Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podłogowe do 10.000


Propheta

Rekomendowane odpowiedzi

Znam takie posty ,juz takich byk pełno .Autor non stop pytał o inne modele które zobaczył na internecie .ludzie ci doradzja inne a autor wciąż swoje ,wyjdzie na to że kupisz takie co nie było tutaj wymienionych .

Też taki byłem na pocztaku,też chcialem żeby mi ludzie powiedzieli co i jak gra :)Musisz się wybrać na odsluchy do dobrego sklepu ,przestawisz tam swoje referencje słuchowe i wtedy ci doradzą jakie modele ,posluchasz kilka i wtedy wyjdzie wszytko w praniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie posty ,juz takich byk pełno .Autor non stop pytał o inne modele które zobaczył na internecie .ludzie ci doradzja inne a autor wciąż swoje ,wyjdzie na to że kupisz takie co nie było tutaj wymienionych .

Też taki byłem na pocztaku,też chcialem żeby mi ludzie powiedzieli co i jak gra :)Musisz się wybrać na odsluchy do dobrego sklepu ,przestawisz tam swoje referencje słuchowe i wtedy ci doradzą jakie modele ,posluchasz kilka i wtedy wyjdzie wszytko w praniu .

 

Z pewnością masz rację, że trzeba posłuchać. Chcę jednak zrobić "odsiew" na początku. Dotychczas się to sprawdzało. A ty słuchałeś tych głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo jakieś ze stajni 16hz? Np minas anor 3s za 6500 zł?

 

Zwróć uwagę na Ariesy od S16Hz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 k to wystarczająco sporo kasy by "dogodzić" sobie i ....żonie"

(bez obrazy oczywiście)

 

Jeżeli więc:

- wiesz jakiego dźwięku szukasz

- kilka zestawów już przerobiłeś i chcesz pozostać ze swoim wyborem na dłużej

 

To proponujė skroić zestaw na miarę; by brzmienie podobało się tobie a skrzynki żonie .. ;-)))))))

Fotki poniżej to tylko skrawek umiejętności naszego rodaka który nawet nie jest stolarzem Ale jest na tyle pozytywnie zakręcony jak my wszyscy ż sam zakasał rękawy i tworzy takie cudeńka (czy posiada wiedze akustyczną, laboratorium i czy robi pomiary tego co tworzy - to nie wiem ale warto się zainteresować)

 

Audio physic oraz kilka innych modeli które ci tu zaproponowano posiadają głośniki znanych w świecie producentów a które można legalnie za kilkaset zł kupić w polskiej firmie a które są wykorzystywane w zestawach za kilkanaście tysięcy zł ...

 

Patrz, obchodząc marketing firm, marże dystrybutorów, dealerów itp pośredników i wydając za osprzęt ze 4 tysiace zł (który gra w kolumnach po kilkadziesiat tysięcy) + 4 tysiace za skrzynki = masz zestaw na poziomie cenowym nie osiagalnym przez wiekszość z nas forumowiczów gdyby to trza było kupic w sklepie ...

 

Minusem jest trudność odsprzedaży zestawu uszytego jak garnitur czyli na wymiar - bo nie każdy podzieli Twój gust i wybór. Pomyśl poważnie o firmie Akustyk ale najpierw poczytaj kim jest w świecie audio jej właściciel, skrzynki podobnej klasy jak na fotkach zrobi wielu :-)))))

 

Osobiście wybrałbym Tempo 6

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-44014-0-48281100-1380822413.jpg

post-44014-0-76998400-1380822449.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 29.09.2013 - 08:05

Użytkownik Huberto1984 dnia 29.09.2013 - 00:10 napisał

Ciekawostki masz tutaj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moja żona złożyłaby wniosek rozwodowy jakby takie skrzynie wjechały nam do pokoju

 

Ale jak te zaproponowane przez Huberto 1984 graja...! Proponuje lepiej dogadac sie z zona, bo nie sadze, aby ktores inne proponowane Ci w tym watku zagraly na tym poziomie. Fakt, ze to sa juz spore skrzynie i trzeba dysponowac odpowiednia przestrzenia, ale przeciez mozna z tej serii na mniejszych glosnikach, lub poszukac glosnikow i zbudowac obudowy.

