Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny czy słuchawki?


Lukaszek1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zacząć słuchać muzyki w dużo lepszej jakosci - obecny mój sprzęt to: 2x kolumny podłogowe lb 155 Universum + 2x sony SS-LB255 + wzmacniacz sony legato linear ta-fe300r, karte dzwiekowa posiadam wbudowana Realtek(slaba jakas pewnie). Jakość dzwięku nie jest jakaś powalająca, ale przynajmniej słuchanie muzyki nie jest męczące jak w przypadku słuchania z lapka czy słabszych głośników, po prostu nie ma szału. Zastanawiałem się nad samym wymienieniem karty dźwiękowej, pomyślałem ze dam na nia z 400zł i rozwiąże ona moje problemy dotyczące jakosci dźwięku. Jednak myślę że karta dźwiękowa moze tak wiele nie dać, i poważnie zastanawiam się nad tym czy nie lepiej kupić słuchawki........

słuchawki z jednej strony byłyby dobre z drugiej złe - plusy są takie: mogę puszać głośno muzę i nikt nie bedzie sie awanturował ze za głosno puszczam(a muzyki słucham głośno czasem bardzo i w dodatku mieszkam w bloku), mogę podłączyć je do MP3 - sansa clip bądz wymienie ją na imoda jakiegoś nie trzeba odpowiednio przystosowywać pomieszczenia akustycznie. A plusy słuchania z głośników to: swoboda, chyba wiecej basu jest i powietrza w muzie, jest tak inaczej. Dodam że nie miałem w sumie porównania i nie wiem z czego by mi sie lepiej słuchało. Ogólnie to z głośników na prawdę mi się fajnie słucha, lubie ta swobodę, to ze muzyka ma duzo jakby powietrza i roznosi sie wszędzie.

 

Muzyka jaką słucham to nowoczesny metal/rock, post hardcore, emo, metalcore, nu-metal, rapcore, i TRANCE(bardzo lubie trance) i takie tam.

 

np

 

takie przykladowe kawałki...

 

 

I moim priorytetem zdecydowanie jest JAKOŚĆ DZWIĘKU. Reszta nie jest aż tak ważna....

 

 

 

Dzwięk jaki lubie: Bardzo przestrzenny (3d), z duza ilościa powietrza, duża ilość detali, czysty, neutralny, nie męczący, z odpowiednia iloscia basu - nie za dużo i nie za mało(osobiście nie lubię jakiegoś dudnienia, nie słucham hip hopu zbyt wiec duzo basu mi nie trzeba, ale tez nie nawidze gdy muzyka trzeszczy jak np w laptopie), ogólnie jakosc dzwieku ma być zniewalająca taka miła piękna i naturalna, chce się czuć jakbym odpływał gdy będe słuchał muzyki :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Aha! jeszcze będę chciał śpiewać i kupuje sobie mikrofon, i chciałbym go nagrywać i tworzyć muzyke :)

 

Mój budżet na sprzęt audio to: coś w granicach 500zł(jak coś to nie mam za dużo kasy i każdy grosz jest dla mnie ważny).

 

z góry wielkie dzięki za odpowiedz i jeszcze dodam że bardzo zależy mi na tym abym mógł sobie posłuchac muzyki w super jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Według mnie zdecydowanie słuchawki. Za znacznie mniejsze pieniądze można mieć znacznie bogatsze wrażenie. Bardziej czytelny przekaz. Unika się walki z akustyką pomieszczenia. Jesteśmy tylko my i muzyka. Ceny audiofilskich sprzętów słuchawkowych jeszcze nie powariowały tak jak sprzętu do kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam słuchawki, jednak żeby słuchać i odpływać to raczej trzeba wydać ponad tysiaka. Mam słuchawki Denona D5000 a teraz będę miał na testy nowe D600 i ta muzyka co zaprezentowałeś brzmi zajerąbiście!!! Polecałbym rozglądnąć się za używanymi Denonami D2000, gwarantuję uśmiech na twarzy a o sąsiadach można zapomnieć!Niedawno widziałem na alledrogo używane D2000 poniżej tysiąca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do słuchawek ( i w ogóle) musisz mieć jakąś karte muzyczną, bo na zintegrowanej to nie odlecisz.

