Jump to content
IGNORED

Thorens TD 280 MKIV - proszę o poradę

nakedtruth

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem melomanem z zamiłowania, nie mam ogromnych wymagań muzycznych, natomiast jak każdy lubię dobry, czysty dźwięk więc postanowiłem zainwestować w gramofon jak w tytule, dodatkowo dociążony, całkiem przyzwoity jak na moje warunki finansowe. I tu zaczyna się kłopot, gramofon przyjechał, położyłem płytę (pierwszą w życiu) i klops, niby wszystko gra, ale jakoś dziwnie, bardzo cicho - wzmacniacz mam ustawiony na -21 dB a mimo to gra niezbyt głośno, poza tym pojawił się problem charczenia...dźwięk nie jest czysty, lekko zamulony i przy niskich tonach wydaje właśnie lekko charczący dźwięk - z CD i z kompa jest OK...cóż to może być - bardzo proszę o pomoc, jestem świeżakiem w temacie. Gramofon podłączony do Phono na czincze i zmasowiony...

Sprzęt:

1. Wzmacniacz Harman Kardon HK 3390

2. CD Harman Kardon HD 750 po tuningu.

3. DAC Cambridge Audio DAC Magic

4. 2x Mission M33i

5. Thorens TD 280 MKIV + Stanton 500 MK III

Pomóżcie :/

Guest jarokar

(Konto usunięte)

Ja bym sprawdził najpierw podłączenie wkładki, czy piny nie mają luzów i ewentualnie przeczyścił je, sprawdziłbym też igłę a najlepiej kupił nową polecam do tej wkładki czarną eliptyczną bo białe sferyczne to dla DJ i grają naprawdę średnio.

Guest vasa

(Konto usunięte)

Napisał w ostatnim zdaniu.

Prawda, przegapiłem.

Ja bym jednak szukał przyczyny w przedwzmacniaczu. Trudno uwierzyć że inna przyczyną daje taki sam efekt w dwóch kanałach.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.