Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do pioneers sa 9500 II


kyczlop_52998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Nowym Roku, jest to mój pierwszy wpis na Waszym forum - Miło mi :)

 

Chciałem poprosić o poradę, czy warto odnawiać i wkładać nowe głośniki do przypominających popielniczki kolumn Pohler Sound ? Link do kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grajki dostałem w zamian na stary gramofon od kumpla, po rozkręceniu niestety na głośnikach nie ma wlepki scan speak tylko heco, więc coś kiedyś musiał były właściciel dłubać. Brzmią całkiem nieźle, szczególnie gdy zdejmie się osłony z góry.

 

Czuję jednak, że wzmacniacz pioneer sa 9500 II, którego używam nie rozwija do końca przy nich skrzydeł.

 

Zastanawiam się czy warto spróbować zainwestować w audiowave 171 SE, czy ktoś z Państwa posiada może informacje ile kosztuje nowa para i ile ewentualnie są warte używane kilkuletnie ?

 

Pokój mam nieduży - około 17 m2, słucham głównie płyt analogowych, trochę komputera i radia - pioneer tx 8500 II. Czy z takim sprzętem warto inwestować w audiowave, czy raczej kupić coś w stylu Taga Platinium F60 lub f80?

 

Z góry dziękuję za radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jestem miłośnikiem Pioneera z lat 78-89. Miałem i przetestowałem wszystkie modele. Do Pioneera 9500 II najlepiej zastosować kolumny o dużej skuteczności. W tedy ten wzmacniacz pokazuje co potrafi. Proponuję też dokonać modyfikacji toru audio w tym wzmacniaczu i wymienić w nim teraźniejsze okablowanie na OFC. Jeszcze lepiej zagra jak sygnał do wyjścia audio zostanie doprowadzony bezpośrednio od końcówek mocy. Po takiej modyfikacji wzmacniacz gra kilka klas lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogę Ci polecić Heco Music Style 500 lub 800. Testowałem Pioneera SA 7800 z music style 500 i to zestawienie grało naprawdę bardzo dobrze ( wzmacniacz nie przerobiony ). Po modyfikacji system zagrał nowym obliczem. Tak jak pisałem jeśli chcesz uzyskać to co ten wzmacniacz potrafi, niestety konieczna będzie mała modyfikacja wewnątrz wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ta modyfikacja polega? Mam we Wrocławiu firmę, co dłubie w sprzęcie vintage, ja osobiście wolę samodzielnie nic nie grzebać. Zamówiłem kable melodica i tagi premium f100 v2.

 

dziękuję za pomoc Marcus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.