Skocz do zawartości
IGNORED

Kef Reference 201/2 ktoś zna?


Croowab

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchał ktoś może tych podstawek ?

Mam możliwość zakupu nowych w cenie 10tys i się zastanawiam czy warto zanim wybiorę się na odsłuch.

Problem mam taki, że jestem mało mobilny (kręgosłup) a do tego targać wzmacniacz co waży 30kg...

Bardzo mało informacji jest w necie więc może ktoś z forumowiczów miał z tym styczność.

 

dmuv.jpg

 

Za oceanem ceny są o wiele mniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta seria Kefa czyli 201/2 203/2 205/2 207/2 jest bardzo udana.

 

201/2 jest mało spotykany, bo 203/2 były niewiele droższe, więc kupowanie 201/2 w zasadzie nie miało sensu.

 

Trudno tu tak do końca mówić o kolumnie podstawkowej, bo jest to kolumna trójdrożna, czyli niskie tony odtwarzane są przez głośnik niskotonowy, przystosowany tylko do tego zakresu. W rezultacie bas jest lepszy niż z innych małych podstawek.

 

201/2 miało świetne recenzje, są to właściwie kolumny takie jak moje 203/2 tylko zamiast dwóch basowców jest jeden. Z moich jestem bardzo zadowolony. Mają taki lekko ocieplony dźwięk i właśnie bardzo dobrej jakości bas, nie schodzi wprawdzie tak nisko jak w większych kolumnach, ale ma bardzo dobrą jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak grają te nokonkretne. Ale jeśli jest to produkt na poziomie tego co kef dawał w latach 90 w serii reference, to bierz w ciemno, może nie będzie w Twoim typie, ale źle to nie zagra. Ja się przyzwyczaiłem do kefa i nie chcę nic innego. Piszę to, bo może nie miałeś styczności z kefem. Jeśli nie, to warto się im przyjżeć. KEF jest firmą starego typu, gdzie kolejne modele rozwijane są w ramach jakiejś filozofii, pieczołowicie jest wszystko przemyślane, stoją za tym filozofia, myśl inżynierska i budżety. Dla mnie to jest rochę jak jazda mercedesem - nie wiesz dlaczego, nie umiesz tego nazwać, ale masz przekonanie że wszystko jest w nim lepsze niż w zwykłym aucie: suma pracy zawieszenia, kultura działania automatu, wykończenia, funkcjonalność. Podobne mam wrażenie z kefem. W dłuższej ekspoloatacji kefa się coraz bardziej lubi i widzisz przewagi w stosunku do różnych innych konstrukcji. Przyjzyj się temu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że te kolumienki tanie nie są ale to co poczytałem napawa optymizmem.

Niestety docelowo chcę to złożyć z accuphase, a kolega od którego będę accu kupował nie za bardzo am czas aby z tym sprzętem wybrać się żeby posłuchać jak to gra z tymi kefami.

Muszę się jeszcze pozbyć innych moich zabawek bo żona strasznie krzyczy.

Cięgnie mnie jeszcze w stronę starego jbl, bo cały czas pamiętam wrażenie jakie na mnie zrobił stary rotel z xpl-160.

Jednak te kefy z porównaniu do jbl zaakceptuje moja żona, bo wyglądają przyzwoicie.

TYlko ta cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.