Skocz do zawartości
IGNORED

Zoller Temptation 2000 schemat zwrotnicy


zoller12

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, rozumiem, że jest jakaś recenzja "in plus" w kierunku elektrolitów. Ale ja nie lubię elektrolitów. Jakoś im nie ufam. Szczególnie w ścieżce sygnału. Trudno jest porównywać, że w "tej samej cenie" jeśli porównujesz jabłka z gruszkami. Nadal uważam, że poprawna folia i tak zagra zawsze lepiej, jak nawet wydumany elektrolit. Tym bardziej, że folia łączona równolegle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah! No to mów tak od razu. Przez moment wydawało mi się, że padła gdzieś nazwa "M-lytic" ...

 

te wymieniłbym na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OK, mogą być, o ile Kolega wydzierży koszty zakupu i przesyłki. Z tych dwóch powyżej obstawiałbym te mcap-evo-oil, z racji na kształt i geometrię rolki. Aczkolwiek sam używam clarity cap'y w buforach i jestem z nich zadowolony.

 

Napisałeś o MKP 100uF a powyżej są:

47uF

4x10uF

oraz 6,8uF

Te pojemności się sumują, wychodzi około 94uF, 100uF jest blisko tej wartości i będzie ok.

Wyświetl postUżytkownik zoller12 dnia 15.09.2013 - 12:58 napisał

Proszę wskaż jakiej firmy ma być ten bipolar.

może być taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba się zasugerowałem tym bipolarem elektrolitycznym - przed oczyma mi mignął. Dlaczego w ogóle dawać tutaj elektrolita w najważniejszy punkt zwrotnicy ? Toż to jest pojemność szeregowa wchodząca na filtr środkowoprzepustowy. To nie lepiej dać tutaj jeden lub nawet kilka równoległych tych mcap evo-oil o "nietypowej" (czytaj: lepszej) geometrii zwoju ? (zakładając że właściciel zwrotnicy zawału nie dostanie, jak ceny zobaczy ?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zjj_wawa,

prześledź dokładniej rozmowę, ten bipolar miał się znaleźć w innym miejscu.

Przed midem dałbym 100uF lub 82uF evo oil - w zależności co by wyszło w pomiarze.

 

PS. Mam clarity cap SA w zwrotnicy swoich dynek:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszedł czas porównań.

 

1. Propozycja zjj_wwa:

zjjawa.jpg

 

oraz propozycja EMiLa

 

emil.jpg

Dwa odmienne podejścia do tematu. EMiL redukuje ilość kondów gdzie z C2 do C7 zastępuje jedną ale konkretną sztuką.

natomiast zjj_wwa zwiększa ilość elementów ale z mniejszymi pojemnościami.

 

Ciekawe ....

 

Jeszcze taka dygresja. Została rozrysowana przez Was cała zwrotnica. Wiadomo jaki element za co odpowiada i w jakim jest torze. Może by sróbować w miejscach gdzie elementy nie są tak krytyczne dać np. tanśze Audyn Cap-y, natomiast gdzie to jest ważne dać coś lepszego np. Mundorf Mcap. Jak mniemam taki był zamysł rozrysowania zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch drobiazgach poprawka / nieuważnie czytałeś:

 

Przy C8 i C9 są takie boczniki 0,22uF ... ale tutaj proponowałem ruskie teflony z serii FT3 ... to taka jedna mała różnica.

W tej mojej koncepcji, wiedząc o "bilansie dostępnej gotówki" wyszedłem z założenia, strategii znalezienia generalnego dostawcy z określonej "półki cenowej", a następnie w miarę jednolicie ten sam standard jakości puścić po całości zwrotnicy, a tu czy tam poprawę forsować przez łączenie równoległe i/lub dodatnie nieco lepszego bocznika.

 

Natomiast przyznaję, że konstrukcja tych cudacznych mcap evo oil, z ich bardzo nietypowym kształtem, będzie wykazywała się bardzo korzystnymi właściwościami, w szczególnie zaś niskim ESR oraz niską indukcyjnością własną. Sądzę że tangens kąta stratności też będzie przyzwoity (jak za te pieniądze).