A jak graja np. na 12-to calowych monitory oryginalne i w obudowach wiekszych - podlogowych - zbudowanych ostatnio, to mozesz posluchac np. u mnie i porownac sobie do roznych innych, choc takie porownania nie beda do konca miarodajne, bo bedziesz sluchal w roznych odstepach czasu i roznych warunkach akustycznych, a kryteria czasowe i szczegolnie akustyka sa niezmiernie istotne dla rzetelnych porownan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 k to wystarczająco sporo kasy by "dogodzić" sobie i ....żonie"

(bez obrazy oczywiście)

 

Jeżeli więc:

- wiesz jakiego dźwięku szukasz

- kilka zestawów już przerobiłeś i chcesz pozostać ze swoim wyborem na dłużej

 

To proponujė skroić zestaw na miarę; by brzmienie podobało się tobie a skrzynki żonie .. ;-)))))))

Fotki poniżej to tylko skrawek umiejętności naszego rodaka który nawet nie jest stolarzem Ale jest na tyle pozytywnie zakręcony jak my wszyscy ż sam zakasał rękawy i tworzy takie cudeńka (czy posiada wiedze akustyczną, laboratorium i czy robi pomiary tego co tworzy - to nie wiem ale warto się zainteresować)

 

Audio physic oraz kilka innych modeli które ci tu zaproponowano posiadają głośniki znanych w świecie producentów a które można legalnie za kilkaset zł kupić w polskiej firmie a które są wykorzystywane w zestawach za kilkanaście tysięcy zł ...

 

Patrz, obchodząc marketing firm, marże dystrybutorów, dealerów itp pośredników i wydając za osprzęt ze 4 tysiace zł (który gra w kolumnach po kilkadziesiat tysięcy) + 4 tysiace za skrzynki = masz zestaw na poziomie cenowym nie osiagalnym przez wiekszość z nas forumowiczów gdyby to trza było kupic w sklepie ...

 

Minusem jest trudność odsprzedaży zestawu uszytego jak garnitur czyli na wymiar - bo nie każdy podzieli Twój gust i wybór. Pomyśl poważnie o firmie Akustyk ale najpierw poczytaj kim jest w świecie audio jej właściciel, skrzynki podobnej klasy jak na fotkach zrobi wielu :-)))))

 

Osobiście wybrałbym Tempo 6

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za zainteresowanie. Jeśli chodzi o polskie firmy, to nie ukrywam, iż zawsze się zastanawiam, czy firmy które "robią" w tym biznesie nie więcej niż 20 lat, a wiele z nich nie działa dłużej niż lat pięć, zaproponują mi produkt o takiej jakości jak firmy zagraniczne np. 50 letnie, które mają własne patenty, know how itd. Zdaję sobie sprawe, iż moje wątpliwości pewnie są nieuzasadnione, jednak co tradycja to tradycja.

Oczywiście zawsze są za i przeciw.

A co myślicie o focalach Focal Chorus 836 V?

No dalej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej....

Od założenia wątku minął już ponad tydzień, dostałeś ponad 20 propozycji

i założę się, że ani jednej nawet nie oglądałeś, o posłuchaniu nie wspominając.

Cała twoja aktywność w tym temacie ogranicza się do "dzięki za zainteresowanie dawajcie jeszcze"

zamiast ruszyć w końcu dupsko sprzed komputera i czegoś w końcu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam zony i moglbym wstawic nawet Magico Q7 gdybym mial tyle kapuchy :) moze wygram w totka hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zagramaniczne" firmy też kiedyś zaczynały w DiY a teraz kroją nasze portfele za swoją wiedzę, tajemną recepture, super mega hiper nowoczesne rozwiązania oraz "solidną chińską robotę" nie z 60 letnią a kilkutysiącletnią tradycją .... ;-)))

 

Wnerwiający jest choćby fakt sporej dopłaty za wykończenie Black Piano choć wykonanie jej jest sporo tańsze od Naturalnej Okleiny ... itd .... itd

 

Jak wrażenia po odsłuchach którejkolwiek z kilkudziesieciu przedstawionych tu propozycji ?