Kup np. używkę Audiotrak Maya U5- może za stówę uda się

Słuchawki kup wokółuszne, otwarte. Będziesz bliższy temu na czym ci zależy w odsłuchu (przestrzeń, powietrze)

Ta karta jest bardzo "analityczna" zatem słuchawki wybierz bardziej ocieplone i przyciemnione np. Sennheiser HD558. Jeśli używki Ci nie przeszkadzają to będziesz miał piękny zestaw na początek i zmieścisz się w założonym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi. A tą karte dzwiekowa MAYA - U5, normalnie można podłączyć do Ipoda(imoda) albo sansy clip co nie? ja wiec pomyślałem że sprzedam sanse i kupie sobie Ipoda 5g i przerobie go na imoda, bo i tak czy siak imod potrzebuje wzmacniacza dodatkowo, tak wiec lepiej by to wyszło dla mnie chyba. Powiedzcie czy byłby to dobry pomysł, a moze bardziej opłacalne odtwarzacze od imoda? chodz wydaje mi sie ze nie. A może lepiej kupić wzmacniacz O2(Objective 2) czy cos podobnego zamiast MAYA u5? I raczej zdecydowanie wybieram słuchawki otwarte, ponieważ czytałem że lepiej graja jezeli chodzi o jakosc dzwieku(wiecej powietrza itd), i zbyt dobrze nie wytłumiaja co mi sie podoba poniewaz gdy slucham muzy lubie slyszec co sie dookoła mnie dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Fanem O2 nie jestem, bo brakuje mi w ich urządzeniach gęstości dźwięku, ale na pewno 02 wzmacniacz i O2 dac będę lepsze niż Maya na mój gust.

A może pójdź w Schiit Audio? Magni i Modi ?

 

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=magni+i+modi&source=images&cd=&docid=PAo4HOdPVHe2LM&tbnid=O30g9k1oRogRaM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fstupiddope.com%2F2013%2F01%2F02%2Fschiit-magni-headphone-amp-modi-dac%2Fschitt-magni-modi-headphone-amps%2F&ei=8c-cUcOeFMfRtQbc2IDwBg&bvm=bv.46751780,d.Yms&psig=AFQjCNEWBOJ3_RJUfq2oUcC8vtLGZD1FyQ&ust=1369317743022110

 

Dlatego warto mieć te urządzenia oddalona od komputera i w dwu oddzielnych pudełkach, bo unika się wtedy nie małych zakłóceń z kompa jako takiego. A DAC jako osobno pudełko nie jest z kolei zakłócany przez zasilanie wzmaka słuchawkowego jeśli są te dwa urządzenia rozdzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to do imoda trzeba wzmacniacz a nie DAC co nie? a dałoby rade takiego DACA np maye, podlaczyc do sansy i sluchac tak muzy? poprawilby się dzwiek? I w sumie to po co mam kupować nowy wzmacniacz jak mam Sony TA-FE300R już :) i w sumie to potrzebny mi ten wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny to mordownia -finansowa.

 

No wlasnie, i w tym jest najwiekszy problem bo nie dosc ze kolumny bardzo drogie są to trzeba ogólnie jeszcze wytłumić dobrze pomieszczenie i przystosowac je dobrze akustycznie, a to wszystko kosztuje..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ci kartę Maya U5 bo pisałeś w pierwszym poście, że słuchasz z laptopa. To jest zewnętrzna karta do kompa i nie ma zastosowania do ipoda. (musi być zasilana z USB)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłem ci kartę Maya U5 bo pisałeś w pierwszym poście, że słuchasz z laptopa. To jest zewnętrzna karta do kompa i nie ma zastosowania do ipoda. (musi być zasilana z USB)

 

Ja ni słucham z laptopa, proszę dokladniej czytac co pisze:) ja pisałem że jakosc dzwieku laptopowa mi nie odpowiada, ponieważ dzwiek jest taki za wysokotonowy i malo przestrzenny itd. Ja korzystam z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to że karta dźwiękowa zintegrowana gra równie kiepsko na laptopie jak i blaszaku.

Maya u5 można podłączyć do laptopa i desktopa i głuchy usłyszy że jest lepsza. Proszę wykazać się większą bystrością umysłu podczas interpretacji porad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to że karta dźwiękowa zintegrowana gra równie kiepsko na laptopie jak i blaszaku.

Maya u5 można podłączyć do laptopa i desktopa i głuchy usłyszy że jest lepsza. Proszę wykazać się większą bystrością umysłu podczas interpretacji porad.

