Jump to content
IGNORED

Nowy Głośnik Subwoofer'a


fezozd

Recommended Posts

Witam. Posiadam zestaw SAMSUNG HT-TQ25 na prawdę dobrze gra to kino ;p ma parę wad takich jak odczytywanie płyt CD/DVD ale dźwięk jest niesamowity. Subwoofer pukał znakomicie aż do wczoraj gdy poszedł z dymem ; x Chciałbym wrzucić coś noweg do tego pudełka i może coś większego takiego jak 25cm 30cm ? Co wy na to ? Po zmierzeniu originalnego głośnika wynosi on 17.5cm ;x Do stolarza mam parę metrów więc z powiększeniem otworu nie było by problemu ; ] Jeżeli by to nie przeszkadzało a miało jeszcze lepiej grać to poradzcie jaki głosnik to tego ; ]

Link to comment
Share on other sites

Kolego większy głośnik wiąże się ze zmianą "budy" niestety , głosnik musi miec "odpowiednie warunki pracy" (taki duży głośnik w takiej małej obudowie by sie po prostu "udusił" )a nie wciśniesz go do tego małego pudła , które było przystosowane do 17 cm-ego głośniczka i co myślisz , że będzie lepiej , w życiu , a poza tym wiąże się to też z dobraniem odpowiednich parametrów głośnika względem wzmacniacza , pewnie , że możesz wcisnąc jakikolwiek głośnik i co ... spalic wzmacniacz , żaden problem , ale czy tego chcesz skoro "mówisz" , że to fajnie gra . Poszukaj takiej samej średnicy głośnika ale ewentualnie większej mocy i taki tam wstaw jak już tak bardzo chcesz ( ale do mocniejszego też mimo wszystko powinna byc inna buda, większa ,niestety ) , a i rozumie że to jest sub pasywny tzn taki , który nie ma w sobie wzmacniacza .

Link to comment
Share on other sites

Zaraz , przecież ja Ci w niczym nie pomogłem tylko z leksza nakierunkowałem .

Ha ha ha a to zależy ile chcesz na niego wydac ale skoro chciałeś wcisnąc tam 25-cio lub 30 -to cm-owca to zapewne masz na to jakieś środki . A to nie takie proste jak pisałem wcisnąc jakiś inny głośnik trzeba wiedziec jakiej był impedancji czyli jaki miał opór , np.4 ohmy , jaka jest średnica montażu jego w otworze w budzie i czy będą pasowały otwory na wkręty ( to akurat najmniejszy problem), wczoraj byłem w sklepie konkretnie w media expercie i poprzyglądałem się subom samsunga , mają po 3 ohmy a takiego głośnika nie znajdziesz, będzie miał większą ( 4) , czy to żle , nie , ale głośnik będzie grał ciszej , nie wiadomo z kolei czy wzmacniacz w takim "kombajnie" będzie na tyle mocny by taki mocniejszy głośnik porządnie napedzic byś był z niego zadowolony a nie wkurzony a i na mnie też , te 17,5 cm to jego średnica zewnętrzna rozumiem . Potrzebna jest średnica montażowa wspomniana wyżej ( ta która jest średnicą otworu w budzie( bo bez sensu jest rozwiercanie na wiekszą ale jeśli nie znajdziesz o takiej średnicy to trzeba będzie niestety zrobic większą ), no i zerknij na moc głośnika powinna byc na magnesie jak i jego opornośc . Niemożna wstawic tam głośnika o za dużej mocy bo go wzmacniacz nie ruszy ( wspominałem , i to , że i buda za mała) dlatego musisz wiedziec jaką ma moc ten w subie. Dopiero wtedy można coś myślec o innym głośniku . Wątpię , że jest tam głośnik o mocy RMS 100 Wat , najwyżej z 50 albo mniej . Ale różnie bywa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.