Skocz do zawartości
IGNORED

[Teac A-770] Lewy kanał jest cichy i przytłumiony


neversoft

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem nowym na tym forum więc witam wszystkich :) hobbistycznie zaczynam się interesować tematami, które są na tym forum. Dlatego póki co jestem zielony i proszę o wyrozumiałość. Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu.

Mam taki problem:

Posiadam decka Teac A-770. Wszystko wygląda dobrze ale mam problem z lewym kanałem. Gra ciszej i jest jakby przytłumiony. Podłączyłem do decka słuchawki (bardzo kiepskiej jakości) i wydaje mi się, że na słuchawkach jest OK.

Głośniki i wzmacniacz są w porządku bo z odtwarzacza CD lewy i prawy kanał działa bez zarzutu.

Co może być przyczyną? tematy związane z elektroniką nie są mi obce więc mogę coś pokombinować. Jeszcze go nie rozkręciłem ale jakby było trzeba to proszę o informacje czego szukać, na co zwracać uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Czyli, że zanim cokolwiek zostało zrobione samodzielnie, napisano na forum i teraz będziemy sobie wymyslać różne przyczyny, dywagować, snuć domysły, witać się na forum, itepe, itede.

W takim razie wybierz sobie coś z tego:

- głowice brudne, uszkodzone, namagnesowane, źle ustawione,

- uszkodzone różne i kolorowe elementy składowe magnetofonu typu deck, który jak wiemy, wzmacniacza wzbudowanego nie posiada.

- stara, zużyta, tandetna taśma w kasecie,

- i pierdylion innych możliwych przyczyn, których ilość mógłbyś ograniczyć, otwierając magnetofon i coś samodzielnie sprawdzając.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja rozumiem, że nie podałem konkretów ale jestem laikiem w tych tematach i dopiero robię rozeznanie. Jak dla mnie (jako, że zajmuję się elektroniką) od razu było pewne, że coś poszło z drobnicy. Ale jestme też z pokolenia cyfrowego... więc nie miałem do czynienia z magnetofonami kiedy były popularne. Dlatego prosiłem o wstępne rozeznanie żeby wiedzieć mniej więcej co i jak tam się robi.. psuje...

 

Na pewno odpada stara taśma ponieważ próbowałem na różnych.. nowszych, starszych... bez różnicy. Jutro zdejmę obudowę i zerknę czy nie ma zimnych lutów, spalonych elementów, jakiś wybrzuszonych kondziorów itd. Zrobię zdjęcia w razie czego i dam znać na forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Nic nigdzie nie poszło. Wszystko jest na swoim miejscu, a jeśli coś nie jest, to z pomocą instrukcji serwisowej, można to coś na miejsce przywrócić.

Wybrzuszonych "kondziorów" nie zobaczysz z powodów zasadniczych. Po pierwsze, one nie istnieją. Po drugie, wybrzuszenia kondensatorów w magnetofonach zdarzają się, na szczęście, tak sporadycznie, że zostaniesz skutecznie pozbawiony przyjemności szybkiej naprawy.

Myślę, że powinieneś odsłuchać tor odczytu przy pomocy zewnętrznego wzmacniacza. Jeśli nic Ci to nie mówi, polecam wątek "Magnetofon". Tam była o takim odsłuchu mowa na pewno.

Zdjęcia możesz sobie darować, bo diagnoz tego typu uszkodzeń, na podstawie zdjęć nie stawia się.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Dziękuje GM za pomoc i rady, a także za naprowadzenie na właściwy tok myślenia w tego typu sprzęcie. Poczytam jak odsłuchać tor odczytu.

Rzeczywiście nie wiedziałem o takich podstawach jak czyszczenie głowicy. Przeczyściłem głowicę i już jest znaczna, odczuwalna poprawa ale nie jest idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, jeśli się mylę, neversoft. Jeśli Tobie "zajmującego się elektroniką", jak piszesz - do głowy nie przyszło przetarcie głowic...:(( toś - śmieszny i tyle!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Ten magnetofon ma ferrytowe głowice REC/PB, więc ich wytarcie, w stopniu mającym wpływ na odsłuch nagrania, jest mocno wątpliwy. Czystość, prowadzenie taśmy, namagnesowanie w tej kolejności.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, jeśli się mylę, neversoft. Jeśli Tobie "zajmującego się elektroniką", jak piszesz - do głowy nie przyszło przetarcie głowic...:(( toś - śmieszny i tyle!:)

 

Wybacz ale pisząc "elektronika" miałem na myśli mikro-kontrolery, technikę stricte cyfrową... pisałem bez bicia, że tego nie znam i tyle ;) nie znam się na tym i dlatego liczę na Waszą pomoc. Przez weekend pogadałem nieco z Tatą bo i już mam nieco więcej pojęcia... dla niego jak i dal Was to coś standardowego ;)

 

Sprawdzę prowadzenie wobec tego i namagnesowanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że już czyściłeś głowice ,ale może jeszcze na nich coś zostało z brudu.Latarka,lupa i dokładnie sprawdzić i ewentualnie powtórzyć mycie głowic.

Jak to już będzie pewne,rozmagnesować cały tor taśmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.