowało mi tam ani wykopu ani barwy. Bardzo mocny Anglik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji faktu że na allegro znalazłem dokładnie 2 (słownie dwie) oferty na polecany wzmacniacz sony sony f570es i to w cenie odpowiednio 500 i 700 zł, zacząłem rozglądać się za polecanymi tutaj wzmakami firmy Harman Kardon. Przypominam że jest to pokój około 20 m2, kolumny docelowe to tannoy (tylko podłogówki, dokładnie nie jestem jeszcze zdecydowany na model).Preferowana muzyka to trance, gothic metal, i ogólnie wszystko oprócz klasyki. który model ewentualnie polecacie, coś z czym spotkaliście się i was pozytywnie zaskoczyło. Dość sporo tego Harmana jest na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji faktu że na allegro znalazłem dokładnie 2 (słownie dwie) oferty na polecany wzmacniacz sony sony f570es i to w cenie odpowiednio 500 i 700 zł, zacząłem rozglądać się za polecanymi tutaj wzmakami firmy Harman Kardon. Przypominam że jest to pokój około 20 m2, kolumny docelowe to tannoy (tylko podłogówki, dokładnie nie jestem jeszcze zdecydowany na model).Preferowana muzyka to trance, gothic metal, i ogólnie wszystko oprócz klasyki. który model ewentualnie polecacie, coś z czym spotkaliście się i was pozytywnie zaskoczyło. Dość sporo tego Harmana jest na allegro :)

ten sprzedawca co sprzedaje sony za 750zł ,kiedy ja kupowałem swój wzmacniacz,to miał na aukcjach prawie wszystkie wzmacniacze sony i też ceny oscylowały między 700-800 zł,gość próbuje sprawdzić czy ktoś za klasyka da więcej niż jest wyceniany na innych aukcjach z tymi wzmacniaczami,a ten gość co sprzedaje za 500 zł,wcześniej też sprzedawał parę sztuk tego modelu 570,ale zawsze zdjęcia pokazujące wzmacniacz były takie same na wszystkich aukcjach,odpuścił bym sobie zakup z tych aukcji i poczekał aż trafi się aukcja która będzie bez zastrzeżeń, jakiś czas temu było parę fajnych i zadbanych sztuk modelu 570 były tak zadbane albo pomalowane farbą że nie było żadnej rysy :) ,od siebie napiszę że swoim sony nie chciał bym się rozstawać,jego gra bardzo mi odpowiada,i cena za jaką go kupiłem,mogę jedynie być niezadowolony jedynie z poczty że ma takie wysokie stawki,kurierem bym był parę złotych do przodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sosnix12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sprzedawca co sprzedaje sony za 750zł ,kiedy ja kupowałem swój wzmacniacz,to miał na aukcjach prawie wszystkie wzmacniacze sony i też ceny oscylowały między 700-800 zł,gość próbuje sprawdzić czy ktoś za klasyka da więcej niż jest wyceniany na innych aukcjach z tymi wzmacniaczami,a ten gość co sprzedaje za 500 zł,wcześniej też sprzedawał parę sztuk tego modelu 570,ale zawsze zdjęcia pokazujące wzmacniacz były takie same na wszystkich aukcjach,odpuścił bym sobie zakup z tych aukcji i poczekał aż trafi się aukcja która będzie bez zastrzeżeń, jakiś czas temu było parę fajnych i zadbanych sztuk modelu 570 były tak zadbane albo pomalowane farbą że nie było żadnej rysy :) ,od siebie napiszę że swoim sony nie chciał bym się rozstawać,jego gra bardzo mi odpowiada,i cena za jaką go kupiłem,mogę jedynie być niezadowolony jedynie z poczty że ma takie wysokie stawki,kurierem bym był parę złotych do przodu :)

 

rozumiem, czyli celować dalej w tego sony ? Harmany sobie odpuścić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli celować dalej w tego sony ? Harmany sobie odpuścić ?

nie słuchałem harman,nie wiem jak grają czy lepiej od tego sony czy gorzej,ale mając sony 570 mogę ci go polecić bo sam go mam :) poczekaj jakiś czas może ktoś się wypowie kto miał styczność z tym harman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sosnix12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay jest taki :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale chyba to jest ten sam sprzedawca z alledrogo o którym pisał "sosnix12".

