Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Panowie myślę o Kanta 2 ale mój pokój odsluchowy ma 4m x 4m, w testach raz piszą że wymagają przestrzeni a taz że grają w 12mkw i jest b. dobrze… macie jakieś własne doświadczenia?

To trójdrożne kolumny. Jakiekolwiek weźmiesz będziesz miał w głowie rozterki.

Bierz jak się podobają. W końcu to ty będziesz słuchał. Ustaw sobie je dobrze i będzie dobrze. Dylemat każdego - nie przejmuj się. Bierz.

Z mojej strony uciekłem z dużych kolumn na mniejsze. Nie mniej podobały mi się to wziąłem. Grają super.

Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Słuchałem Operę Sekondę jak i Dynaudio Evoke oraz Phonar Veritas P6 Next.Ja kupiłem Focale ,ale Phonary też zajebiste.Odradzam Studio 16Hz Minas Anor IV-średnica ,średnice pogania.Nie do wytrzymania na dłuższą metę.Wzmak to był Roksan K3. 

IMG_8682.jpg

IMG_8657.JPG

BSAZ0616.JPG

IMG_8694.JPG

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio( to były jednak EMIT 30) znakomita lokalizacja instrumentów,stereo,źródła pozorne.Ale wydawało mi się ,że do moich 18m2 są za małe.Jakby takie wysilone.Małe głośniki jednak.Do mniejszych pomieszczeń pewno ok.A Opery wykonanie klasa,moim zdaniem bas nie za duży.Wszystko odsłuchiwane na Roksanie.Czarny koń to audiovector ale są zajebiście detaliczne.Ja wziołem bezpieczny wybór co na dłuższą metę nie zamęczy.Cały czas myślę jakby u mne te Phonary zagrały.Dzwięk bardzo wysokiej próby.Jak na ten budżet oczywiście.Focal Chora 826 to przy tamtych dyskoteka.Słabe są.Też słuchałem.Audio physic mają dziwny dźwięk.Produkowane w Polsce jak coś.

A moje Arie 926 mają już z 600h .Grają naprawdę dobrze.Nie ma się do czego doczepić.

Słucham często po 8-12h dziennie.Nie męczą.Jest przyjemność jednak ze słuchania.

Edytowane przez Nikonman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, bkeram napisał:

Z serii 926 najbardziej godna uwagi jest Electra 927 Be. Niestety jest to limitowana edycja wydana w liczbie tylko kilkuset sztuk. Bardzo trudna do dostania.

O ile dobrze pamietam 927 wyprodukowano w ilości 500 sztuk a 937 w 300 i to właśnie 937 jest bardzo poszukiwana. Tylko tam jest już beryl, który według wielu jest gorszy od tioxidu. Kilka tygodni temu na sprzedaż były właśnie 927 na OLX - równocześnie z 936, które również są bardzo rzadkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam od dawna jedna PS 5.1 jako głośnik centralny i będzie szła do odświezenia i zmiany koloru. Przy okazji chciałem ja odchudzić troche, aby moc ja maksymalnie przytulic do sciany.

Ktoś ma zdjęcie jak w środku wyglądają PS 5.1 ? Chodzi o miejsce umieszczenia zwrotnicy w środku i możliwość zmiany gniazd na klasyczne umieszczone pod katem i nie wystające z obudowy w miejscu tych oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, barni napisał:

Mam od dawna jedna PS 5.1 jako głośnik centralny i będzie szła do odświezenia i zmiany koloru. Przy okazji chciałem ja odchudzić troche, aby moc ja maksymalnie przytulic do sciany.

Ktoś ma zdjęcie jak w środku wyglądają PS 5.1 ? Chodzi o miejsce umieszczenia zwrotnicy w środku i możliwość zmiany gniazd na klasyczne umieszczone pod katem i nie wystające z obudowy w miejscu tych oryginalnych.

Zależy jaką masz wersję ,wcześniejsze miały tak zrobione ,że gniazda bezpośrednio wchodziły do płytki zwrotnicy ,nowsze zwrotnica była łączona kablami i znajduje się na spodzie obudowy ,jak możesz wyślij zdjęcie to powiem jaką masz wersję .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w klubie. Postanowiłem zadać ważne dla mnie pytanie tutaj ponieważ nie znalazłem odpowiedniejszego miejsca.

Chodzi mi o tzw charakter brzmienia Focali. Nie mam i nigdy nie posiadałem kolumn tego producenta. Kilkanaście lat temu na audioshow grały jakieś duże modele, chyba po premierze berylowego tweetera. Weszliśmy z żoną i równie szybko opuściliśmy pomieszczenie. Dźwięk strasznie ciepły zamulony, dla mnie tragedia wręcz. Potem kilka innych okazji i było podobnie, cały czas trafiałem na brak analityczności i zamulenie...

