Skocz do zawartości
IGNORED

Warszawska Jesień nadchodzi


gutten

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że repertuar tegorocznej WJ ktoś układał pode mnie :-))) W Filharmonii będzie można bowiem usłyszeć wszystkie symfonie Lutosławskiego jednego wieczoru (!), ostatniego dnia, 25 września. Oprócz tego w ogóle bogata obsada, z czego szczególnie polecam w ogóle u nas nieznany duński ensemble Nordlys. Wystąpią 20 września w Akademii Muzycznej. Do dziś pamiętam ich występ na Festiwalu Unii Europejskiej i ciarki mnie przechodzą. Zwróćcie zwłaszcza uwagę na kompozycje niejakiego Martina Lohse - naprawdę warto. Z bardziej odjazdowych imprez warto wymienić operę komputerową Krupowicza, która będzie wystawiana dwa razy w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. Wykonawcami będą min. Camerata Silesia.

 

Jeśli ktoś chce sie bliżej zapoznać z repertuarem i cenami biletów, to podaję stronę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak na bardzo szybko to chciałbym pójść na koncert 24. w kościele EA (Aukso, w programie m.in Gubajdulina oraz Taverner) oraz 18. na Maraton muzyki improwizowanej, projekt Darmstadt/Warszawa z Pierończykiem i Kochanem. Inne koncerty też dość ciekawe, m.in 20. Sequenza XiV Berio. Inne koncerty raczej wybiórczo, jak będę miał czas. No i oczywiście Symfonie Luto - to jest absolutny MUST!!!

 

Natomiast nigdy nie słyszałem opery komputerowej, ale mogą to być niezłe jaja ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa blada, że tak powiem. Byłem dziś w kasach FN i dowiedziałem się, że Warszawska Jesień najprawdopodobniej nie odbędzie się. Przyczyna prozaiczna - brak sponsorów. Natomiast na 80% odbędą się wspomniane koncerty 23-ego i 25-tego.

Jeśli JJ faktycznie legnie, będzie to druga "przerwa w życiorysie" tej imprezy. Pierwszą wymusił stan wojenny, co wydaje sie zrozumiałe, natomiast teraz... ech, szkoda gadać. A tak się cieszyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju półdebili w kraciastych krawatych i głuchych półgłówków z Opery Leśnej pod dyrekcją nieśmiertelnego Górnego. Co tam jakaś jesień i to warszawska - ważne, że już niedługo składak Ich Troje! Do grilla na działce jak znalazł. A Warszawka i tak się nie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych: cała prawda na temat WJ wyjdzie dopiero 16-tego września. Wtedy okaże się na które koncerty można dostać bilety (czytaj: które się odbędą). Na razie biletów niet, a w programie FN zabrakło koncertu monograficznego poświęconemu Luto, który miał poprowadzić Kasprzyk :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest aktualny program

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FN nie podaje tego w swoim repertuarze, bo tez nie jest organizatorem imprezy

Bilety mozna rezerwowac przez ZKP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co? Jesień w rozkwicie, a tu zero wpisów. Czyżbym sam forum reprezentował?

Operę komputerową (tzn. Trzecią Ziemię Ulro) Krupowicza można sobie było darować. Może jestem niesprawiedliwy bo oper nie cierpię - dla mnie ten gatunek zaczął sie i skończył na Jomellim i Monteverdim. Było dość jałowo, tylko Szostak swoim profesjonalizmem ratowała miałkość całej kompozycji. Ale Szostak mogłaby nawet "wlazł kotek... " dyrygować i też by było czego posłuchać.