Na ebaju chodzi 150-200 e + dosatwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, czyli celować dalej w tego sony ? Harmany sobie odpuścić ?

 

Miałem kiedyś, w danych czasach Harmana PM635, niski model, ale gra zaskakująco dynamicznie, nie tworzy jakieś scen, podaje dźwięk bezpośrednio na twarz, taki dźwięk na "sterydach". Dałem za niego kilka lat temu chyba ze 150 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zawsze kupić tego sony jak się nie spodoba można sprzedać,model cieszy się popularnością i szybko aukcje znikają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Sony polecam 555ES, 690 ES, 30ES, TA FB920R oraz wszystkie 7xxES i 8xxES.

Harman Kardon polecam HK 650, 670, 680, 6500, 6800.

Może wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiecie coś kompletnemu laikowi? Mam bardzo skromne warunki lokalowe oraz finansowe, ale chcę zacząć słuchać muzyki jak cywilizowany człowiek.

Dostałem (!) głośniki Genius SP-HF1800A, i teraz chciałbym by zagrały na miarę swoich możliwości - co dokupić? Muzyki słucham z komputera, pliki flac przez foobar2000, zintegrowana karta dźwiękowa. Proszę o jakąś poradę na stworzenie rozsądnego "biurkowego" zestawu. Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to glosniki aktywne. Mozesz to podpiac prosto do kompa i sluchac muzyki. Jak chcesz wejsc na wyzszy pulap trzeba zaczynac od nowa. Czyli zakup nowych kolumn, wzmacniacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie inne typy w okolicach 400zł.

 

w tej cenie szukalbym zdecydowanie reloopa ha-210 lub kode kd-300 bo to identyczne wzmacniacze. mialem kiedys modyfikowanego reloopa, gdzie wystarczy tylko wymiana kondow, ominiecie balansu i wymiana potka na jakiegos blue alphsa i mamy wzmacniacz, ktory w tej cenie jest wg mnie nie do pokonania, a przewinelo sie u mnie troche budzetowych wzmacniaczy stereo. fantastyczne stereo z ogromnym zapasem mocy i bogactwem detali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem kolumn Monitor Audio MR4 i chcialbym prosic o pomoc w doborze wzmacniacza do okolo 400zl. Slucham glownie klasyki z komputera i nie oczekuje fajerwerkow, tylko lepszego brzmienia niz miniwieza.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje małej porady, szukam wzmacniacza stero do 1000zł.

W tej chwili mam Hitach HA-007 który współpracuje z kolumnami Tonsil Maestro 180 oraz jako drugie Dali Concept 6.

Chiałbym go wymienić na coś z pod znaku Sony i seri ES. Konkretnie chodzi mi po głowie TA-F690ES.

Czy jest to dobry wybór ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że z TA-F 690 ES będzie bardzo dobrze ! Chociaż to wzmacniacz wyższej klasy niż te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę doprecyzować, wzmacniacz musi mieć pilot. I front musi być czarny, szukam czegoś starszego. Mam też amplitumer Yamahy RX-V740RDS, ale szukam czegoś o klasycznym wyglądzię, dobrze by było jakby wzmacniacz miał drewniane boczki. Co wam konkretnego przychodzi do głowy ? Poszukiwania ograniczam do rynku polskiego oraz niemieckiego. Ponieważ mogłbym sobie bez problemu załatwić transport z Niemiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 700ES od Sony miała drewniane boczki. I Pioneer'y. Tyle że do tych kolumn to za droga elektronika.

Im by się przydało coś jaśniej grającego (Rotel) żeby je rozruszać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.