 

No tak, wiem o tym że integra gra kiepsko :). To rozumiem że taką Maye u5 czy innego DACA nie podłącze do żadnego odtwarzacza mp3, ponieważ odtwarzacz mp3 jest już takim dacem? bo ogólnie obawiam się że Sansa clip + będzie za słabym odtwarzaczem do dobrych słuchawek, a i tak czy siak ich nie napędzi i będzie trzeba dokupić wzmacniacz przenosny. Czy dobrze rozumuje? Budżet mam ograniczony, wynosic on będzie jakos 600zl na wszystko. I ja bardzo bardzo cenie sobie jakosc dzwieku, i chce wydac jak najmniej a najlepiej. I WAŻNE: ja muzyki będe słuchał zarówno w domu(czyli na stacjonarnym sprzecie), jak i gdzies na dworze(czyli na sprzecie przenośnym), a ze cenie sobie jakosc dzwieku(i to bardzo) wiec wszystko musi super grać. To co zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam urządzenie fiio e7. Jest to dac i amp w jednym. Podłączysz do clipa i do komputera. Kosztuje ok. 300 zl. Zostaje na słuchawki 300. Proponuję konstrukcję zamkniętą (ze względu na użcie na zewnątrz)

Wybieraj z modeli : Akg k518, creative aurvana live, audio tehnika fc700, shure srh240.

Ze wskazaniem na te ostatnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam urządzenie fiio e7. Jest to dac i amp w jednym. Podłączysz do clipa i do komputera. Kosztuje ok. 300 zl. Zostaje na słuchawki 300. Proponuję konstrukcję zamkniętą (ze względu na użcie na zewnątrz)

Wybieraj z modeli : Akg k518, creative aurvana live, audio tehnika fc700, shure srh240.

Ze wskazaniem na te ostatnie.

 

Ehh, to chyba musze wiecej kasy nazbierac..... No bo jak wydam przykladowo 1000zl na sprzet audio zamiast 600zl, to uzyskam zdecydowanie lepsza jakosc dzwieku prawda? warto dozbierac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kolumny i zgranie systemu ,i masz efekt wielkich sluchawek.

Ostatnio przerabialem sprawe sluchawek , zakupilem beyrodynamic dt880 i gralo- bardzo slabo, nie bylo tej glebi i efektow 3d w dzwieku jak w kolumnach.

Ale chce zaznaczyc sluchalem tych sluchawek z moim kandy2 i onkyo 876 , nie mialem wzmacniacza specjalnego.

Pewnie z wzmakiem sluchawkowym zagralo by o wiele lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Dobre kolumny i zgranie systemu ,i masz efekt wielkich sluchawek.

Ostatnio przerabialem sprawe sluchawek , zakupilem beyrodynamic dt880 i gralo- bardzo slabo, nie bylo tej glebi i efektow 3d w dzwieku jak w kolumnach.

Ale chce zaznaczyc sluchalem tych sluchawek z moim kandy2 i onkyo 876 , nie mialem wzmacniacza specjalnego.

Pewnie z wzmakiem sluchawkowym zagralo by o wiele lepiej.

 

 

Przy całym szacunku, wydaje mi się że ten test był niemiarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie , dlatego chce ostrzec zalozyciela watku, jesli chce fajne granie musi sie liczyc z wydatkami, czyli dobre sluchawki i wzmacniacz, bo byle czym sluchawek sie nie napedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kolumny zagrały tak jak BeyerdynamicT1 + Black Pearl to trzeba wydać ze 30tys zł wszystko dobrze zgrać i mieć dobre pomieszczenie odsłuchowe. Jeśli jakość dźwięku jest najważniejsza to tylko słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żadne kolumny nie zagrają jak słuchawki :-) no chyba ,ze jakiś wzmacniacz napędzi kolumny /tuby/ o 120dB skuteczności

i bez zwrotnicy ... ... i da się tego słuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tuby mają fatalną charakterystykę - te już nigdy nie zagrają jak słuchawki.

Jeśli już, to dobrym substytutem słuchawek są neutralne monitorki i małe, wytłumione pomieszczenie.

 

A twoja ocena o tych 120 dB wiernie oddaje istotę słuchawek i to, że kolumny są lepsze :)

120 dB toż to prosta droga utraty słuchu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy ludzie mówicie?

Przecież On ma do wydania 600 zł....!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że muszę jeszcze troszkę pieniędzy nazbierać aby być w pełni zadowolony z jakosci dzwieku sprzetu audio? I wolę słuchawki otwarte/pół otwarte, ponieważ dzwiek jest w nich lepszy niz w zamknietych a mi to nie przeszkadza ze bede slyszal dzwieki z zwenatrz, ba nawet to będzie plus :) I tu jest pytanie - które słuchawki posiadaja lepszą jakość dzwięku, otwarte czy pół otwarte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.