Bardzo ciekawy koncert odbył sie natomiast dzisiaj w Centrum Olimpijskim. Wystąpił mój ukochany Nordlys Ensemble z Danii, który dostarczył mi niezapomnianych wrażeń juz parę lat temu, w FN. Repertuar różnoraki: od Martina Lohse (komponuje specjalnie dla zespołu, był na koncercie), przez Cowella do Deane'a. Rewelacją wieczoru była moim zdaniem kompozycja naszej rodzimej Ewy Podgórskiej (In an Undertone). Niestety było to prawykonanie, utwór napisany na zamówienie WJ, więc na nagranie płytowe trzeba będzie pewnie długo czekać. Może się DUX albo Acte Prealable zlituje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zgrypiło ostatnio, jeśli wydobrzeje to wybiorę się na Bauera et consortes w piątek do k Ewangelickiego

niestety na Lutosławskiego nie pójdę w sobotę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo chętnie, chyba że najmłodszy audiofil nie znajdzie schronienia u babć....Albo go zabiorę na Luto, niech się młody osłuchuje, tylko kto potem wytrzyma z takim gościem, co w wieku less than 3 years słucha Luto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi panowie, Najważniejsza z Żon zaprosiła na sobotę miłych i sympatycznych gości. Pozostaje mi tylko puścić im do ciasta Muzykę Żałobną, może szybciej sobie pójdą i zdążę na Luto ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz na smutniejszą nutę: byłem dziś na prawykonaniu "Symfonii Hymnów" Rafała Augustyna. Chyba jeszcze nigdy się tak nie wynudziłem na żadnym koncercie. Patos, monumentalizm do kwadratu i chwilami niemal dosłowne cytaty z Parta, Lutosławskiego, Góreckiego (któremu zresztą zadedykowany jest utwór) i Reicha. Co do tego ostatniego - w trzeciej części pojawia się fragment żywcem wyjęty z "Music for 18 Musicians". Bardzo brzydko, panie Rafale. Ogólnie rzecz biorąc - ponad półtorej godziny męki, bez żadnej przerwy.

Ale najważniejsze, że ludziom się podobało :-/

 

Zrobiła się teraz jakaś parszywa moda na pseudo-natchnioną i pseudo-sakralną muzykę. Kilar ze swoją poronioną Missa pro Pace, Tavener ze swoimi bizantyjskimi chórami, teraz Augustyn. Można mieć tylko nadzieję, że wypali się to równie szybko, jak wypaliła się awangarda lat 60-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czepaisz się: dobrze, że Artysta chociaż zrzynał od dobrych. Publika natchniona to zrozumiałe, w końcu zapłaciła za bilet. A babcie kaszlące i chrypiące były (weteranki ruchu FN o stażu minimum 150 lat :-) ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babć nie było. Publiczność dzieliła się na zbuntowaną młodzież ze średnich szkół muzycznych (błysk szaleństwa w oku, odzienie a la Sex Pistols) i zblazowanych krytyków (mętne spojrzenie, nadwaga, garnitury z epoki późnego Gierka).

 

Natomiast przy wejściu spotkała mnie miła niespodzianka. Spostrzegłem bowiem dwie dziewoje ustawione za stoliczkiem, na którym kłębiło się od płyt z muzyką islandzką. Po krótkim wywiadzie okazało się, że płyty są... do wzięcia za friko, w ramach promocji. Dominowali północni kompozytorzy współcześni.

Jak się zapewne domyślacie, troszka się obłowiłem :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Zrobiła się teraz jakaś parszywa moda na pseudo-natchnioną i pseudo-sakralną muzykę. Kilar ze swoją >>poronioną Missa pro Pace, Tavener ze swoimi bizantyjskimi chórami, teraz Augustyn. Można mieć tylko >>nadzieję, że wypali się to równie szybko, jak wypaliła się awangarda lat 60-tych.

 

trochę McDonalda w tym jest ale ja tam lubię czasami wtrząchnąc fryteczki z ketchupem :)

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo chcesz naprawde pseudo-natchniona pseudo-sakralna muzyczke uslyszec? :)

mam taki mp3, na maila moge podac. takei nagranie, ze mozan sie zastanawiac czy to na serio, czy tez ktos sie wyglupia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.