Skocz do zawartości
IGNORED

RTL TDL2 - uszkodzony gł. wyskotonowy


grendel_kr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W wyniku głośnego słuchania muzyki (impreza nie przypilnowałem) w jednej z kolum uszkodzeniu uległ głośnik wyskotonowy. W trakcie słuchania harczy i trzeszczy. Z widocznych objawów odkleiła się kopułka winylowa (przykleiłem ją sam ale nie pomogło) . Proszę o pomoc: 1. czy jest potrzebna wymiana całego głośnika wysokotonowego, 2. jeśli nie to co najlepiej zrobić, 3. Gdzie, najlepiej w Krakowie fachowo to zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w tytule pomyłka chodzi o kolumny TDL Electronics RTL2. Dystrybutor to ponoć Audio Klan, ale na ich stronie nie ma oferty TDL. Ale będe prubował tam najpierw zasięgnąć inforamcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

sprubój jeszcze sprawdzić symbol i ewentualnego producenta tych głośników bo nie pamiętam czy tdl sam produkował przetworniki jezeli nie to jest bardzo duża szansa na znaleźienie tej kopułki jeżeli jednak sami produkowali to podejrzewam że będzie problem ale moze w audio klanie będą coś mieli

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która to wersja RTL2? Bo jak druga, to tam siedzi wersja Peerlessa SR10 robiona dla TDL, inna niż handlowa, więc pozostaje wymiana obu, i korekta zwrotnic. Powinno to przynieść nawet poprawę dźwięku jeżeli będzie zrobione fachowo. Można zastosować też Peerlessy WA10 lub DT100, to niemal identyczne głośniki, choć mają inny kształt frontu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem podobny problem ale z RTL 3. z tego co ustaliłem to tej firmy nie ma już na rynku. ja wyszukałem głośnik wysokotonowy na stronach www.akustyk i ustaliłem ze jest to vifa D20 TD-05 tam je zamówilem, wymieniłem i grają jak nowe. Jesli chodzi o regeneracje głośników to polecam stronę www.naprawaglosnikow.end.pl

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Mam opis akurat tych kolumn co był w AUDIO z 97 roku. (25-mm tekstylna kopułka Peerless, wcześniej 19 mm Vifa.) na głośniku jest oznaczenie LR-10DT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.