Skocz do zawartości
IGNORED

Wtyk bananowy POMOCY


bartek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu kupiłem podobne do tych: http://allegro.pl/wtyk-bananowy-vitalco-hq-zloty-fv-super-cena-i3481444737.html , wtyki bananowe, i teraz moje pytanie, jak mam zamocować fachowo do tego przewód?

Tyłem czy tą boczną dziurką? Nie kumam za bardzo tego rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Osobiscie nie dałbym tych bananków w cenie 6 zł ;) wolałbym podłączyć gołe kable ;) nie wiem tylko jaki to rodzaj sprzetu tzn kolumny oraz wzmacniacz a także kabelki :) bo jelsi coś drogiego to takim banankiem można sobie tylko popsuć dzwięk ;) chyba ,ze klasa altusowa :P to wówczas wsio radno :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ! Osobiscie nie dałbym tych bananków w cenie 6 zł ;) wolałbym podłączyć gołe kable ;) nie wiem tylko jaki to rodzaj sprzetu tzn kolumny oraz wzmacniacz a także kabelki :) bo jelsi coś drogiego to takim banankiem można sobie tylko popsuć dzwięk ;) chyba ,ze klasa altusowa :P to wówczas wsio radno :))

Nie no chyba altusowa klasa to to już nie jest :) Pomyślę jednak nad widełkami, też dobrze wyglądają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem już podobny wątek z tym lutowaniem tutaj na forum, dlatego wziąłem te same banany co zaproponował muda44 ale skręcane :) Te vitalco co wcześniej kupowałem nikomu nie polecam, mała powierzchnia styku i na dodatek ruchoma końcówka, czyli non stop pracuje razem z muzyką :/ bardzo lekko po wetknięciu w gniazdo da się ją obracać, no i bardzo kiepski sposób przymocowania kabla. Odradzam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ufam zaciskanym a tym bardziej skręcanym połączeniom .

Lut to lut. Dodatkowo cyna wejdzie nieco pod koszulkę dodatkowo zabezpieczając przed utlenianiem.

Qed Ruby z tymi wtykami wyszedł około 200zł i przegonił u mnie Albedo Air 1 z rodowanymi , drogimi widłami za prawie 2000zł.

Tyle w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lutowne kable trzeba na pewno co jakiś czas odświeżyć, tzn. skrócić i zarobić na nowo, chociaż myślę że markowa linka w miejscu gdzie jest ściśnięta tak szybko nie zaśniedzieje. w końcu jest tam ograniczony dostęp powietrza praktycznie do maksimum. za pół roku skontroluje końcówki kabli jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, podepnę się pod temat.

W jaki sposób łączy się kabel z takimi tulejkami?

1. Zacisnąć jakoś - ale wówczas zniekształci się wtyk no i pewnie pęknie, bo cienki...

2. Zalutować - ale wtedy chyba spali się ten plastik...

3. ...?

 

pzdr. Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.