Jump to content
IGNORED

Podłączenie amplitunera do karty dźwiękowej x-fi elite pro

Robb80

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Potrzebuję porady, wskazówek odnośnie możliwości podłączenia amplitunera do karty dźwiękowej.

W związku z tym, iż dopiero zaczynam przygodę z amplitunerami i od lat 'siedziałem' z głośniczkami Creative T7900 7.1. Do dziś, bo sub zaczął szwankować.

Posiadając także Sound Blaster X-Fi Elite Pro postanowiłem zainwestować w coś lepszego. Myślałem nad Edifier S550 5.1, ale poważnie pod uwagę biorę Harman Kardon HKTS 30BQ (ew. 35 z bezprzewodowym subem) plus amplituner. Mam możliwość zamknięcia się w kwocie 3600 zł.

Wstępnie wybór padł na: Onkyo TX-NR 616 lub Harman Kardon AVR 260.

Jak wspomniałem do amplitunera podłączony ma być komputer - karta dźwiękowa (konfiguracja 5.1/7.1).

W tej sytuacji mam pytanie dotyczące połączenia karty dźwiękowej do amplitunera analogowo (jack-RCA)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , co by zachować kilka możliwości, także m.in. EAX.

Przeglądałem instrukcję do TX-NR 616 i kwestia ta nie jest niestety jasna. Na tylnim panelu są analogowe złącza (audio in) L/R, jednakże określone: TV/CD, PC, GAME, STB/DVR, CBL/SAT, BD/DVD. Nie wiem, czy w tym przypadku połączenie w ten sposób jest możliwe.

W przypadku AVR 260 teoretycznie - wnioskując z instrukcji - taka możliwość jest - 8 x analog in.

Jak to połączyć, żeby wszystko poprawnie działało? Może ktoś z Was ma już ten etap za sobą...

I pytanie, które wiele razy zapewne padało, choć wciąż dla laika nie dokońca jest jasne. Jak wygląda mniej więcej rzeczywisty pobór prądu w w przypadku konfiguracji 5.1/7.1 i przy ww. modelach?

Dziękuję i pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.