Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo dla początkującego, czy ładnie to zagra?


stratus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Pękasz? Wezmę lusterko, przyda Ci się (w kwestii chamstwa). Wezmę też kabelek OMY, trochę coaxiali i scyzoryk. Pokażę też taśmy FFC. To ostatnio hit w HiEnd. Jak masz jakiś wypasiony kabelek, to też zabierz. Scyzoryk mam, wspominałem już ;-)

 

PS. Jak Cie wk***ić, to potrafisz coś konkretnie zapodać poszukującym. Nie można było tak od razu?

 

Przykro mi ale nie mam wypasionego kabelka;-) To nie moja działka. Jako głównego używam DIY zrobionego z czegoś takiego jak Ancient Audio łączy ze sobą DACa i napęd.

Image10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś wskazać obecnie dostępne używki (na Allegro lub w dziale sprzedam) poniżej 3000, które uważasz za dobre, bo teoretyzować to sobie można. Niestety to tak nie działa, że jest masa używanego super sprzętu czekająca na chętnego, prawdziwe okazje pojawiają się rzadko, szybko znikają i to wcale nie za małe pieniądze. A żeby cokolwiek pomóc założycielowi wątku (zamiast tradycyjnej pyskówki) to wg mnie w tej cenie z nowych są ciekawe Rega Brio i Music Hall A25.2 (może NAD 356 po negocjacjach).

 

Słuszna uwaga :) na tę chwilę co znalazłem z używek to NAD 352 lub NAD 3400. Opinie o obydwu są pozytywne ale który ciekawiej brzmi o to jest pytanie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... to już wiem dlaczego kradną nagrobki...

Aby mieć nie trzeba kraść, można na przykład kupić ( ale niestety nie wszyscy jeszcze korzystają z tej prostej i uczciwej możliwości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zdecyduje się w celach poznawczych na to niedrogie cacko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz zintegrowany nie ma zwór ( dwóch zwór ) , będziesz musiał jeszcze dokupić .

W tej chwili służy jako przedwzmacniacz , lub końcówka mocy .

 

Takie zwory :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem, zauważyłem to ale jeszcze waham się nad jednym typem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten za to ma i zworki i pilota ale mimo w miarę dobrych opinii to jednak NAD 3400 jest chyba faworytem.

Co byście wybrali stojąc przed takim wyborem biorąc pod uwagę jakość, wyposażenie i cenę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem, tylko przytaczanie przykładów wzajemnie się wykluczających nosi cechy demagogii a nawet manipulacji. Przynajmniej mi to w głowie utkwiło. Posiłkowanie swoich teorii przeciwnie brzmiącymi przykładami nie jest najtrafniejsze.

Moją intencją było zmusić Cię do samodzielnego podjęcia decyzji. Zaproponowałem Ci całkiem rozsądne rozwiązanie ale chyba umknęło w pyskówce.

 

Co do pyskówki, to przepraszam, trochę przesadziłem...

 

Co do używek - uważaj na nie. Często są zbierane z wystawek, raz prezentowane na ładnej szafce, a raz na parcianym woku na targowisku (np. targ staroci w Poznaniu). Jak już kupić to od kogoś. Uważaj też na sprzęt "kultowy".Zazwyczaj pojawia się na aukcjach w zawyżonej cenie, po wytworzeniu zapotrzebowania na forach internetowych. Jeden z moich znajomych tak sprzedawał sprzęt foto. Kiedy zebrało się 10-20 pragnących wystawiał 1 sztukę od 1 zł. Ja to samo kupowałem za 1/3 tej ceny jaką uzyskał, ciągnąc sprzęt z USA. Czasami znajdujesz coś fajnego, patrzysz na inne przedmioty i widzisz jakieś narty, żelazka etc. Prawie na 100% są to osoby, które wyprzedają się, bo wyjeżdżają lub wyprzedają sprzęt np. po zmarłym mężu.... Tak też kupiłem obiektyw za 90zł, który jest wart ponad 200 EURO i nowy gramofon, który przeleżał 20 lat na dnie szafy! Mam nadzieję, że rozbawiłem Was jeszcze bardziej ;-) Miłego weekendu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze na koniec cytat ze stopki jednego z kolegów na forum, "Najlepszy sprzęt, to taki, który zaspokaja twoje potrzeby..."