 

Które zestawy Cię oczarowały i dlaczego a które rozczarowały ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. "Ruszyłem dupsko" i dotarłem na odsłuchy. Niestety większości z Waszych propozycji nie miałem okazji przesłuchać. Na tapetę poszły: amphion argon 3L, cabasse java, sonus faber liuto (używka w dobrej cenie jak na te głośniki) i sounddeco alpha f2 (PL).

Wszystkie były ok. Pozytywnie zadziwiła mnie przedewszystkim niewielka różnica w odbiorze pomiędzy polskimi konstrukcjami, a np sonusami 3- krotnie droższymi. Niewielka różnica, ale jednak...Góra się nieco w alphah gubiła. Bas natomiast całkiem do rzeczy. Wszystkie głośniki natomiast zdeklasowały argony. Bas pierwsza klasa! Schodzący najniżej spośród wszystkich wyżej wymienionych, jednak potrzebują dużo prądu. Skutecznością wygrały sonusy (tylko ta cena, mimo że niższa i tak przekraczająca moje założenia). No i wykonanie. Tak więc nadal jestem w czarnej d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weŹ olej te podpowiedź zobacz co możesz kupić w de i uk bo tam są cenny niższe i tego posłuchaj. Szukaj na Ebay, forum hifiwigwam, audioemotions.co.uk. 2ndhifi coś tam dalej znajdziesz. Możesz tez na audiomarkt ale ceny wyższe, choć był supernait za 7,2tys nie zdążyłem a już bym ten min 1tys zarobił na Allegro. Naima xs z 2010 kupiłem z wysyłka z uk za 3800 widziałeś taka cenę w pl ?

 

Wysłałem ci linka kiedyś do burmasterow za jakieś 10k w de, w Polsce około 40. I tu nie ma co porównywać do liuto. Ja rozumiem ze droższe nie muszą być lepsze ale przeważnie tak jest a burmaster to nie byle co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku weŹ olej te podpowiedź zobacz co możesz kupić w de i uk bo tam są cenny niższe i tego posłuchaj. Szukaj na Ebay, forum hifiwigwam, audioemotions.co.uk. 2ndhifi coś tam dalej znajdziesz. Możesz tez na audiomarkt ale ceny wyższe, choć był supernait za 7,2tys nie zdążyłem a już bym ten min 1tys zarobił na Allegro. Naima xs z 2010 kupiłem z wysyłka z uk za 3800 widziałeś taka cenę w pl ?

 

Wysłałem ci linka kiedyś do burmasterow za jakieś 10k w de, w Polsce około 40. I tu nie ma co porównywać do liuto. Ja rozumiem ze droższe nie muszą być lepsze ale przeważnie tak jest a burmaster to nie byle co

To fakt, na audiomarkt największy wybór. O dziwo na ebayu sonusów jak na lekarstwo, a amphion sztuk 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena w de była 6400€ są recenzja w PDF, urwiesz u nich minimum 100£, kasa na konto lub paypal ale wtedy doliczą3%.

 

To jest bardzo dobry sklep nie tylko ja kupowałem u nich z naszego forum. Ja kupiłem leema tucana 2, była wysłana kurierem dpd z ubezpieczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś jeszcze o Focale 836, moim zdaniem jak najbardziej będzie to z pewnością bezpieczny wybór, tj. Nie zagrają źle, wręcz bardzo dobrze może nie wybitnie chociaż to kwestia gustu i zależy do czego porównujesz. Na pewno warto zobaczyć i posłuchać.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1027 jak i 927 potrzebują elektroniki za naprawdę sporą kasę i z byle czym to nie zagrają - poza tym to ostatnio widziałem za 10/11 kzł ( zależy od kursu walut ) mezzo które są bardziej kompletne ( poprostu mają głośnik z którego nie trzeba wyduszać basu )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Mezzo Utopiach cała reszta tutaj wymienionych może robić co najwyżej za popierdółki do sypialni :)

Jedyny problem z Mezzo jest taki, że za 10/11 kzł, to może się kupi jakieś zdarte kapelusze po przejściach,

bo za przyzwoicie utrzymane egzemplarze trzeba dać w zależności od szczęścia jakieś 13-15 kawałków.

