Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie jestem po raz pierwszy na tym forum,mimo to zdążyłem przeczytać wszystkie posty ,a to ze względu że noszę się z zamiarem kupna używanych Focali, które to miałyby zastąpić moje monitor audio br6 . Nadmienię że jest to napędzane wzmacniaczem Densena Beat100 gramofon pro ject debut carbon z wkładką at 440 mlb. Pokój ok.25m kw. W tej chwili mam do wyboru Chorusa 816W lub Chorusa 726s(to jest chyba starszy model) Proszę mi podpowiedzieć który byłby lepszym wyborem i czy to jest wogóle jakiś krok do przodu wobec moich obecnych kolumn MA czy tylko skok w bok.Bardzo bym prosił o jakieś porady.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet

Ale chorus to najniższa seria Focala, i szczerze mówiąc nie jest to jakaś rewelka

Szczególnie głośnik wysokotonowy

W nieodpowiedniej konfiguracji może Ci przewiercic głowę

 

A tak w ogóle to chciałbym wstąpić do klubu jako były posiadacz kolumn Focala, ale mający do nich wielki sentyment

Posiadałem

JMlab Chorus 710

JMlab Opał

jMlab DB 22 ( bardzo niedoceniana seria i dzięki temu można je kupić naprawdę tanio )

Focal Temptation

 

Ogólnie uważam ze to są kolumny albo do wydajnej lampy , albo ciepło grającego tranzystora.

Z jasnym tranzystorami może być ostro na przełomie góry i średnicy

Przynajmniej te starsze modele

Nowe grają już trochę inaczej

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedż.Ponieważ nie znam tych kolumn na żywo a jedynie z filmów na you tube(co by nie powiedzieć niektóre z nich są nagrywane na wysokim poziomie i na dobrych słuchawkach można coś powiedzieć na temat sygnatury dżwięku) to też było moje odczucie że chorusy w wysokich rejestrach mogą być dość natarczywe.Dopiero Electry mają lepszy(moim zdaniem) balans tonalny.Ale tu mówimy już o grubych tysiącach.Więc chciałbym się skupić na tych dwóch podanych modelach bo to koszt tylko 2-3 tys.A densen jest traktowany jako w miarę ciepło grający,gitary brzmią magicznie.Ale jeżeli kolumny te wobec MA BR6 nie wniosą jakiegoś upgrade to nie będę sobie tym zawracał głowy. Z francuzów słuchałem kiedyś Cabassy jaki model nie wiem ale brzmiało ładnie.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dobre źródło to nie powinno być problemu z zapiaszczeniem góry.

 

A odnośnie o porównania monitorów do focali to miałem starszą serię Silver a teraz mam profile 918 i na tym tle mogę powiedzieć że był to krok do przodu.

Focale grają większym dźwiękiem i nie próbują być przesadnie szczegółowe w górnych rejestrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak dać szansę któremuś z podanych modeli i dokonać upgrade tweetera .Tylko które z tych dwóch wybrać czy 816W bo mają przetworniki od Elektry czy jm lab716s bo podwójny przetwornik(chyba basowy)Patrząc jednak na specyfikacje oba. schodzą niewiele poniżej 50Hz. To niewiele nawet jak porównam do moich MA (basu jest sporo chociaż często się rozlewa).Biorąc pod uwagę podstawowe modele Focala ,osobiście myślałem że kolumny, które nowe kosztują 2 razy tyle, zapewniają granie na wyższym poziomie,lepsze komponenty(może to było złe założenie)

Wcześniej miałem możliwość odsłuchu MA silver10. w porównaniu bezpośrednim z MAbr 6 i na elektronica CA 651. Wrażenie było takie jakby się ściągneło koc z kolumn.Może ktoś miał już wcześniej doświadczenia z Monitorami Audio i przesiadł się na Chorusy.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebywałe, jesteś pierwszy raz na tym forum a przed Twoim pierwszym razem ktoś napisał za ciebie 15 postów, co tu się dzieje :-)

Ale o co chodzi? Może żle się wyraziłem że jestem po raz pierwszy na tym forum.Miałem na myśli że po raz pierwszy napisałem w klubie Miłośników Focala. Poprzednie moje posty były jak dobrze pamiętam w Klubach Electrocompaniet ,Gramofonu Daniel .Wracając do meritum jestem w dalszym ciągu wdzięczny za dalsze sugestie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie uważam ze to są kolumny albo do wydajnej lampy , albo ciepło grającego tranzystora.

 

Owszem ale raczej przejrzystość brzmienia elektroniki to jest to co focal lubi najbardziej.

Proszę nie mylić przejrzystości z wyostrzaniem itp. wynaturzeniami wprowadzanymi przez tanią

i kiepską elektronikę, czy kiepskie realizacje kiepskich macherów od przenoszenia studia i koncertu

na nośnik (jaki by on nie był.).

Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc "ciepło grający" tranzystor mam na myśli nie jakiegoś muła tylko np Accuphase albo Krella ksa-150,

Ale podłącz np Nada s-300 albo nawet Krella KST-100 i nie sadze żebyś wytrzymał dłużej niż tydzień

U mnie te Temptation z tranzystorami w sumie nawet z Accuphase 303x po jakimś czasie zaczęły męczyć i dopiero lampa JJ828 wniosła spokój ale kosztem utraty szybkości

Ale ciężko mieć wszystko

Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak tu cicho i zdawkowo jedynie na aż 35 stronach o 1007 be , 1007 be signature ,10008 be, 1008 be 2 już się dziewczyny starzeją dziewiczo!

czy za drogie do miłowania i opisania powodów miłości?

czy inne powody?

