Skocz do zawartości
IGNORED

Cieplejsze CD....


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz chcąc mieć źródło tanio (i dobrze) to chyba kupuje się zewnętrzny DAC pod CD traktowany jako transport. Bo wychodzi taniej (i dobrze) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chcąc mieć źródło tanio (i dobrze) to chyba kupuje się zewnętrzny DAC pod CD traktowany jako transport. Bo wychodzi taniej (i dobrze) ...

Nie, nie robi się tak przy ograniczonym budżecie. Po pierwsze dlatego, że tanie CD wcale nie są dobrymi transportami, po drugie tanie DACe wcale nie grają z marszu tak cudownie, a po trzecie kabel cyfrowy łączący te urządzenia też ma znaczenie i te droższe łączówki są wyraźnie lepsze.

 

W każdym razie jak jest chętny do złożenia zestawu CD+DAC za cenę używanego Audio Note CD 3, grającego co najmniej nie gorzej, to zapraszam do ćwiczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Pozwolę sobie podłączyć się pod temat. Poszukuję odtwarzacza CD do zestawu Baltlab Epoca 1v3 + Xavian Primissima v2. Jak wiadomo wzmacniacz jest bardzo wybredny i wymaga dobrego źródła, aby pokazać pełnię możliwości. Szykam odtwarzacza o ciepłej barwie, z szybkim, dobrze kontrolowanym i możliwie niskim basem. Muzyka, której słucham to Katie Melua, Norah Jones, Amy Winehouse, ale również Red Hoci czy Metallica (głównie płyty CD). W grę wchodzi raczej sprzęt używany, budżet ~2kPLN. Jakieś typy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Ja wybrałem rozwiązanie napęd+dac, ale gdybym miał kupować samo CD to pomyśl o Docet Lector 0.6, gra bardzo dobrze, miałem kilka tygodni, a ponieważ ma lampę na wyjściu dodatkowo wokale brzmią w taki bardziej 'nasycony' sposób. Jeśli masz większy budżet to Ayon... A trzecia droga to Naim. Warto poszukać używanych.

 

Doceta znajomy sprzedawał za ok 3500..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozważałem dac+cd (bardziej uniwersalne rozwiązanie), ale z różnych opinii wynika, że przy budżecie ~2kPLN integra zagra lepiej. No chyba, że ktoś mnie wyprowadzi z błędu? Proszę tylko o podanie konkretnych modeli, żeby to nie była odpowiedź w stylu "wiem, ale nie powiem" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

kabel cyfrowy łączący te urządzenia też ma znaczenie i te droższe łączówki są wyraźnie lepsze.

Poproszę przykłady modeli-które można przetestować,aby można było stwierdzić że są wyrazne różnice w dzwięku(wyraznie lepsze) bo o dzwięk nie wykonanie chyba chodzi.

Pytam poważnie-i proszę o podanie 2 modeli do przetestowania.

Tylko w miarę rozsądnej cenie-bo jak cena ma przekroczyć wartość NAIMA dzielonego to z góry dziękuję.

Nie mam tyle na stanie na kaucję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Baltlabem 1v3 dobrze się zgrywa NAD s500/a500i po xlr, ale to nie będzie ciepły dźwięk, raczej dokładny, bas jest w tym zestawieniu mocny i konturowy. Z kupnem odtwarzacza o ciepłej barwie i z szybkim kontrolowanym basem będzie problem w budżecie 2tyś zł, może coś z lampiaków, może Ayon, ale to już są poważne koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Baltlabem E2 grałem na AA MCD-204 + lampy Psvane Reference 12ax7-T + kondensatory mundorf w CD .Ten CD gra bardzo ciepło barwnie z mocnym basem ale niestety kontroli dobrej to nie ma . Dużo można zmienić w tym CD lampami na EH gra już mniej barwnie trochę chłodniej ale za to bas ma lepszą kontrolę i dźwięk jest szybszy jaśniejszy . Z cieplejszych to pięknie grał z Baltlabem Bluenote Koala Tube czy teraz to jest Goldenote Koala Tube też CD na lampach słuchałem go kiedyś miał jakieś NOSy w środku i pokazał klasę z Baltlabem . Miałem też tańszy Goldenote Koala Mini też bardzo przyjemnie grający CD jednak wyświetlacz w tym CD to jakiś żart z 1m już prawie nic na nim nie widać i ten pilot taki jakiś płaski mało wygodny no ale jeśli komuś takie detale nie przeszkadzają to też ciepło przyjemnie grający CD jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.