 

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

C10 - też bym go nie lekceważył. Tutaj o ile dobrze pamiętam, to rekomendowałem polipropyleny, ale innej firmy: 5 x 20uF tych tanich pralkowców SEL MP, ... pieniądz to żaden, a jednak polipropylen. Tutaj przeciętny pralkowiec powinien zagrać lepiej jak elektrolit. Ich wadą natomiast jest niebanalne gabaryty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy C8 i C9 są takie boczniki 0,22uF ... ale tutaj proponowałem ruskie teflony z serii FT3 ... to taka jedna mała różnica.

Uważnie czytałem :-) Napisałem Audyn Cap-y dla uproszczenia (podaj mi pelną nazwę tych "ruskich" kondów żebym mógł je znależć w jakimś sklepie.

 

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

 

Jakiej firmy ma być ten MKP ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przyznaję, że konstrukcja tych cudacznych mcap evo oil, z ich bardzo nietypowym kształtem, będzie wykazywała się bardzo korzystnymi właściwościami, w szczególnie zaś niskim ESR oraz niską indukcyjnością własną. Sądzę że tangens kąta stratności też będzie przyzwoity (jak za te pieniądze).

 

a taki mundorf supreme jak wychodzi w pomiarach?

 

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

 

zoller,

W C1 pisałem o tanim MKP a nie o bipolarze:)

 

Co do C10 - tak jak się korektor impedancji rozjeżdża przy zmianie z bipolara na MKP, tak tu też się coś rozjedzie i będzie działało inaczej niż sobie Zoller wymyślił. ESR bipolara zmienia się wraz z częstotliwością i proste dodanie 0,5ohma to gdybanie.

 

Kondy jakie byś nie wybrał bierz na najwyższe napięcie, im większy kond tym lepiej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Przeczytałem posty i tak sobie myślę - zapytajcie się Manfreda Zollera o schemat. To równy gość i na pewno udostępni. Można to zrobić za pośrednictwem tego forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo skontaktować się z właścicielami Baltlaba - mają kontakt.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

 

Na C1 może być taki jak z tej aukcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano wczoraj, 23:16

 

Wyświetl postUżytkownik zoller12 dnia 16.09.2013 - 17:12 napisał

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

 

Na C1 może być taki jak z tej aukcji ?

No to już jak dla mnie to taka trochę odważna zagrywka. Nic nie wiem na temat tego konda, kto go wyprodukował, a jakoś nie wzbudza zaufania zbytnio. Z drugiej strony wiadomo, że to jest ze starych zapasów wojskowych ... hmmm ... Gdybym był pod presją z kasą, to bym się nad nim zastanowił. Gdybym miał trochę więcej oddechu, to bym się może jeszcze co nieco rozejrzał.

 

>>>>Sądzę że tangens kąta stratności też będzie przyzwoity (jak za te pieniądze).

... a taki mundorf supreme jak wychodzi w pomiarach?

No tak, nie sądź, a nie będziesz sądzony. Przyznaję szczerze i bez bicia: nie mierzyłem ich. Natomiast osąd sformułowałem na bazie jego geometrii i kształtu. Ten specyficzny sposób konstrukcji uzwojenia, przy założeniu całkowitej bocznej metalizacji okładzin (co przy kondach tej klasy jest w zasadzie wielce prawdopodobne), skutkuje olbrzymią powierzchnią styku tych bocznych okładzin do o wiele większej liczby punktów na obwodzie każdego zwoju okładzin "zasadniczych" znajdujących się we wnętrzu konda. Jednocześnie szerokość tych kondów jest mocno skrócona. Taka geometria po prostu MUSI skutkować drastycznie mniejszą wartością ESR. Z kolei na fakt występowania o wiele "większej" liczby równoległych kanałów przepływu, powinien się również cechować (tak na oko) istotnie mniejszą indukcyjnością własną. Aż z ciekawości chyba ściągnę pdf'a od nich i sprawdzę, na jakim pułapie mają częstotliwość rezonansową.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - no niestety tutaj niewiele jest konkretnych wartości z pomiarów, ale warto przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik zoller12 dnia 16.09.2013 - 17:12 napisał

Natomiast nadal upierał się będę, że C1 oraz C10 NIE powinny być elektrolitami.

