Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz + głośniki (stereo + sub)

Sad3k

Recommended Posts

Witam,

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać i prosić o wybaczenie jeżeli coś napiszę niezgodnie z zasadami tego forum.

Rozglądam się za zestawem do filmów i muzyki. Niedawno przeprowadziłem się z domu do bloku więc nie potrzebuje wielkiego bum bo sąsiedzi mnie wyrzucą przez okno ani też zestawu 5.1 czy też 7.1 gdyż nie chce mi się bawić z kablami ;)

Sprzęt jaki chce podłączyć to będzie TV Samsung, AppleTV, konsola PS oraz głośniki 2.1. Niestety nie wiem jaki model urządzenia sprawdzi się do takiej koncepcji, a tym bardziej głośniki. Z tego względu, że nie jestem audiofilem więc nie potrzebuje sprzętu z górnej półki. Jedynie co potrzebuje aby to wszystko zagrało lepiej niż głośniki z TV :)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to mam 3 urządzenia na oku:

Pioneer VSX-528-K;

Denon AVR-X1000;

Harman Kardon AVR 151

Wydaje mi się, że do tego co chce podłączyć w zupełności, któryś z tych 3 wzmacniaczy wystarczy. Jeszcze kwestia głośników…chciałbym kupić jakiś niedrogi zestaw stereo 2.0 z niedużym basem, a do tego kupić sub, który nadrobiłby ten bass. Jeśli chodzi o producenta to niestety nie mam zielonego pojęcia co będzie dobrym wyborem dlatego też i tutaj jestem zobligowany aby prosić o Waszą pomoc w wyborze :) Jedyne wymaganie co do głośników to aby były białe :) Znalazłem głośniki 2.0 firmy Magnat ale nie wiem czy jest to dobry wybór. Znalazłem również głośniki frimy Jambo, Deli czy też Canton.

Pokój w którym chciałbym zainstalować cały sprzęt ma jakieś 20-22m^2. Jeśli chodzi o muzykę to słucham dance, r&b…ogólnie klubowa, radiowa

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to jest jakieś 3000zł

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Kupuj kierując się tym co Ci się podoba - wszystko co wymieniłeś i tak zagra słabo. Poproś sprzedawcę w supermarkecie o podłączenie 3 par kolumn do odsłuchu i wybierz najlepsze ...

Jeśli chodzi o wzmacniacz to skłaniam się ku Pioneer VSX-528-K ze względu na ilość wejść HDMI oraz możliwość podłączenia sub + ewentualnie centralke.

Kwestia głośników, które będą do tego pasować. Otrzymałem również informację, że głośniki Pylon PEARL 20 będą dobrym wyborem.

Co masz na myśli, że zagra słabo ? Tak jak wspomniałem, nie jestem audiofilem, żeby słyszeć na koncercie muzyki klasycznej jak grają skrzypce z 4 rzędu. Chciałbym aby zestaw, na który chce przeznaczyć 3000zł grał dosyć przyjemnie i zdecydowanie lepiej niż głośniki w TV.

Oczywiście nie omieszkam się przejść do jakiegoś sklepu aby zobaczyć jak brzmi sprzęt z różnych półek cenowych.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.