Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo do 9000 PLN


gregory_29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam systemu audio w cenie tak do 9000-1000 PLN, Odsłuch będzie się odbywał w pokoju ok 25m2, w tej cenie chciałbym zakupić wzmacniasz, kolumny i coraz bardziej skłaniam się w stronę DAC-a. Odbyłem już kilka rundek z odsłuchem i na placu boju został NAD 356 BEE DAC z kolumnami Icon Dali 6 .

I teraz do szanownych forumowiczów mam pytanie - czy możecie polecić jakieś kolumny do tego wzmacniacza?

Wzmacniacza zmieniać już nie chce(do tej pory odrzuciłem marantza, audiolab, cambridge audio), ale co do kolumn to jeszcze się waham.

 

Miałem też okazję posłuchać NAD 375 BEE wraz z Focal Chorus 836V - grało to fajnie ale zdecydowanie przekracza to mój budżet, niemniej o to też chciałem spytać forumowiczów jakie kolumny polecacie do tego wzmacniacza? To tak na wypadek gdybym stracił rozsądek :).

 

Muzyka której słucham to rock, industrial, trochę muzyki instrumentalnej.

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za taką sumę to warto brać jak najlepszy sprzęt. NAD 375 BEE jest teraz okazyjnie nówka na alledrogo w cenie 356, więc to chyba okazja, trzeba tylko poszukać. Tak samo z kolumnami jak się poszuka na różnych giełdach i aukcjach to da się kupić o wiele taniej a często i na gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma być nad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i focal:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci takie wielkie kolumny w 25m2? Tu mają dobrą cenę na Focala ale na 816V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętaj że gdziekolwiek kupisz sprzęt zawsze możesz poprosić o rabat. Zwłaszcza jak kupujesz w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie
Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie

Po co Ci takie wielkie kolumny w 25m2? Tu mają dobrą cenę na Focala ale na 816V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętaj że gdziekolwiek kupisz sprzęt zawsze możesz poprosić o rabat. Zwłaszcza jak kupujesz w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie
Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie

Po co Ci takie wielkie kolumny w 25m2? Tu mają dobrą cenę na Focala ale na 816V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętaj że gdziekolwiek kupisz sprzęt zawsze możesz poprosić o rabat. Zwłaszcza jak kupujesz w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie
Ukryte przez cir, 15 Maja 2013 - porzadkowanie

Po co Ci takie wielkie kolumny w 25m2? Tu mają dobrą cenę na Focala ale na 816V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętaj że gdziekolwiek kupisz sprzęt zawsze możesz poprosić o rabat. Zwłaszcza jak kupujesz w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli zdecydowałeś się na NAD'a, jednak posłuchałbym go jeszcze właśnie z Focalami lub Dynaudio - w mojej ocenie zdecydowanie lepiej z nimi współgra niż z Dali.

A co do metrażu, to na dobrą sprawę sprawdzą się i kolumny podstawkowe - wtedy za te same pieniądze może kupisz kolumny o klasę wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam ci Roksana K2 plus Ikony, osobiście mam Ikon 5mk2 grają u mnie w 22m2 świetne połączenie z roksanem do tego DAC Nuforce Air Dac gra na poziomie cd za ok. 2000pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje brzmieniowe, zdecydowanie zostałbym przy wzmacniaczu NAD C356BEE w wersji z przetwornikiem oraz dobrałbym jedne z niżej wymienionych zestawów kolumn:

1. Audio Academy Hyperion IV - świetnie wykonana, bardzo dynamiczna ale przy tym równo i przestrzennie grająca kolumna, która moim zdaniem będzie jedną z najlepszych propozycji do wzmacniacza NAD, brzkonkurencyjny stosunek cena do jakości - moja rekomendacja pomimo bardzo atrakcyjnej ceny

2. Dali Ikon 6 MK2 - będzie dynamika, będzie bardzo dobra szczegółowość za sprawą zaawansowanego przetwornika hybrydowego. W stosunku do Audio Academy będzie mniej środka pasma oraz brzmienie ostrzejsze, agresywniejsze

3. Focal Chorus 826 - dobry bas, przestrzeń, brzmienie pomiędzy Dali a Audio Academy

4. Tannoy Revolution DC6 T w specjalnej wersji SE - spójność, przestrzeń na bardzo wysokim poziomie, porównywalnym z Audio Academy, natomiast charakter brzmienia bardziej łagodny, cieplejszy.

 

Spójrz proszę na moje propozycje, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Wszystkie propozycje są dostępne od ręki w naszym salonie.

W przypadku pytań, oferty służę pomocą. Jest także możliwośc zorganizowania odsłuchu kilku propozycji w Twoim domu i wybrania konfiguracji, która najlepiej sprawdzi się i będzie najbliższa Twoim preferencjom.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nad gra całkiem ciekawie,tylko ta awaryjność tych klocków trochę odstrasza :|

 

Jest na tym samym poziomie, co i u innych produdcentów.

Miałem już kilka NAD'ów i tylko jeden z nich (odtwarzacz DVD) parę lat temu trafił do serwisu.

