Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do klasyki


Joanna Kaczmarek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wypadku uogólnianie jest tak samo pozbawione sensu jak w każdym innym.

Masz prawo do swojego zdania. Jak Ci z tym dobrze, żyj dalej z takim nastawieniem. ;)

 

Zdaje się, że to Ty najpierw "uogólniłeś"...

Nie nastawiam się na nic, oprócz MUZYKI.

Póki co, nie mam też gramofonu i zdaję sobie sprawę, że NIGDY nie będę miał na winylach takiej kolekcji, jak płyt czy plików. Ale i tak WIEM, że grają LEPIEJ od plików, a co dopiero od CD.

Wielu ludzi twierdzi jak Ty, bo po prostu nie USŁYSZELI. A skoro tak - więc przecież to normalne jest... Nie ma sprawy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że to Ty najpierw "uogólniłeś"...

Nie nastawiam się na nic, oprócz MUZYKI.

Póki co, nie mam też gramofonu i zdaję sobie sprawę, że NIGDY nie będę miał na winylach takiej kolekcji, jak płyt czy plików. Ale i tak WIEM, że grają LEPIEJ od plików, a co dopiero od CD.

Wielu ludzi twierdzi jak Ty, bo po prostu nie USŁYSZELI. A skoro tak - więc przecież to normalne jest... Nie ma sprawy:)

 

Pierwszy z brzegu wątek o naszym 8-mym cudzie świata i jeden z wpisów posiadacza:

 

"witam,pół roku temu kupiłem yaqin b100,zawiozłem go do tuningu do sonus oliva w gdańsku. tuning kosztował mnie 1700 zł. nie licze kosztów podrózy-mieszkam w łodzi. we wzmacniaczu pan andrzej witek zmienił kondesatory sprzęgające na polipropyleny, zwykłe prostowniki zmienił na ultra szybkie diody prostownicze freed, wstawił po jednym dławiku w stopniu zasilania na kanał, dołozył kondesatory filtrujące, zmienił na bardzo dobre gniazda wej. i wyj. głośnikowe oraz z gniazd wej. poprowadził srebrny interkonekt. ja natomiast sam zmieniłem potencjometr na błekitnego alpsa, kupiłem w rcm lampy końcowe kt88, sterujące oraz wej.12atx7-wszystkie elektroharmonicsa"

 

- Po jaką cholerę ktoś wprowadza modyfikacje w tak cudownym urządzeniu?

- Proponujesz tą skrzynię wypełnioną nagrzanymi lampami kobiecie.

 

Przez ostatnie 4 lata w moim "okropnym" "cyfrowym" zestawie wymieniłem jedynie kolumny. Nie poddawałem urządzeń które posiadam tuningowi, bo nie widziałem ku temu najmniejszej potrzeby. Gra to wszystko lekko ocieploną, analogową barwą, z doskonałymi wokalami, głęboką sceną z bardzo dobrze zarysowanymi planami, dobrymi wybrzmieniami itd. W swoim życiu słuchałem różnych zabawek, począwszy od mniejszych do ważących po 50 kg (jedno urządzenie). Nawet jakbyś mi sprezentował 50 kzł. nie zmieniłbym nic w tym co posiadam. Za CD płacę max. 40-50 zł, a nie 120.

 

Śpiewaj swoją mantrę na temat Yagina i nirwany doświadczanej przy odsłuchu płyt analogowych dalej, ale beze mnie.

Nic więcej nie mam do dodania i wypadam z tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 4 lata w moim "okropnym" "cyfrowym" zestawie wymieniłem jedynie kolumny. Nie poddawałem urządzeń które posiadam tuningowi, bo nie widziałem ku temu najmniejszej potrzeby. Gra to wszystko lekko ocieploną, analogową barwą, z doskonałymi wokalami, głęboką sceną z bardzo dobrze zarysowanymi planami, dobrymi wybrzmieniami itd. W swoim życiu słuchałem różnych zabawek, począwszy od mniejszych do ważących po 50 kg (jedno urządzenie). Nawet jakbyś mi sprezentował 50 kzł. nie zmieniłbym nic w tym co posiadam. Za CD płacę max. 40-50 zł, a nie 120.

 

Może w związku z tym pochwaliłbyś się swoim zestawem :) jeśli rzeczwyiscie taki dobry to dlaczego go nie zaprezentujesz?

Ja w Yaqinie nie zmieniałem nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z brzegu wątek o naszym 8-mym cudzie świata i jeden z wpisów posiadacza:

 

"witam,pół roku temu kupiłem yaqin b100,zawiozłem go do tuningu do sonus oliva w gdańsku. tuning kosztował mnie 1700 zł. nie licze kosztów podrózy-mieszkam w łodzi. we wzmacniaczu pan andrzej witek zmienił kondesatory sprzęgające na polipropyleny, zwykłe prostowniki zmienił na ultra szybkie diody prostownicze freed, wstawił po jednym dławiku w stopniu zasilania na kanał, dołozył kondesatory filtrujące, zmienił na bardzo dobre gniazda wej. i wyj. głośnikowe oraz z gniazd wej. poprowadził srebrny interkonekt. ja natomiast sam zmieniłem potencjometr na błekitnego alpsa, kupiłem w rcm lampy końcowe kt88, sterujące oraz wej.12atx7-wszystkie elektroharmonicsa"

 

- Po jaką cholerę ktoś wprowadza modyfikacje w tak cudownym urządzeniu?

- Proponujesz tą skrzynię wypełnioną nagrzanymi lampami kobiecie.

 

Przez ostatnie 4 lata w moim "okropnym" "cyfrowym" zestawie wymieniłem jedynie kolumny. Nie poddawałem urządzeń które posiadam tuningowi, bo nie widziałem ku temu najmniejszej potrzeby. Gra to wszystko lekko ocieploną, analogową barwą, z doskonałymi wokalami, głęboką sceną z bardzo dobrze zarysowanymi planami, dobrymi wybrzmieniami itd. W swoim życiu słuchałem różnych zabawek, począwszy od mniejszych do ważących po 50 kg (jedno urządzenie). Nawet jakbyś mi sprezentował 50 kzł. nie zmieniłbym nic w tym co posiadam. Za CD płacę max. 40-50 zł, a nie 120.

 

Śpiewaj swoją mantrę na temat Yagina i nirwany doświadczanej przy odsłuchu płyt analogowych dalej, ale beze mnie.

Nic więcej nie mam do dodania i wypadam z tego wątku.

Coś Ci się pokićkało:)

Z lamp to miałem kiedyś ukraińskie (tylko) Phasty i Omaki... Od pewnego czasu są jednak tylko tranzystory.

Za starą płytę winylową płaci się powiedzmy ok. 10 zł, a za gramofon i 500 zł wystarczy. Więcej nie trzeba, żeby ocenić iż MUZYKA jest tu lepiej prezentowana jak na CD:) Tylko (i aż) trzeba mieć odpowiedni tor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.