Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do Tannoy M3


kamil17

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuje wzmacniacza do kolumn Tannoy M3. Aktualnie posiadam Yamahe ax590. Dźwięk zestawu mi w sumie odpowiada, lecz od jakiegoś czasu wzmacniacz zaczyna odmawiać posłuszeństwa - prawy kanał gra ciszej. Słucham prawie każdego rodzaju muzyki. Pokój w jakim będzie stał sprzęt ma około 16 m. Chciałbym przeznaczyć ok 900 zł. na wzmacniacz używany lub do 1300 za nowy. W przypadku wzmacniacza używanego nie chciałbym, żeby był to sprzęt bardzo stary. Ważne też żeby miał obsługę pilotem oraz był srebrny.

Możecie doradzić coś co dobrze zgra się z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy do 1300zł proponuję Ci zamówić sobie do domu i przesłuchać wzmacniacz firmy System Fidelity SA300 MK2. Ostatnio miałem okazję słuchać tego wzmacniacza z kolumnami Quadral Ascent 850. Kolumny trochę mają lat i ten wzmacniacz wydobył z nich drugą młodość. Zagrał bardziej muzykalnie z głębszym basem w porównaniu do Yamahy i Onkyo, które są w cenie ok 1700zł. Zawsze możesz przetestować a potem oddać masz takie prawo przy zakupie przez internet. Ale raczej nie będziesz chciał go oddać. No i ma rewelacyjnego pilota. Cały aluminiowy a nie jakiś tani plastik. Jedyne co nie ma to regulacji barwy oraz balansu. Ale to uważam na plus. Ma grać super na linowych ustawieniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz NAD C316BEE, z upustem klubowym prawie zmieścisz się w założonym budżecie.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Poczytam o tych wzmacniaczach i spróbuje gdzieś ich posłuchać. O System Fidelity SA300 przeczytałem, że gra raczej ciepło, więc z moimi kolumnami może być zbyt ciepło. czy słyszeliście połączenie Tannoy m2/m3

z Yamaha R-S500 bądź Yamaha A-S500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

nie znam Yamahy, ale wypożycz sobie ze sklepu Marantza, Yamachę i NADa na weekend i sam ocenisz co Ci pasuje.

 

a zamiast M2/M3, polecam F3.

 

Porównywałeś M3 vs F3? Z tego co mi wiadomo to właśnie starsze wersje M są jednak lepsze od nowszych F. Sam nie miałem okazji do porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam, ze M3 sa lepsze. I mozna niskim kosztem popracowac nad zwrotnica i obudowa (projekt na forum).

A co do wzmacniacza to u mnie graly dosc dlugo z arcam'em 7 i graly przyzwoicie, z nad'em c3xxbee (nie pomne z ktorym dokladnie) przytaszczonym kiedys przez znajomego graly podobnie to znaczy z nisko schodzacym basem ale troche malo szczegolowym, reszta pasma calkiem niezla. Ale lepiej wypozyczyc sobie wzmacniacz jesli sie da. A jak sie nie da to sciagac z wysp sprzet uzywany. Jak nie podpasuje to sie sprzeda za tyle samo albo nawet wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te kolumny i przyznaję rację Justasowi- Audiolab będzie celnym strzałem! Tannoye są ciepłymi kluchami i potrzebują zrywnego wzmacniacza, Zdecydowanie odradzam NADa- to też przerabiałem z 320Bee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Porównywałeś M3 vs F3? Z tego co mi wiadomo to właśnie starsze wersje M są jednak lepsze od nowszych F.

 

zmieniłem M3 na F3, jeszcze za czasów Cambridge Audio 640A i biorąc pod uwagę fakt, że zmieniałem dobrze dotarte M3 na nowe F3, to jednak trudno o bezpośrednie porównanie - w każdym bądź razie, zadowolony jestem. zwłaszcza po zmianie CA na Marantza - niby słabszy mocowo, a gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.