Jump to content
IGNORED

Co wybrać?

tecnoselfrx

Recommended Posts

Witam

Panowie krótko i na temat, trafiła mi się okazja i mam możliwość zakupu nowych kolumn za około połowę ceny.

Mianowicie chodzi tu o Canton Ergo 690DC oraz Focal Chorus 816VW.

Jestem właśnie w trakcie przygotowywania na nowy rok pomieszczenia do odsłuchu ok.25m,

co prawda nie planowałem już zakupu kolumn przed świętami a tu taka sposobność...

Stąd pytanie do was czy warto brać coś z powyższych czy sobie darować?

Focala znam z modeli 806V,807V oraz 726V, przy dłuższych odsłuchach na niektórych

nagraniach jak dla mnie zbyt męcząca góra.

Tutaj pytanie czy ktoś słyszał 816VW i czy coś zmienia się w kwestii wysokich tonów

apropo tańszych braci.

Jeśli chodzi o Cantona to miałem tylko Chrono Cl, brzmienie całkiem przyzwoite

z tego co pamiętam podobna detaliczność ale mniej agresywna góra niż w Focalach.

Ergo 690DC wogóle nie słyszałem i znów pytanie czy miał ktoś z nimi jakieś doświadczenie.

Kwesti elektroniki nie poruszam, po wyborze kolumn dobiorę sobie odpowiednio resztę toru.

Muzyka jaką słucham głównie akustyczna jazz,blues,rock,klasyczna..sporo gitarówek..itd..

Pomieszczenie jak wspomniałem wyżej około 25m(4,20X6) i regularnych kształtów

aktualnie przygotowywane,adoptowane akustycznie.

Brzmienie jakie preferuję: ( i tutaj właśnie obawiam się o wymienione kolumny)

Zachowanie równowagi tonalnej w całym zakresie, bez żadnych podbarwień szczególnie w wyższej

średnicy jak i samych wysokich tonach.

Preferuję zachowanie jak największej detaliczności jednakże bez zbytniego wyostrzenia czy metaliczności..

Średnica nie wypchnięta do przodu jednakże o przyjemnej barwie i odpowiednio doładowana co szczególnie

jest dla mnie ważne przy wokalach.

Umiejętność budowania sceny z dobrą lokacją poszczególnych źródeł

Niskie tony potrafiące zarówno nisko zejść, szybko uderzyć jak i gdy potrzeba przeciągnąć.

Podsumowując pytam Panowie czy wymienione kolumny będą mogły sprostać moim oczekiwaniom:)

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.