Skocz do zawartości
IGNORED

CD do ( Emitter 1+Focus 110)


Pigmelito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc i propozycję co powinno się fajnie zgrać w takim zestawieniu( raczej używka ok.3 tyś )

Od lat posiadam ( Arcam 8se ) i takie granie mi pasuje, choć w tym zestawieniu nic innego nie słyszałem, a że wpadło parę groszy to pomyślałem że może czas wymienić staruszka choć jak się okaże że on nie taki słaby to wydam na płyty i nowy laser! ;)

Głównym źródłem jest analog, ale trochę płyt cd się uzbierało od jazzu i bluesa do mocniejszego rocka.

Dużo się słyszy o (Audiolab 8200 i Kandy K2), choć ten pierwszy co dziwne dość często jest sprzedawany z drugiej reki.

Z góry dziękuję za podpowiedzi którą drogę wybrać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słuchasz coraz więcej analogu, to rozwiązanie nasuwa się samo. Ja w ten poniedziałek, do swojego Arcama 7se wstawiłem nowy laser właśnie i cieszę się muzyką na moich Focusach. Twoja ósemka jest ponoć zdecydowanie lepsza, wzmacniacz masz imponujący więc z pewnością daje to sporo przyjemności z odsłuchu.

Nie słyszałem tych odtwarzaczy, o których piszesz. Wypożycz któregoś i skonfrontuj ze swoim Arcamem. Sprawdzisz czy jest lepiej czy tylko inaczej. I daj znać jak to zrobisz.

 

Nowy laser sony kss-240a kupiłem za 73 zł z dostawą. Zostanie sporo na płyty.

 

Płyty to zawsze dobra inwestycja :) a być może jakiś element toru analogowego (wkładka, przedwzmacniacz) pozwoli zwalczyć (zaspokoić) audiofilię nervosę.

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bolą mnie nogi, izba pusta

w piecu Lewiatan tak się pluska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tą audiofilią nervosą!

Będzie szansa na porównanie Arcama z czymś ciekawym to to zrobię i się zobaczy czy jest potrzeba zmiany.

Oczywiście posiadaczy podobnego toru dalej proszę o podpowiedź co zdecydowanie poprawi odbiór muzyki z płyt cd.

Po zmianie pre na Sensora RCM czarna płyta powiększyła znacząco swoją dominację, a że trochę dobrej muzyki na cd mam, to fajnie żeby nie grało to dużo słabiej.

 

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - ile kasy chcesz przeznaczyć na CD ? Na allegro pojawia się teraz mnóstwo świetnych CD w niskich cenach ... a kupujących i tak brak ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - ile kasy chcesz przeznaczyć na CD ? Na allegro pojawia się teraz mnóstwo świetnych CD w niskich cenach ... a kupujących i tak brak ...

Tak jak pisałem na początku, ok. 3 tyś.

Od jakiegoś czasu zaglądam na aukcje i fakt sprzętu zatrzęsienie, problem że trzeba to sprawdzić w swoim systemie. I tu mały problem bo jak sprzęt z innego miasta to ciężko, a w sklepach ( Kraków ) szału z wyborem nie ma i spotkałem się z pobieraniem 100zł kaucji do wykorzystania na zakupy w danym sklepie. Co w efekcie sprawdzenia kilku odtwarzaczy w kilku sklepach ( różne marki ) owocuje kilkoma stówkami zamrożonymi.

Żeby być mądrzejszym pożyczę: Naima, Roksana Kandy K2, Audiolaba 8200, coś Arcama są w podobnej cenie i w jednym salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być używany to może ten:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo Audiolab M-DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o okablowaniu swojego systemu. Klasa tych elementów ma zdecydowanie duże znaczenie, zwłaszcza kable sieciowe. Może warto coś zmienic . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie napisałeś o okablowaniu swojego systemu. Klasa tych elementów ma zdecydowanie duże znaczenie, zwłaszcza kable sieciowe. Może warto coś zmienic . . .

Co do okablowania to interkonekt Acrolink 2110 II, głośnikowe xlo ultra, sieciówka DIY raczej skromna. Testowałem ostatnio najtańszą listwę Gigawatt , efekt zamulenie a i sam kabel podpięty do cd nie zawojował. Wzmacniacz z oryginalnym kablem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka czy sieciówki. Skromniejsza może by podłączona pod cd , pod integrę musi byc najlepsza na jaką Cię stac. Wypożycz na conajmniej tydzień do testu jakąś naprawdę dobrą i zobacz jakie będą tego efekty . Możesz się nieżle zdziwic.

 

Przepraszam , doczytałem . Czy wzmacniacz ma odłączany kabel sieciowy ? Lepiej , żeby miał , te oryginalne są niewiele warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wzmacniacz ma odłączany kabel sieciowy ? Lepiej , żeby miał , te oryginalne są niewiele warte.

Kabel sieciowy w wzmacniaczu na stałe, prawdę mówiąc nie myślałem nigdy o przerobieniu, będąc pewnym że to co jest jest ok. w tej klasie sprzętu.

Myślicie że warto przerobić na gniazdo?

Lectora i Arcama będzie chyba szansa posłuchania w Krakowie.

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:):)

 

Przyznaję, w tym konkretnym przypadku ciężko będzie coś zmienić :) Mój wpis był podyktowany doświadczeniem z innymi , wysokiej klasy klockami ( Mark Levinson 333 , Accuphase E-303X , Accuphase P1000 ), gdzie po wymianie przewodu sieciowego dżwięk znacząco się poprawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka czy sieciówki. Skromniejsza może by podłączona pod cd , pod integrę musi byc najlepsza na jaką Cię stac. Wypożycz na conajmniej tydzień do testu jakąś naprawdę dobrą i zobacz jakie będą tego efekty . Możesz się nieżle zdziwic.

 

Przepraszam , doczytałem . Czy wzmacniacz ma odłączany kabel sieciowy ? Lepiej , żeby miał , te oryginalne są niewiele warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Włoskie cd na lampach. Atrakcyjna cena, dodatkowo komplet fajnych lamp, które mają jeszcze lepiej a na pewno inaczej zagrać niż standardowo montowane.

Lector już wcześniej chodził mi po głowie, ale widocznie potrzebowałem impulsu żeby się przekonać i spróbować.

Dzięki wielkie za pomoc, jak już trochę pochodzi zakupiony egzemplarz to będę mógł powiedzieć coś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.