Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + 2 kolumny do 16 m^2 (~ 3 x 5,2 m)


blackdrake

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Niedługo będę się przeprowadzał do nowego mieszkania i planuję w jednym z pokojów 16 m^2 (~ 3 x 5,2 m) postawić zestaw audio, który będzie służył do:

- odsłuchu muzyki z PC (zawsze można podpiąć zewnętrznego DACa),

- nagłośniania filmów (też z PC),

- słuchania dźwięków łamanych kości w Mortal Kombat (czyt. czasem konsola).

 

Kolumny będą stały przy dłużej ścianie w odległości około 2,5 m od siebie.

 

Zależy mi też na niewielkich rozmiarach wzmacniacza, ze względu na to, że najprawdopodobniej będzie on stał stole z monitorem (idealnie by było gdyby był płaski). Chciałbym też tam zmieścić jeszcze DACa.

 

Nie zależy mi na wielkości kolumn, czy rodzaju (podłogowe, podstawkowe, czy monitorki).

 

Jeśli chodzi o brzmienie, to chyba bardziej odpowiada mi analityczny dźwięk (bardzo chwalę sobie Grado sr80i), a słucham praktycznie wszystkiego.

 

Budżet, który mam do przeznaczenia to około 3000 zł (na wzmacniacz + kolumny). Zawszę mogę poczekać co nieco i dołożyć parę groszy.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje, nowy system zbudowałbym na wzmacniaczu NuForce DDA-100. Jest to bardzo dobrze grający wzmacniacz cyfrowy, wyposażony we wszystkie rodzaje złącz cyfrowych czyli coaxialne, optyczne oraz USB. Idealnie sprawdza się w konfiguracji zasilanej komputerem.

W takim pomieszczeniu jak Twoje moim zdaniem optymalne będą większe monitory. Brałbym pod uwagę na pewno Monitor Audio Bx2, bardzo dynamiczne i analityczne Melodika BL20 lub Roth Audio Oli RA2.

 

Przyjrzyj się mojej propozycji, serdecznie zapraszam jeśli masz taką możliwość na odsłuchy do naszego salonu.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

 

Bardzo spodobała mi się Twoja propozycja, ale mam jedną uwagę, o której wcześniej nie wspomniałem - brakuje w tym zestawie wyjścia dla słuchawek.

 

Czy znajdzie się podobny zestaw, ale z dodatkowym wyjściem dla słuchawek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest alternatywa w postaci wzmacniacza NAD D3020, także urządzenie mamy fizycznie w salonie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i precyzyjną odpowiedź!

 

Jeśli chodzi o technikalia bardzo mi się podoba NAD D3020 - jest niemal idealny.

 

Rozumiem, że trzeba doliczyć jeszcze pare stów na podstawki pod monitory? Trochę całość wychodzi za mój pierwotny budżet, ale myślę że za jakiś czas nazbieram pieniędzy ta to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jak kolumny staną na podstawkach.

Zapraszam w międzyczasie na odsłuchy, bierz pod uwagę że masz u nas rabat klubowy audiostereo, może to przybliźy zakup.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.