Skocz do zawartości
IGNORED

Skąd ściągnąć utwory z częstotliwością próbkowania 96 kHz


Trance4Life

Rekomendowane odpowiedzi

----SACD:--CD--Winyl---Kaseta --przesłuch miedzynakalowy

-0- ** -------- * ----- * --------*

-10 ** -------- * ----- * --------*

-20** -------- * ----- * --------*

-30 ** -------- * ----- * --------*

-40** -------- * ----- * --------*

-50 ** -------- * ----- * --------*

-60** -------- * ----- * --------*

-70** -------- * ----- * --------*

-80----------- * ---szum---szum-----*

-90----------- *

-100-------szum

-110

-120 szum

 

Nie wiem czy dobrze bedzie widać. gwiazdki to tam gdzie pojawiaja sie dzwieki. szum to tam gdzie szum. Dla dac 24bit nie rysowalem bo jest tak samo jak dla sacd.

Z racji ich konstrukcji cyferki wygladaja ładnie ale i tak cala para idzie w gwizdek.

 

Dzwiek w 24 bit i sacd znajduje sie w gornych 12 bitach - czyli do poziomu -60db. To co jest nizej jest usredniane, wytwarzane, interpolowane jak zwal tak zwal, czyli wytwarzane sztucznie przez dac i nie ma nic wspolnego z faktyczne zapisanym dzwiekiem.

 

Z cd odtwarzanym na 1 bitowcu lub pokrewnych 18, 20, itd jest tak samo.

 

Ale z cd odtworzonym na multibit 16bit dac jest pełne 90db odtworzonej zapisanej informacji dzwiekowej.

 

I dlatego ani SACD, ani 24bit jnie jest i nie bedzie lepsze od ori cd-ka. Chyba ze zrobia 24 multibit dac, a nie zrobią, albo przemnoza 24 razy 192khz co pójdzie w pierdylionhertze, co moze sie uda za 1000lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz ale ten wykes mi osobiscie nic nie mowi - jest nieczytelny i mało zrozumialy

napisz po ludzku, po chlopskiemu - jakkolwiek ale tak aby bylo czytelnie czyli zrozumiałe chocby dla laika

 

 

nadal nie wiem skad i na jakiej podstawie wnioski ze gra tylko "gorne" 12 bit - skad takie wiesci?

 

 

technicznie napewno jest to standard lepszy - a calkiem inną sprawą jest kto w ktorym nagraniu i co słyszy

 

pomijam nawet bit 24 a juz samo przekroczenie 44.1 daje bez watpliwosci "lepszy" dziwiek

glownym zarzutem melomanów podczas wprowadzania cd było i jest wlasnie ogranieczenie tego pasma

wiec ja nie rozumiem jak mozna mowic ze skoro ograniecznie usunieto to nioe ma mowy o poprawie - chocby logiczbnie biorac sprawe nie moze nie byc mowy o poprawie

 

technicznie poprawa jest NAPEWNO - to czego moze nie byc napewno (czyli pewniakiem dla kazdego sluchacza) to slyszalnosc

 

udowadnianie ze technicznie jest to gorszy a co najwyzej nie lepszy format to karkołomne zadanie

 

ps

jaki szum szum tam i tam i tam

skoro sacd oferuje znacznie technicznie biorac wyzszy odstep sygnału do szumu jak cd - takie samo minimum 120 db , czyli nie jakies głosniosci ale wielokrotnie mniejsze szumy niz cd - pomijam slyszlnosc szumów z cd

(zwiekszone db nie oznacza zwiekszania szumu a spadek (za kazde ok 4 kolejne o dwa razy do wyniku bazowego)

o jaki szum chodzi - bo jesli chcesz powiedziec ze nagrania sacd maja wieksze szumy nic cd - to zgłaszm protest

 

ps 2

czy chcesz powiedziec ze sacd czy dvd audio jest gorszym technicznie i slyszalnie formatem niz cd? na jakiej podstawie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chcesz powiedziec ze sacd czy dvd audio jest gorszym technicznie i slyszalnie formatem niz cd?

 

Są różne szkoły .... :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj możecie sobie pobrać pliki do dowolnego porównywania formatów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cycus12

(Konto usunięte)

kolega który zajmuje się obróbka dźwięku (w 2 studiach) twierdzi że SACD to kiszka i więcej w niej ściemy niż poprawy względem CD. Kiedyś mi to tłumaczył ale szczątkowo pamiętam więc nie będę się produkował i wprowadzał w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shittzu - z Twoich gwiazdek nic nie wynika. Nawet nie wiem, co miałeś na myśli: odstęp sygnału od szumu, dynamikę, przesłuch międzykanałowy?

 

Dla porównania coś ze świata analogowego - parametry polskiego magnetofonu klasy top Hi-Fi (M-3401 SD "Koncert"):

 

Dynamika: 64dB

Odstęp od zakłócen: 58dB

Tłumienie przesłuchu międzykanałowego: 45dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.