C1 bym dał MKP, nawet, w razie potrzeby, z jednoczesnym powiększeniem wartości rezystora R1, tak powiedzmy o dodatkowe 0,5 ohma, aby zoffsetować niższy ESR.

 

Na C1 może być taki jak z tej aukcji ?

No to już jak dla mnie to taka trochę odważna zagrywka. Nic nie wiem na temat tego konda, kto go wyprodukował, a jakoś nie wzbudza zaufania zbytnio. Z drugiej strony wiadomo, że to jest ze starych zapasów wojskowych ... hmmm ... Gdybym był pod presją z kasą, to bym się nad nim zastanowił. Gdybym miał trochę więcej oddechu, to bym się może jeszcze co nieco rozejrzał.

Troszkę się zaśmiałem pod nosem to czytając bo wyszło że szukałem jakiegoś hiper tajnego , wojskowego..... Szczerze to tylko taki znalazłem na allegro :-) Jeśli masz jakieś namiary na sklepy chęęęęęętnie skorzystam

 

Przy C8 i C9 są takie boczniki 0,22uF ... ale tutaj proponowałem ruskie teflony z serii FT3 ... to taka jedna mała różnica. Uważnie czytałem :-) Napisałem Audyn Cap-y dla uproszczenia (podaj mi pelną nazwę tych "ruskich" kondów żebym mógł je znależć w jakimś sklepie.

prośba o namiary na ruskie kondy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

tu masz polski sklep z Mundorfami : od bipolarów w zwyż

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o namiary na ruskie kondy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No niestety nie udało mi się ich w Polsce namierzyć. Ja kiedyś kupowałem u kolegi UralSpirit, ale całe dwa pudła tego sprowadzałem, żeby koszty przesyłki się trochę rozłożyły na większą liczbę sztuk. Nie mam pomysłu, gdzie kupić "taniej" niewielką liczbę sztuk, a jak szacuję, u Ciebie by się przydało 4 sztuki (c8, c9) lub 6 sztuk (c8, c9, c7_prim).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No niestety nie udało mi się ich w Polsce namierzyć. Ja kiedyś kupowałem u kolegi UralSpirit, ale całe dwa pudła tego sprowadzałem, żeby koszty przesyłki się trochę rozłożyły na większą liczbę sztuk. Nie mam pomysłu, gdzie kupić "taniej" niewielką liczbę sztuk, a jak szacuję, u Ciebie by się przydało 4 sztuki (c8, c9) lub 6 sztuk (c8, c9, c7_prim).

Nie masz może do sprzedania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz może do sprzedania ?

No niestety. Wszystko się rozlazło. Część siedzi w OTL, częśc przy DAC'u, część w zwrotnicy do Jensenów / Scan Speak Revelatory ... a ostatnie kilka sztuk to na czarną godzinę trzymam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoller,

doliczysz przesyłki i transfer kasy i z tych składaków wyjdą Ci mundorfy EVO:)

 

Powiem Ci jak to będzie, zmienisz elementy zwrotnic i doznasz takiego szoku jakościowego, że będziesz zaraz żałował, że chciałeś oszczędzić i nie kupiłeś lepszych kondów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to ułatwię Ci zadanie. Wchodź w te Mundorfy i już. Zaoszczędzisz sobie jednego szczebla w rozwoju. Pójdziesz na skróty. może trochę nawet kasy na lepsze cewki się wyskrobie, to wtedy full wypas będzie. pożycz od kogoś indukcyjnościomierz, pomierz L, pomierz R, sprawdź ofertę w POLINK. jak już jechać, to po całości. Boso, ale w ostrogach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to ułatwię Ci zadanie. Wchodź w te Mundorfy i już. Zaoszczędzisz sobie jednego szczebla w rozwoju. Pójdziesz na skróty. może trochę nawet kasy na lepsze cewki się wyskrobie, to wtedy full wypas będzie. pożycz od kogoś indukcyjnościomierz, pomierz L, pomierz R, sprawdź ofertę w POLINK. jak już jechać, to po całości. Boso, ale w ostrogach.

