Skocz do zawartości
IGNORED

co do Sugden A25B i Chario Silverette 200?


Łukasz_50641

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jak nietrudno zauważyć, to mój pierwszy post na tym forum. Kocham słuchać muzykę, ale nie umiem mówić o jej brzmieniu, dlatego wybaczcie moje kulawe próby opisania o co mi właściwie chodzi :)

 

Potrzebuję wymienić odtwarzacz CD

Potrzebuję wyrównać brzmienie. Brakuje mi średnich i niskich tonów.

 

Aktualnie jestem w posiadaniu poniższego:

Wzmacniasz Sugden A25B

Głośniki Chario Silverette 200 (monitory)

 

Jako źródła aktualnie używam CD od Technicsa SL-PG390A, oraz SB X-Fi music (ASIO4ALL + Foobar2000), którego chcę zastąpić za kilka miesięcy.

 

O kablach za dużo nie napiszę, i nie wydaje mi się, żeby na ten moment robiły mi różnicę, ale dla porządku:

kable głośnikowe długości około 1,5m każdy, producent nieznany, kosztowało mnie to cirka 20zł/mb ;)

IC 0,5m wartości początkowej ok. 50zł, polecony w lubelskim, dużym salonie audio przy okazji zakupu głośników.

komputer z wzmacniaczem łączę 2,5m kablem minijack-RCA

 

Głośniki stoją na sosnowej komodzie oddalone od siebie o jakieś 1,5m. Grają w pokoju ok. 16m2, stoją na krótszej ścianie (>3m szerokości)

Na obecnym zestawie muzyka jest jasna. Wysokie tony, jak na moje nieaudiofilskie ucho brzmią fajnie i nie próbują wydłubać oczu przez uszy.

Brakuje mi za to średnicy i basu. Pojawiają się trochę po podkręceniu głośności, ale mięsa tam brak. Trochę gorzej jest na CD, i pewnie dlatego ostatnio korzystam częściej z komputera niż z CD. Kilka dni temu przesiadłem sie z 4m kabla łączącego dźwiękówkę ze wzmacniaczem i odsunąłem głośniki od ścian. W planach mam też granitowe podstawki pod głośniki (mają BR na spodzie obudowy).

 

Chciałbym prócz góry, która mi się nawet podoba, mieć więcej średnich i niskich tonów.

 

Słucham bardzo różnej muzyki. Nie słucham właściwie disco polo i dyskotekowo-technowych (nawet nie wiem jak to nazwać ;) bitów i jodłowania ;)

Ostatnimi czasy lubię słuchać jazzu (polska szkoła), na nowo odkrywam Pink Floyd, Porcupine Tree, zdarza mi się zapuścić Luxtorpedę i The Roots.

 

Nie spodziewam się cudu, że nagle z jasno brzmiących monitorów wycisnę mega basowe mięcho, ale może uda mi się maksymalnie wykorzystać to, co mam. Jakich źródeł powinienem szukać, żeby trochę zrównoważyć dźwięk? Z mojej doktoryzacji wynika, że teoretycznie Sony XA3ES, Pioneer 9700, Rotel 971 powinny trochę pomóc. Z powodów budżetowych bliżej mi do Pionka niż Sony ;)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tędy droga.

Dokup suba a (bardziej koszerne rozwiązanie) najlepiej zmień kolumny. Np. z PMC TB2 będziesz miał fajny bas. Pewno, że nie klasy podłogówek ale czym chata bogata... Poza tym średnica Ci się bardzo poprawi.

I nie łudź się, że zmiana CD pomoże w czymkolwiek.

Nie ma CD-playerów w cenie poniżej przyzwoitego samochodu, żeby zagrały na poziomie PC-audio, .

Po wymianie kolumn pozostanie Ci już tylko wymiana Soundblastera na jakiś fajny DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na początek sprawdził, czy z aktualnych kolumn da się w ogóle wycisnąć ekstra bas używając korektora podbijając delikatnie tam gdzie masz za mało...jednocześnie trzeba sprawdzić, czy basu może być więcej inaczej ustawiając kolumny i miejsce odsłuchu...można wykorzystać niskie tony generowane przez jakiś program z PC...może jest akurat dziura w zakresie basowym w aktualnym rozmieszczeniu. Gdyby to nie pomogło można tylko wymieniać kolumny, ale wcześniej bym wziął swoje nagrania i posłuchał na czymś referencyjnym, aby ustalić wzorzec brzmienia.

 

Mając mniej więcej poprawne brzmienie można kombinować z kablami...w moim przypadku zmiana IC pokazała problem z transportem CD oraz ogólnie zmieniło się brzmienie, ale to już naprawdę na koniec albo przy okazji testów nowych kolumn ale...może być tak, że bez odpowiednich kabli nie dowiesz się jak gra Twój sprzęt, więc wypada przed wymianą np. CD podłączyć dobre kable. W sumie to miałem nie pisać o kablach, ale miałem podobny problem ze średnicą...suche brzmienie, precyzyjne, ale bez kontaktu z artystą, akustyką nagrania czyli nie czułem klimatu...dla równowagi dodam, że sprzęt gra też lepiej jak się go bardziej polubi;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się dość dobrze, ale prócz basu, zależy mi też na średnich. Bardzo lubię mojego Sugdenika, głośniki również bardzo :)

 

Wiem, że te głośniki stać na więcej. Wybierałem je odsłuchując na CA 740C i brzmienie było bardziej pełne. W przyszłym tygodniu będę podpinał je w ramach testu do Sugdena A21a i trochę lepszego źródła PC, okablowanego Sonus Olivą, to będę wiedział więcej. Tak czy inaczej jestem w miejscu, w którym potrzebuję CD wymienić lub zamienić na DACa. O ile z CD wyżej podałem moje pomysły, to jeżeli chodzi o DAC to nie wiem nic :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.