 

Zgadzam się z tym jak najbardziej ale w przytoczonej wczesniej fotografii jest to zdecydowanie łatwiejsze, wiem bo trochę się na tym znam :) dobrać jednak wzmacniacz to już droga przez mękę i bez odsłuchu to jak chodzenie na oślep.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ja już sobie odpuściłem. Mam, podoba mi się. Może później podstawki i wyższy model Yamahy ;-) Może ARCAM. To zależy od tego czy będę miał inny pomysł na kasę ;-) Klocki to nie wszytko. Ważne jest źródło - płyta CD/LP etc. Miałem okazję się o tym przekonać w przeciągu ostatnich kilku dni... zacząłem zastanawiać się nawet nad kablami czyli voodoo. Nawet zrobiłem listę zakupów. Ale... włożyłem płytę wydaną 8 lat temu. Wszystko wróciło do normy. Następną, to samo. Z nowymi okazało się, ze jest loteria. Jedne grają bez zastrzeżeń, innym trzeba pomagać i podregulować. Jak powinien grać zestaw? Bez żadnych regulacji musisz usłyszeć to czego oczekujesz. Jeżeli coś trzeba podbarwić, to znaczy, że jeden z elementów nie jest za dobry. Tylko czasem może to być źle zrealizowana płyta CD... ;-) Zostają Ci odsłuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "pyskówki", warto czasem zajrzeć do działu obok czyli HiEnd pod nazwą HiFi. Proszę -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sprzedaje się, sprzedaje. Gra lepiej - gra. Takich będzie więcej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr, Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "pyskówki", warto czasem zajrzeć do działu obok czyli HiEnd pod nazwą HiFi. Proszę -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sprzedaje się, sprzedaje. Gra lepiej - gra. Takich będzie więcej ;-)

 

 

Ale czad :) chyba bym się wkur.... ale na szczęście mam podobnego Pionka więc mam wrażenie jakbym trochę zaoszczędził :) Odbiję sobie na wzmacniaczu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta . Przeprowadzasz odsłuchy z tymi kolumnami ( ustawienia zerowe , swoje płyty ) .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-35801-0-57049000-1364754966_thumb.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Przy odsłuchu stereo przedwzmacniacz amplitunera wyeliminować z toru tak jak jest na rysunkach .

 

 

Za " lepszych czasów " Tonsila to udane kolumny były , jedne z najlepszych , a jak teraz są wykonane , po Tonsilowskiej specyfikacji , jaka jakość wykonania , może wiesz ?

 

 

 

No i wybór padł na zestaw NAD CD - C 542 i Wzmacniacz C 352. Powinien do mnie dotrzeć w połowie tygodnia więc sobie przetestuję. Jedna z opcji połączeniowych jest taka że CD i DVD bezpośrednio do wzmacniacza ale w tej konfiguracji nie mam radia i tu pytanie jak wykorzystać to z amplitunera żeby wyprowadzić dźwięk do wzmacniacza. Wyjście z ampli PRE OUT czy jakiekolwiek OUT opisane jako REC (dla TAPE, CD-R, VCR, DVR), we wzmacniaczu oczywiście wejście AUX lub tuner do wyboru.

 

No i jeszcze pytanie co do tych rysunków. Połączenie żółtym kolorem naniesione, czy to wyjście z amplitunera to jest PRE OUT? bo innych tego typu nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej konfiguracji nie mam radia i tu pytanie jak wykorzystać to z amplitunera żeby wyprowadzić dźwięk do wzmacniacza.

 

Najlepiej kupić stary dobry tuner radiowy i podłączyć do wzmacniacza stereo .

 

 

W tej konfiguracji aby słuchać radia trzeba włączyć amplituner ( źródło dźwięku wybierasz na tuner , program stereo ) , włączasz wzmacniacz stereo ( źródło dźwięku wybierasz na wzmaku takie jakie jest podłączone do amplitunera czyli np . AUX ) .

 

 

No i jeszcze pytanie co do tych rysunków. Połączenie żółtym kolorem naniesione, czy to wyjście z amplitunera to jest PRE OUT? bo innych tego typu nie mam.

 

Tak , a to co masz to wystarczy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, a kolega już wszystko zrozumiał w tych rysunkach ?

 

UWAGA : KOLUMNY FRONTOWE SĄ TYLKO PODŁĄCZONE DO JEDNEGO WZMACNIACZA , W TYM PRZYPADKU DO WZMACNIACZA STEREO .

Zapoznaj się dokładnie z zasadami bezpieczeństwa w takim połączeniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić stary dobry tuner radiowy i podłączyć do wzmacniacza stereo .

