Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz+kolumny do ok 5 tyś zł.


Tomek Makowiecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozpoczynam swoją przygodę ze światem audio i chciałem prosić o poradę w kwestii doboru elementów. W planach mam zestaw kolumn podstawkowych i wzmacniacz stereo, najlepiej z wbudowanym DAC. Zestaw ma nagłośnić nieduży pokój ok 15 m2. Wbudowany DAC byłby przydatny do podłączenia do komputera (optyka). Byłoby świetnie gdyby we wzmacniaczu był wbudowany port usb chociaż nie jest to obowiązkowe. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham wszystkiego. Skupiając się na dźwięku to lubię ciepłe, miękkie brzmienie bez specjalnie wyeksponowanego środka. Czytałem dużo dobrych opinii o głośnikach DALI ZENSOR 3 i Wzmacniaczu ONKYO A-9050. Co myślicie o takim zestawie? Będzie to współgrać czy lepiej wybrać inne rozwiązanie? Proszę o pomoc.

[quote name='Tomek Makowiecki' timestamp='1384628233' post='2994542']
Czytałem dużo dobrych opinii o głośnikach DALI ZENSOR 3...
[/quote]
To ciekawe, że aż tyle dobrych opinii o nich czytałeś, bo to zdaje się nowy model.
Z tego co widzę, cena jakaś za rewelacyjna nie jest. Wzmacniacz <2 tys. z DAC to niewielki wybór, w zasadzie żaden, więc chyba ten Onkyo może być. Choć dokupić osobny DAC do dowolnego wzmacniacza, to nie problem.

Witaj,
Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na wzmacniacz Cambridge Audio Azur 351A (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-351a.html), które dodatkowo wyposażony jest w USB DAC lub wyróżniający się brzmieniem NAD C326 BEE (http://q21.pl/nad-c326-bee.html).
Do powyższych wzmacniaczy zastosowałbym wybrane przez Ciebie kolumny Dali Zensor 3 (http://q21.pl/dali-zensor-3.html) lub Kef Q300 (http://q21.pl/kef-q-300.html).
Moją ostatnią, zdecydowanie moim zdaniem najlepszą dźwiękowo propozycją jest zestaw złożony ze wzmacniacza NAD C326 BEE lub Xindak A-06 (http://q21.pl/xindak-a-06.html) połączone z najnowszymi, bardzo dobrymi kolumnami Focal Aria 906 (http://q21.pl/focal-aria-906.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań, sugesti jestem do dyspozycji. Jeśli masz taką możliwość, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Rozważ zakup DAC z wejściem optycznym i dobrą regulacją głośności (cyfrowo sterowaną, by trzymało balans) + aktywne monitory typu APS IO, ADAM A7X . APS IO mają cieplejsze brzmienie. Swoją drogą ma wyjść nowa wersja IO - jestem ciekaw co zmienią.

ps. DAC lepiej by miał wyjścia XLR

  • 4 tygodnie później...

Przemyślałem sprawę, zmieniłem trochę opcję i zwiększyłem budżet. Przetwornik C/A wyciągam na zewnątrz jako, że będzie służyć tylko jako połączenie z komputerem i telewizorem. Natomiast skupiając się na kwestii samego wzmacniacza i kolumn rozważam Onkyo A-9555 lub A9755 jeżeli różnica jakościowa będzie tak duża. I teraz pytanie czy warto do tego dobrać kolumny o których wcześniej wspomniałem czyli Dali Zensor 3 lub wspomniane na forum Focal Aria 906 czy będzie to przerost formy nad treścią i kolumny nie przeniosą możliwości wzmacniacza?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.