Skocz do zawartości
IGNORED

Zoller Temptation 2000 schemat zwrotnicy


zoller12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie wszystkich.

Jestem Wam winien wrażenia z odsłuchów po modyfikacji zwrotnic. Na początek trochę napiszę o otoczce całości przedwsięzięcia. Jaki mam sprzęt widzicie w "O mnie". Generalnie (jak mówi mój szwagier) "wstydu nie ma". WYmieniłem wszystko z wyątkiem kolumn. Nie ma porządnych kabli sieciowych, i korzystam z IC jeden to Siltech a drugi to DIY. Według mojej opinii kable wprowadzają pewne zmiany w brzmienie... Jeśli chciałbym kupić ( używane) dobre kable 2 X sieciowe do końcówki + dobry IC XLR plus listwę ( chociaż tą zamówiłem u Tomanka TAP 8 z możliwością zwrotu) myślę że 5 kpl poszło by jak nic. Efekty.. nie wiem może drobne 5% 10% poprawy brzmienia. Na ile byłoby to odczucie podświadome po wydaniu kasy?

Nie deprecjonuje wpływu kabli bo wpływ jest ale nie taki jak opisują co po niektórzy. Czy jest sens np kupować XLR za 6 kpl... w moim przypadku chyba nie gdzie sprzęt jako nowy kosztował +/- 60-70kpl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam daru do kwiecistych opisów (jak co po niektórzy). Ostanio dość często czytalem opisy kolegów którzy wylewali na papier (ekran :-) swoje odczucia. Naprawdę wielki szacunek za tą umiejętność. System po wymianie np. kabla sieciowego zagrał jak dwa razy droższy, pojawiła się przestrzeń, słychać wybrzmienie pudła kontrabasu, wokalista jest trzy metry za linią kolumn i słychać że ma w górnej czwórce plombę z amalgamatu. Myślę sobie, ale ja jestem upośledzony przez to że mam kiepski sprzęt. Po czym czytam o sprzęcie takiego człowieka w "o mnie" i gość ma klocki w sumie za 5 - 6 kpln. i opisuje kabel z 3-4 kpln. Według mnie jego wypowiedź nie jest wiele warta (nic?) Wcześniej mysłałem o wymianie kabli na lepsze. Teraz zrobiłem (za namową i pomocą ) kolegów upgrade zwrotnicy. Różnica ? teraz siadam i odkrywam na nowo płyty, dźwięki, przestrzeń, bas etc. Wcześniej jak słuchałem niby wszystko OK ale podświadomie czułem że to nie to. Pamiętam parę (ładnych) lat temu na Audio Show. Było wiele prezentacji i sprzętu . Weszliśmy z kumplem gdzie były B&W nautilius, końcówki Mark Lewinson. Wtedy rozdziawiłem "jape" Nie było mięko, twardo, lampowo, tranzystorowo, szorstko, wolno.... to zaje......biście GRAŁO. Nie było pewnie kabla sieciowego za 15 kpln. Pisząc nieskromne wydaję mi się że trochę zbliżyłem się do tamtego dźwięku. Teraz przede mną AKUSTYKA i na końcu kable. Tyle że jak zrobię adaptację pokoju może nię będzie konieczne kupowanie drogich kabli i gniazdek Furutecha za 500 zł. Oby.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Podepnę się pod temat

Chciałbym się zabrać za modyfikację zwrotnicy w Zollerach expression 97 ( te z kewlarowym średniotonowcem ) mają już swoje lata

Po przeczytaniu tego posta rozumiem że warto

 

Ps czy ktoś na forum posiada te kolumienki i czy robił już coś ze zwrotnicą?

a może ktoś miał styczność z nimi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam kolegów w dziale DIY.

Posiadam około 10 lat kolumny Zoller Temptation 2000. Przyszła pora wg mnie na wymianę elementów w zwrotnicy. Ponieważ w temacie nie czuję się zbyt mocno korzystałem z pomocy kolegów którzy doradzili żeby zabrać się za temat ( i nie wymieniać "na pałe") trzeba rozrysować schemat zwrotnicy. Choć próbowałem ją rozrysować to przekracza moje umiejętności ( i nerwy).

Dlatego liczę na Waszą pomoc. Dołączam zdjęcia zwrotnicy:hhfhf

 

najpierw z tyłu. Dołączyłem opisy wejść i wyjść z przodu zwrotnicy (opisy po niemiecku)

P11202291_zmniejszacz-pl_754395.jpg

Teraz zwrotnica z przodu w kolumnie

zwrot%20oryg_zmniejszacz-1.jpg

 

I na koniec z warościami elementów

 

IMG_06001111_zmniejszacz-pl_779890.jpg

 

Wkleiłem w ten sposób zdjęcia. Wybaczcie nie wiem jak zrobić miniatury.

Pewnie ocenicie że jakość tych elementów nie jest najlepsza. Chce je wymienić.

 

Bardzo Was proszę o rozrysowanie zwrotnicy. Bez tego w ogóle nie ruszę z miejsca. Z drugiej strony mam nadzieję że komuś może przydać się schemat zwrotnicy kolumn na focalach(choć starych) ale dobrze grających.

 

Może jeszcze jakieś sugestie dotyczące wymiany kabli w środku. Obecnie są komputerowe mamba.

 

Krzysiek

 

Czekam z niecierpliwością i nadzieją że ktoś pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry jestem na audio stereo świeży. Napiszcie czy warto szukać tych kolumn, jako używki. Czy grają gorzej niż dzisiejsze. Lepiej wydać za nowe powiedzmy 6000 zł czy szukać okazję np. na takie. Podobno do dzisiaj są używane do testowania w jakimś audiofilskim piśmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.