 

Nie usuwajcie za ten żartobliwy ton!

Może się kochankowie odezwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bez jaj dlaczego nikt nieco szerzej ni opisuje któregoś z czterech wymienionych i obecnych dość długo na polskim rynku dystrybucji modeli electr be podstawkowych?

dostrzegłem że na 905 ,906 się zakończyło na tym forum szerokie i dokładne opisywanie i od 907 be jest pusta dziura!

Szczerze to mnie to dziwi i śmieszy jednocześnie bo czas był na to długi i nic-cisza ,lub jednosłowne wymijające ślizgania

po tym temacie występują!?

 

że o rzetelnym i obiektywnym lub subiektywnym odniesieniu podstawkowych electr BE do PS 5.1 czy do imagination zoller już nie wspomnę .

sporo jest takich odniesień electr 905 i 6 do zacnych poprzedników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich

Od nie dawna jestem posiadaczem kolumn Focal Chorus 726. Chciałem dokupić do nich amplituner Yamaha 803d. Wiem że amplituner to nie to samo co wzmacniacz, ale dobrze jest opisywany i porównywany do yamahy AS701. Powodem tego pomysłu jest duża funkcjonalność amplitunera. Co sądzicie o tym połączeniu, czy może ktoś ma taki lub słuchał takiego zestawu

Druga sprawa to to kabelki myślałem o Qed xt40, Qed Ruby lub drożej to Chord Odysey2

dzięki za odpowiedzi i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam Focal Chorus 836v i grałem nimi z Yamaha Rx-a3040 i jak dla mnie to było fajne połączenie pomimo że na forum spotkasz się z opinią że focale i Yamaha nie bardzo idą w parze. Polecany jest musical Fidelity, Atoll, NAD i inne ciepło grające. Jeśli nie masz daleko do Wrocławia to wpadnij posłuchać yamaszki.

Najlepiej - jak zawsze - jeśli możesz wypożyczyć ale wiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CambridgeFocalu pięknie się to prezentuje. Szacuneczek. Jakie Cambridge masz ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Wzmak do focali ?

YBA , Lavardin albo lampa

 

Ja mam musical Fidelity M6i. Na forum polecają miękko grające np jak Atoll. Mnie MF nie zawiódł z dużymi chorusami 836v

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CambridgeFocalu pięknie się to prezentuje. Szacuneczek. Jakie Cambridge masz ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Ja mam musical Fidelity M6i. Na forum polecają miękko grające np jak Atoll. Mnie MF nie zawiódł z dużymi chorusami 836v

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witam ....

 

Dziękuję ...... C_A w następującym zestawie - CXC transport i CXA60. Na razie całość jest w fazie rozwoju - mam na myśli wykończenie- zarówno w sensie akustycznym jak i wizualnym. Plusem jest fakt, że pomieszczenie służy tylko do odsłuchów, tak więc można sobie pozwolić na odrobinę swobody. Zapewniam natomiast, że po instalacji ustrojstwa widocznego na zdjęciach doznania odsłuchowe stały się klarowniejsze, bardziej detaliczne zarówno w niskim jak i średnim zakresie. Reasumując - zestawienie C_A i Focal Aria 948 w przypadku moich preferencji muzycznych (Jordi Savall i klasyka innych wykonawców jak i Jazz) doskonale oddaje niuanse każdego dźwięku zawartego w materiałach. Przejrzystość, detaliczność, neutralność i ładnie zarysowana scena to wg mnie cechy dalece charakteryzujące w/w zestaw. Wiem .... to nie Hi End i zapewne użytkownicy wymienionego zgodzą się z moją opinią - ale w tym przedziale cenowym - zestaw godny uwagi.... chociaż - czasami kuszące jest SACD- ... może ... kiedyś .... Prace rozwojowe póki co trwają - tak więc niebawem coś znowu dołączy do zestawu ...... Pozdrawiam serdecznie C_F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dla odmiany polecam do Focali wzmacniacze cyfrowe. Mam TacTa S2150X i sprawdza sie on bardzo dobrze. Testowalem kiedys tez z ICE Powerami (AudioMatus) i tez bylo niezle, chociaz moim skromnym zdaniem ICE Powery mialy troche niedopracowana gore. Ostatnio potestowalem dluzej ze wzmacniaczem LabGruppena i tez sie to ladnie zgrywalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szanowne, szanowni...

 

czy koledzy parantulla i krzysiekol to tu jeszcze bywają?

 

Jakis czas temu zgłaszałem tu chęć zamiany moich Mini Utopii na Mezzo. W koncu mam Mezzo, więc Mini chętnie sprzedam. Tych dwóch kolegów wyrażało drzewiej swoje zainteresowanie, toteż zanim zacznę pisać ogłoszenia czy wystawiać jakieś aukcje, chciałbym nawiązać z nimi jakiś kontakt, jako z "perwszymi w kolejce" ;-).

 

Niestety na PW nie odpowiadają, nie wiem, czy są tu jeszcze aktywni.

Edytowane przez wrobldob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.