Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory z basem


Vilek

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę poza tematem ale kiedyś też się w to bawiłem powiedz co tam teraz za zabawki są w modzie ? Kiedyś JBL 1800GTI + Kenwood KAC-1023 dawał radę trochę to dawne czasy ale bas był fajny nie "audiofilski" :)

nie wiem co w modzie. Mam vibe'a space 15 i podrasowany wzmak do niego, klasa D. Najzwyczajniej przewinalem transformator, tak jak zwykle :P zeby doszedł do 1000rms. Fabryczne 600 bylo za malo, nie dawalo rady.

Bas jest fajny z tych które schodzą pieronsko nisko w zakres wibracji i trzęsą autem. Nie buczy. Nawet dosc szybki. Glosnik wstawilem na desce we wneke po kole zapasowym. Czasami wyrywa mi śruby z podłogi.

Mam teraz drugie auto i mysle jak je zrobic, problem w tym ze to kombiak i podlogi nie moge ruszyc, inna budowa, kwestie zaladunku itd. Bede musial wstawić mala pierdziawke 10 cali niestety z boku we wneke. To juz nie bedzie to samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co dźwięk z 38 cm głośnika ma wspólnego z SQL? :)

Ja miałem dosyć wysokiej klasy sprzęt w aucie i subwoofer 10", który dzięki płynnej regulacji fazy wkleiłem z bagażnika na deskę rozdzielczą :)

Tej wielkości głośniki kupuje się w jednym celu... robienie ciśnienia w ogóle taka dyskusja w tym temacie chyba nie ma sensu? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co w modzie. Mam vibe'a space 15 i podrasowany wzmak do niego, klasa D. Najzwyczajniej przewinalem transformator, tak jak zwykle :P zeby doszedł do 1000rms. Fabryczne 600 bylo za malo, nie dawalo rady.

Bas jest fajny z tych które schodzą pieronsko nisko w zakres wibracji i trzęsą autem. Nie buczy. Nawet dosc szybki. Glosnik wstawilem na desce we wneke po kole zapasowym. Czasami wyrywa mi śruby z podłogi.

No ładna pompka ten głośnik oglądałem na YT filmik robi ciśnienie straszne ale 1000 rms musi robić robotę :) JBL 1800 GTI miał 600 rms KAC-1023 też 600 rms ale ten piec dawał radę nawet przy mocniejszych głośnikach jakoś tak kiedyś dobrze te piece robili .

JBL 1800GTI może tak nie falował inna technologia ale 46cm robiło swoje świetny bas był i schodził też bardzo nisko . Teraz technologia się pozmieniała cyfrowe wzmacniacze i te głośniki gumowe wychylenia mają takie wielkie że aż całe pływają no ale ciśnienie robią poważne :) Słyszałem kiedyś 2xJBL W15GTI auto chciało rozwalić tak to pompowało że strach był już tam siedzieć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.