Jump to content
IGNORED

Yamaha A-520 i impendancja 6 ohm

iampagan

Recommended Posts

Witam. Przymierzam się do skompletowania swojego pierwszego zestawu stereo z prawdziwego zdarzenia (szczegóły i moje rozterki w wątku

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i udało mi się wylicytować w niezłej cenie polecony mi przez pifkoo używany wzmacniacz Yamaha A-520. Zamierzam kupić do niego kolumny Monitor Audio BX2, ale mam pewne opory przed wydaniem 1400 zł na coś, czego nie osłucham. Niestety, okazało się z dnia na dzień, że najwcześniej będę miał okazję osłuchać te monitory pod koniec tygodnia albo dopiero w następnym. Na wzmacniacz mam gwarancję rozruchową 7 dni od otrzymania sprzętu. I tutaj dochodzimy do kluczowego pytania...

Czy mogę przetestować ten amp na kolumnach 6 Ohm (i, jeśli wierzyć oczojebnej naklejce na kieszeni magnetofonu, 2x80W RMS)? Zarówno na Waszym forum jak i w innych internetowych źródłach impendancja tego wzmaka to 8 Ohm, a z jakiegoś powodu w instrukcji, którą ściągnąłem jest napisane 6 Ohm. ("Zalecana impendancja tego wzmacniacza to 6 Ohm (...) Jeśli podłączona jest tylko jedna para kolumn, zalecane jest, aby ich impendancja wynosiła od 4 do 16 Ohm.") To jak w końcu jest [i, swoją drogą, skąd takie rozbieżności?]

Więc mogę na nich przetestować, czy działa ta Yamaha, czy nie trzeszczy potencjometr itd czy nie? Nie mówię o długim czy głośnym słuchaniu, po prostu 10-minutowy test przed wystawieniem komentarza na allegro. Czy to będzie w jakimkolwiek stopniu ryzykowne dla któregokolwiek z elementów? Jeśli macie co do bezpieczeństwa tego "zabiegu" jakieś wątpliwości to piszcie, w najgorszym razie przetestuję tylko na wyjściu słuchawkowym... (od biedy mogę też grać na czas i/lub zwyczajnie poprosić sprzedającego, żeby się wstrzymał się przez parę dni z wysyłką, ale nie mogę tego odwlekać w nieskończoność)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.