Jump to content
IGNORED

Pomocy :)

szynan

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc, nie wiem jak podłączyć kolumny pod wzmacniacz, w kolumnach jest + i -, wzmacniacz tez chyba tak powinien miec a jest jakieś GND? mam kabel dwużyłowy. Bardzo proszę o podpowiedź, nie chcę nic popsuć :) wzmacniacz jest na 4 lub 8 ohm, czy można podpiąć kolumny 6 ohmowe ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam, bardzo proszę o pomoc, nie wiem jak podłączyć kolumny pod wzmacniacz, w kolumnach jest + i -, wzmacniacz tez chyba tak powinien miec a jest jakieś GND? mam kabel dwużyłowy. Bardzo proszę o podpowiedź, nie chcę nic popsuć :) wzmacniacz jest na 4 lub 8 ohm, czy można podpiąć kolumny 6 ohmowe ?

GND to minus. Podłacz + kolumn pod czerwony zacisk a - kolumn pod czarny

Możesz podłączyć kolumny 6 ohm, bezpieczniej będzie wtedy ustawić na wzmacniaczu 4 ohm , ale o ile nie przesadzisz z wysterowaniem będzie działał bez problemu na 8 ohm i będzie wtedy mocniejszy.

Zapewne to ustawienie zmienia wpięcie w uzwojenie pierwotne transformatora, co skutkuje zmianą napięcia zasilającego końcówkę mocy - jeśli mieszkach w miejscu gdzie w gniazdku masz wysokie napięcie (np. ok 240V) i masz kolumny 6 ohm to ustaw wzmacniacz na 4ohm - tak będzie bezpieczniej. Natomiast jeśli zasilanie jest kiepskie (stara norma 220V) i obserwujesz częste spadki poniżej 220V to możesz ustawić na wzmacniaczu 8 ohm co nieco zwiększy jego moc.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.