W sobotę byłem na audioshow i wszedłem do sali z grand utopiami. Byłem przekonany że szybko wyjdę jak zwykle. Ale.. dźwięk okazał się idealny, pełna potęga i analityczność. Byliśmy tam łącznie ze 4h.

I oto pytanie do klubowiczów: czy coś się zmieniło w brzmieniu firmy drastycznie w ciągu ostatnich lat???

Czy tylko utopia tak gra.... ?

 

Oczywiste nie chcę nic i nikomu umniejszać ani nikogo obrazić. Jest to dla mnie ważna kwestia ponieważ to pierwsze kolumny które pokonały mój wzorzec.

 

 

 

 

Edytowane przez kret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w klubie. Postanowiłem zadać ważne dla mnie pytanie tutaj ponieważ nie znalazłem odpowiedniejszego miejsca.
Chodzi mi o tzw charakter brzmienia Focali. Nie mam i nigdy nie posiadałem kolumn tego producenta. Kilkanaście lat temu na audioshow grały jakieś duże modele, chyba po premierze berylowego tweetera. Weszliśmy z żoną i równie szybko opuściliśmy pomieszczenie. Dźwięk strasznie ciepły zamulony, dla mnie tragedia wręcz. Potem kilka innych okazji i było podobnie, cały czas trafiałem na brak analityczności i zamulenie...
W sobotę byłem na audioshow i wszedłem do sali z grand utopiami. Byłem przekonany że szybko wyjdę jak zwykle. Ale.. dźwięk okazał się idealny, pełna potęga i analityczność. Byliśmy tam łącznie ze 4h.
I oto pytanie do klubowiczów: czy coś się zmieniło w brzmieniu firmy drastycznie w ciągu ostatnich lat???
Czy tylko utopia tak gra.... ?
 
Oczywiste nie chcę nic i nikomu umniejszać ani nikogo obrazić. Jest to dla mnie ważna kwestia ponieważ to pierwsze kolumny które pokonały mój wzorzec.
 
 
 
 

Czołem. Wiesz każdy odbiera dźwięk indywidualnie. Jeżeli chodzi o zamulanie itd. To utopie są bardzo szybkie. W końcu to flagowce focala. To co słuchałeś /smy tez byłem to grand utopia.

Myśle ze spokojnie możesz pożyczyć sobie któryś model np z podłogowej kanty 2 czy 3. Potem są sopry i na końcu utopie. One są bardzo drogie ale można znaleźć sobie używki.

Mnie się tak udało. Przeszedłem z focali 716 podłogowe na focale utopia diablo - używki . Dokupiłem subwoofer / gra z stereo i soundbarem/.

Dobra rzeczą jest wysłuchanie ich. No i pamiętaj każdy pokoj jest inny. Nikt Ci nie powie jak będą grały u Ciebie.

Nie mam porównania do innych kolumn jak B&w czy sonus. Nie interesowały mnie. Miałem wybór między kantami podłogowymi i diabełkami. Wziąłem diablo.

Powodzenia. Rada. Nie spiesz się ze sprzętem. Nawet jak już wybierzesz. Prześpij się. Odczekaj pare dni. Potem z powrotem jak przegryziesz temat i jak pasują to bierz.


Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Oczywiście nowe utopie ze względu na cenę odpadają. Jeżeli coś to tylko używane.

Porównuje zawsze do B&W 800 D2, do soboty nic jak dla mnie nie było lepsze.

Pomieszczenie będzie (w budowie) 50m2, walczę o wysokość ale celuję w 3.1m na gotowo.

Starych wysokich modeli nie odslucham raczej, nie ma jak ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście nowe utopie ze względu na cenę odpadają. Jeżeli coś to tylko używane.
Porównuje zawsze do B&W 800 D2, do soboty nic jak dla mnie nie było lepsze.
Pomieszczenie będzie (w budowie) 50m2, walczę o wysokość ale celuję w 3.1m na gotowo.
Starych wysokich modeli nie odslucham raczej, nie ma jak ..

Polecam stronę hifi.pl

Tu masz https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/465523.php

Link. Zobacz zadzwoń pogadaj. To nie evo czyli kolory itd.
W sumie sam nie wiem czym się różnią utopie III od evo.

Nie mniej tylko daje poglądowo.
Ps. Ja tak swoje kupiłem. Trzeba trafić na fajnych ludzi - jak zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.