 

 

W tej konfiguracji aby słuchać radia trzeba włączyć amplituner ( źródło dźwięku wybierasz na tuner , program stereo ) , włączasz wzmacniacz stereo ( źródło dźwięku wybierasz na wzmaku takie jakie jest podłączone do amplitunera czyli np . AUX ) .

 

 

 

 

Tak , a to co masz to wystarczy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, a kolega już wszystko zrozumiał w tych rysunkach ?

 

UWAGA : KOLUMNY FRONTOWE SĄ TYLKO PODŁĄCZONE DO JEDNEGO WZMACNIACZA , W TYM PRZYPADKU DO WZMACNIACZA STEREO .

Zapoznaj się dokładnie z zasadami bezpieczeństwa w takim połączeniu .

 

 

Tak, resztę rozumiem dokładnie i na chwile obecną nie odważyłbym się podłączać dwóch źródeł do jednej pary kolumn, tym bardziej że wersję 5.1 zaniechałem i całkowicie przestawiłem się na stereo. Oba systemy ewentualnie kiedyś przy innych warunkach domowych.

 

Dzięki za podpowiedzi, trochę się dowiedziałem dzięki Wam i ciągłego googlowania :-))))

Wrażenia później jak już sprzęt do mnie dotrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odświeżam wątek ponieważ do zestawu jaki już kupiłem czyli CD- NAD C542 i Wzmacniacz- C352 nadszedł czas na jakiś tuner. Na allegro znalazłem do kompletu NAD C440(600PLN).

Pytanie mam do znawców tematu ponieważ jestem początkującym użytkownikiem tego sprzętu, a chodzi o to że tuner ten nie posiada pilota to chciałbym się zapytać jakie są możliwości zdalnego sterowania tego tunera jeżeli zostanie on podłączony do zestawu NAD C352 i C542.

Kompletnie nie wiem o co chodzi z tymi wej/wyj NAD LINK OUT/IN, TRIGGER OUT czy IR IN/OUT i czy mając to co mam uda mi się zdalnie sterować tunerem i w jakim zakresie. Tym bardziej że:

- wzmacniacz posiada IR(IN/OUT) i TRIGGER OUT,

- CD posiada TRIGGER IN, IR IN, NAD LINK IN/OUT,

- proponowany tuner C440 posiada tylko NAD LINK IN/OUT.

 

A może lepiej dorzucić 150PLN i wziąć C 426 ale i tak wydaje mi się że ceny są lekko wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 12V trigger służy do połączenia sprzętu między sobą aby sterować je ( włączać i wyłączać) jednym zdalnym sterownikiem ( przeważnie od wzmacniacza lub przedwzmacniacza).

 

1. 12V Trigger - wejscia i wyjścia uniwersalne - można spinać sprzęt różnych marek

2. NAD Link - połączenie dedykowane wyłącznie dla nowych urządzeń NAD ( np podobne od niedawna ma Rotel: ROTEL Link

3. IR- złącza do połączenia zewnętrznego nadajnika - nie steruje się wówczas firmowym pilotem a dołączonym do zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretna odpowiedź, właśnie o to mi chodziło, teraz sprawa dla mnie jest jasna na czym różnią się te złącza.

Zresztą i tak sprawa się rozwiązała sama bo kupiłem C 426 który ma pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Stoję przed podobnym problemem . AMPLI str-da50ES pracuje jako KD . Uznałem jednak, że dzwięk STEREO nie rozpieszcza dlatego szukałem rozwiązania. Zmiana sprzetu ? raczej nie więc padło na PRE OUT . Jednak jakim zaskoczeniem było dla mnie to zobaczyłem w instrukcji i na schematach ampli. (foto) na pre out dostajemy sygnał z końcówki mocy ? to ten sam sygnał który trafia do głośników ! więc co mam sobie poprawić > uznałem że dzwięk z ampli jest "słaby" i po przeniesieniu go na wzmacniacz nadal będzie "kiepski" tylko wzmocniony ponownie ! Spodziewałem się że sygnał preout wyciągany jest przed koncówka mocy no chyba zę tylko SONY stosuje takie rozwiązania ?

pytanie czy używając wspomnianego AMPLITUNERA ( swego czasu b.wysoki model ) ma sens stosowania dodatkowej końcówki mocy , jakiej klasy sprzetu muszę użyć aby róznica była zauważalna .

dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.