zjj_wwa co to znaczy że zaoszczędzę sobie jednego szczebla rozwoju ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwoju jakościowego. Po prostu zamiast robić postęp (jakościowy) dwoma mniejszymi kroczkami, zrobisz od razu jeden wielki (jakościowy) krok do przodu. W sensie - może to być trochę większy wydatek, ale de facto od razu wejdziesz na poziom bardzo "rasowych" komponentów, nie idąc na rozwiązanie połowiczne. Bo to wszystko się tak naprawdę sprowadza do tego, na jaki rząd wielkości wydatku możesz się "szarpnąć" za jednym razem. Tylko tyle.

Najgorzej to by chyba było kupić coś "trochę lepszego", a potem za rok wymieniać to na "jeszcze lepsze" ... i się zastanawiać, co teraz z tym nadmiarowym "trochę lepszym" zrobić, skoro już niepotrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za wytłumaczenie. Będę działał, Szalenie ciekawi mnie jaka to będzie różnica tzn. na jakim poziomie. Kabli sygnałowych, głośnikowych,sieciowych... oraz czy może być gorzej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza.

 

Być może projektanci kolumn to biorą pod uwagę i celowo tworzą kolumny które "dobrze" grają z większością elektroniki. A nie tylko z wyskoą półką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoller,

Nie dorabiaj filozofii, producenci oszczedzaja na wszystkim. W drogich kolumnach wola dac Wbt (bo je widac) niz porzadne elementy zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

oto zestaw kondów który został kupiony

szczególnie kondy z wartościami 100 uF są potężne...

 

IMG_0719_zmniejszacz-pl_796221.jpg

 

 

IMG_0720_zmniejszacz-pl_471299.jpg

 

IMG_0716_zmniejszacz-pl_212629.jpg

 

udało się to wszystko jakoś poupychać w kolumnach. Ale łatwo nie było ...

 

Odsłuchuję kolumn dopiero drugi dzień, więc nie chce jeszcze opisywać wrażen.

Ale od razu chce podziękować wszystkim którzy mi pomagali, doradzali wskazywali kierunki, a wszególności Emilowi oraz zjj_wwa

Jak sobie pomyślę że poszedłbym do jakiegoś człowieka który się zna i by mi zrobił ten upgrade to skroił by mnie rzetelnie na kasie.

 

A pro pos kosztów to zakup całości wyniósł mnie około 900 zł... tyle co pewnie bardzo średniej jakośći kabel sieciowy.

O efektach napiszę jak będę miał więcej czasu

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że "pierwsze wrażenie" odsłuchowe może być wcale nie porażające. Sam się kiedyś po sobie przekonałem, iż prawdą jest, że kondensatory muszą się "ułożyć" ... i że to trwa. Miałem sporo różnych dziwnych kondów w moim wzmacniaczu, który pierwszego dnia swojego istnienia (czyli na AS2012) grał po prostu tragicznie. Drugiego dnia zagrał już w miarę znośnie ... potem się przez kolejne dni, tygodnie otwierał coraz bardziej. W sumie tak do końca proces zmian brzmienia jak u mnie to trwał nawet może ze 2 ~3 miesiące. Później już chyba bez zmian.

Tak czy siak - jeśli pierwsze "załączenie" Ciebie nie powali i nie rzuci na kolana, to daj im trochę popracować. Pierwsze oceny możesz zacząć (minimum przyzwoitości) nie wcześniej jak gdzieś po 48 godzinach grania. Tak mi się wydaje.

Nieźle wypasione te 100 uF są ... Gratuluję zakupu ciekawego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.