Masz jakieś foty albo link do tych za 10/11?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem poprostu ktoś sprzedaje trochę taniej bo nie chce się naciągać z czymś pół roku jak nie ma miejsca w mieszkaniu ( ja tak kupiłem za bezcen 927 ) - a tak poza tym to już jest teraz dość stary model i tylko przez to stracił na wartości, co nie znaczy że ktokolwiek rzuca utopiami albo stawia na nich kwiatki - nie nie zbieram fotografii kolumn na sprzedaż

 

poza tym to focal też nie jest dla każdego i nie robiłbym kategorycznych sądów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Amphion Helium 520? Potrzebują mniej prądu od Argon, a oferują fajne, dynamiczne, przestrzenne brzmienie.

 

Słuchałem. Mniej basu niż w Argonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wiele propzycji a jednak ciągnie Ciebie do kolumn nowych czy nawet nowych firm bez doświadczenia a z designem, którym próbują ukryć wady.

Nie raz ten design jak się spodoba to niestety podśwaidomość nam wmawaia, że te brzydższe droższe nie były lepsze.

 

Na allegro za 10k masz mini utopia deklasują wszystkie nowe podłogówki do 10k i to nawet w tak dużym pomieszczeniu jak twoje. Inna sprawa jaki masz wzmacniacz i czy będzie umiał prowadzić dobre kolumny, chodzi mi o dynanikę a nie bajki audofilskie.

 

Osobiście do 40m2 szukał bym czegoś używanrgo starszego z braku pieniędzy na nowe np b&w 801, 802, audio physic avanti 3 są do sprzedaży na hifi.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho, Trójki są świetne.Dodatkowa zaleta, to OZ, w dobrej aplikacji sprawdzą się na lata.

U mnie grały w 19m, ale ustawione na środku(pokój tylko do audio) i było b.d. choć rzeczywiście parę metrów by się jeszcze przydało.Myślę, że 25 - 28, to odpowiedni metraż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo no co zaden baran jeszcze nie napisal Ci "a po polsku to nie łaska " aaa no tak nie wiedza co to znaczy "Imho" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a po polsku to nie łaska" dostałeś nie dlatego, że wtrącasz wyrażenia z angielskiego bo to jest raczej normalne na forach, dostałeś to za ortografa i ogólną składnię twoich wypocin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś wiele propzycji a jednak ciągnie Ciebie do kolumn nowych czy nawet nowych firm bez doświadczenia a z designem, którym próbują ukryć wady.

Nie raz ten design jak się spodoba to niestety podśwaidomość nam wmawaia, że te brzydższe droższe nie były lepsze.

 

Na allegro za 10k masz mini utopia deklasują wszystkie nowe podłogówki do 10k i to nawet w tak dużym pomieszczeniu jak twoje. Inna sprawa jaki masz wzmacniacz i czy będzie umiał prowadzić dobre kolumny, chodzi mi o dynanikę a nie bajki audofilskie.

 

Osobiście do 40m2 szukał bym czegoś używanrgo starszego z braku pieniędzy na nowe np b&w 801, 802, audio physic avanti 3 są do sprzedaży na hifi.pl

 

Oczywiście masz rację, co do tego, że "brzydziej wcale nie znaczy gorzej" (kwestia gustu oczywiście to odrębna sprawa). Jednak tutaj dochodzi jeszcze element ekonomiczny, tj możliwość późniejszej odsprzedaży. Kto kupi później głośnik "z piątej ręki"? Zwłaszcza, że ta używana UTOPIA (nie wiem ilu letnia) kosztuje prawie tyle, co nowe kolumny z górnej półki. Sądzę, że często sprzedający kolekcjonerzy w tym zakresie nieco przesadzają...

 

Witam. Sprzedaję te Avantii właśnie dlatego że do 22 m2 sa za duże. A kolumny wybitne

Również dużo dobrego słyszałem o tych paczkach, jednak do mojego pomieszczenia ten boczny głośnik je dyskwalifikuje.

 

Póki co ciągnie mnie do sonusów. Oprócz, że to kawał ładnego mebla, to dźwiękowi nie ma czego zarzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.