Może mam takie szczęście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z awaryjnością NAD nie jest większy niz u innych producentów, dotyczy jednak bardziej odtwarzaczy CD a nie wzmacniaczy. Tak więc zakup wzmacniacza NAD praktycznie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Sprzedajemy bardzo dużo segmentów NAD i przyznam, że gdyby taką awaryjnością szczyciły się inne marki, to byłoby bardzo dobrze. Nie pamiętam natomiaast, kiedy było zgłoszenie reklamacyjne związane z awarią wzmacniacza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Świetne zestawienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Muzyka której słucham to rock (...)

 

A co do metrażu, to na dobrą sprawę sprawdzą się i kolumny podstawkowe - wtedy za te same pieniądze może kupisz kolumny o klasę wyżej :)

 

Jestem świadomy niektórych mitów audio, ale na własnej skórze przekonałem się ile warta jest duża część dzisiejszych nowych z salonu kolumn podstawkowych w starciu z muzyką rockową. Powtórzę: ROCKOWĄ. Brakowało kopnięcia. Nie jestem fanatykiem basu i dudnienia systemu. Ale nie mogę słuchać rocka "odchudzonego" o brzmienie mocno grającej perkusji czy gitary basowej. Podpięcie wręcz każdej podłogówki z tego samego zakresu cenowego kończyło się deklasowaniem podstawkowca. Podstawkowiec grał czysto, z kulturą, przestrzennie (nie zawsze), jednak w rocku gubił się. Kolumny które testowałem były z zakresu cenowego 2500 nawet do 8000zł za parę).

 

Ja w 25mkw. do rocka widzę tylko podłogowe, na kolcach i podstawkach granitowych. Podstawkowiec jest dobry, ale do audiofilskiego pitolenia na fleciku czy klarnecie. Żartuję trochę, ale rock, to jest uderzenie. A żeby uderzyć, to trzeba mieć czym i z czego. A takie maleństwo to czym ma uderzyć? Chyba tylko inteligencją ;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam Szukam systemu audio w cenie tak do 9000-1000 PLN, Odsłuch będzie się odbywał w pokoju ok 25m2, w tej cenie chciałbym zakupić wzmacniasz, kolumny i coraz bardziej skłaniam się w stronę DAC-a. Odbyłem już kilka rundek z odsłuchem i na placu boju został NAD 356 BEE DAC z kolumnami Icon Dali 6 . I teraz do szanownych forumowiczów mam pytanie - czy możecie polecić jakieś kolumny do tego wzmacniacza? Wzmacniacza zmieniać już nie chce(do tej pory odrzuciłem marantza, audiolab, cambridge audio), ale co do kolumn to jeszcze się waham. Miałem też okazję posłuchać NAD 375 BEE wraz z Focal Chorus 836V - grało to fajnie ale zdecydowanie przekracza to mój budżet, niemniej o to też chciałem spytać forumowiczów jakie kolumny polecacie do tego wzmacniacza? To tak na wypadek gdybym stracił rozsądek :). Muzyka której słucham to rock, industrial, trochę muzyki instrumentalnej. Będe wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

 

Generalnie NAD C356 to genialny wzmacniacz. Ciężko go czymś zaskoczyć. Wspomniałeś, iż słuchasz rocka, industrialu etc. W tym zestawieniu z NAD widziałbym wspomniane przez Ciebie Dali, lecz bardziej przemawia do mnie Paradigm Studio 60, które nota bene tworzą wybitne połączenie z uwzględnionym NAD. Nawiązując do DAC-a to kwestia dla Ciebie do przetestowania. To akurat jest, zazwyczaj, niewielkie urządzenia stąd będziesz mógł wypożyczyć je ze sklepu do domu i przetestować. Dobry DAC w rozsądnej cenie, moim skromnym zdaniem, to DACMAGIC - ten pierwszy. Sa to granice 1500 zł, a produkt jest kapitalny. Polecam.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Akrool, Tubatoon, przyznam sie szczerze, ze obawialem sie ze pogorsze dzwiek wkladajac swiezo zamowione granity pod kolumny. Najpierw kolumny staly bezposrednio kolcami na plytach. Slizgaly sie, to podkleilem talerzyki na plytach i teraz kolce siedza na swoim wyznaczonym miejscu. Co do zmiany brzmienia, to na minus chyba nic sie nie zmienilo. Suchoty zadnej nie zauwazylem. Niskie tony jakby zyskaly troche kultury i dyscypliny, ulegla poprawie mikrodynamika, stereofonia i przestrzen, ale nie wiem czy to nie efekt psychologiczny. Jedno jest pewne - wyglada to wybornie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchaj z granitem polozonym na kolumnach - przecwiczylem to u siebiesiebie i rzeczywiscie bas zrobil sie bardziej punktowy, natomiast lokalizacja instrumentow o klase lepsza niz z granitem pod kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

I te kamienie nadal tam leżą? Dociążenie kolumn na pewno dobrze wpływa na generowanie dźwięków przez głośniki z głuchej i nie trzęsącej się obudowy, ale z kamieniami na kolumnach? Jakoś nie widzę tego u siebie. Spróbować, spróbuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie byly audiofilskim czarnym granitem cietym pod wymiar u kamieniarza, szerokosc i dlugosc takie jak podstawa AA Phoebe. Grubosc to.... 15 cm.

O wage nie pytaj...;)

 

Nie mam juz kolumn ani sensownego sprzetu, ale jego brak zaczyna mi doskwierac stad powrot na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.