Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chwilę bas trapy przy Aria 926 i dobór kabelków usunął problem. Przy Soprach nie było już potrzeby.

Ja testuję na płycie DS "love over gold", może ze względu, że ją już bardzo dobrze znam i wiem co kiedy powinno zagrać. Końcowy test na "Music of the sphere" Oldfielda - nie jest dynamiczna, ale jak sprzęt z niej "wyciąga" to jest ok.

Teraz jak już chyba pisałem wcześniej bujam się między głośnikowymi VDH Revelation a Neotech NES 3005. 2 mc jedne, potem drugie. Chyba zostanę przy VDH, ale jeszcze sprawdzenie po zmianie wtyków.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem chwilę bas trapy przy Aria 926 i dobór kabelków usunął problem. Przy Soprach nie było już potrzeby.
Ja testuję na płycie DS "love over gold", może ze względu, że ją już bardzo dobrze znam i wiem co kiedy powinno zagrać. Końcowy test na "Music of the sphere" Oldfielda - nie jest dynamiczna, ale jak sprzęt z niej "wyciąga" to jest ok.
Teraz jak już chyba pisałem wcześniej bujam się między głośnikowymi VDH Revelation a Neotech NES 3005. 2 mc jedne, potem drugie. Chyba zostanę przy VDH, ale jeszcze sprawdzenie po zmianie wtyków.

Revelation bardzo się lubią z kevlarowymi Focalami. Dodatkowo z mocna końcówką mają wprost nieprawdopodobne zejście i kontrole na basie. Tylko w VdH Revelation zmiana wtyków to wyższa szkoła jazdy, przewodnik jest bardzo gruby a w oryginale na VdH Berri Busach jest zaciskany termicznie, bez użycia lutowia. Te skręcone żyły po obwodzie to tez przewodnik - widziałem juz zaciśnięte WBT na samej środkowej żyle, czyli jakiś 10% przewodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Leszek67 napisał:

Napędzam swoje Sopry Rotelem RC1592 /RB1590, końcówka ma 340 W na kanał przy 8 omach.

W temacie konfekcjonowania kabli jestem "ogarnięty", dzięki.

U mnie tylko 38 W ale za to dwa trafa EI po 400 W 12 kondów każdy po 36 A ,zero bezpieczników ,przekaźników itd ,ciągnie nie tylko 12 cali w Alcor ale też bez problemu Wilson Audio Max w 40 m2 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Leszek67 napisał:

Pogratulować, ale mi dźwięk lampowy nie podchodzi (chyba za młodu za bardzo nasiąkłem Altusami - niby je mocno modowałem, ale jednak 😉 . )

Zaciekawiły mnie twoje kable. Może mógłbyś uchylić tajemnicy, co to jest?

To wzmacniacz na tranach Lavardin IT mocno modowany ,a kabelki zrobione przez mojego znajomego na bazie kabli neotech i anticable ,grają wyśmienicie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem "Voyagera" Odfield'a. Jak się tylko ukazał, prawie nie wychodził z mojego CD.  Utwór 7 faktycznie jest fajny do testowania. Nieśmiało powiem, że nie bardzo wiem co mogło by zagrać lepiej niż mój Rotel z Sopra'mi na kabelkach Neotecha. Wiem, że jak już  zakonfekcjonuję z powrotem VDH Reveleation będzie ciutek lepiej, ale to taki niuansik na niektórych płytach.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem też "oryginalnych " kabli neotech rca jak i głośnikowych ,niestety albo stety okazały się słabsze brak im barwy i dociązenia na średnicy ,rca było  na topowych wtykach Furutech , a głośnikowy już nie pamiętam 🙂.Te dociążenie i barwa włąśnie by się przydała Diagram W bo niestety odstaje pod tym względem polikevlar i to bardzo czym lepszy sprzęt i akustyka tym bardziej to słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Klubowiczów. 

Chciałbym zapytać o dwa modele kolumn, Sopra no1 i Kanta no1.

Czy ktoś z Was porównywał te dwa modele może ktoś posiada i podzieli się swoimi spostrzeżeniami. Z jaką elektroniką grają u Was i w jak dużym metrażu. 

Szukam kolumn do 20 mkw i biorę pod uwagę te dwa modele. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.