Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi


Polecam stronę hifi.pl

Tu masz https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/44/465523.php

Link. Zobacz zadzwoń pogadaj. To nie evo czyli kolory itd.
W sumie sam nie wiem czym się różnią utopie III od evo.

Nie mniej tylko daje poglądowo.
Ps. Ja tak swoje kupiłem. Trzeba trafić na fajnych ludzi - jak zawsze.

Goście z @Ten ton to fajna ekipa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Chora w ramach "Szybkiej piątki" najciekawszych kolumn podłogowych w budżecie około 5000 zł. 

Zapraszamy na film:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nasza „Szybka piątka”. Dzisiaj pokazujemy Wam propozycje kolumn podstawkowych w budżecie 6000 zł., tym razem pośród prezentowanych modeli jest Focal Aria 906.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Czyżby kryzys ? Mówisz o tych utopiach na olx ? Tanie nie sa .emoji12.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie zastanawia obecność w jednym momencie trzech kompletów mini utopi. 

Co jest z tymi kolumnami nie tak? Faktycznie mało basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2023 o 21:13, Saper91 napisał:

Mnie zastanawia obecność w jednym momencie trzech kompletów mini utopi. 

Co jest z tymi kolumnami nie tak? Faktycznie mało basu?

Właśnie jedne z nich wiozę do siebie do domu. Człowiek który mi je zaprezentował, pewnie niedługo znajdzie moją szczękę. Z jego lampą było tyle basu, ze moje electry 926 z Accu E530 tyle nie miały, a pokój miał nieznacznie mniejszy. Zobaczymy jak będzie u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jedne z nich wiozę do siebie do domu. Człowiek który mi je zaprezentował, pewnie niedługo znajdzie moją szczękę. Z jego lampą było tyle basu, ze moje electry 926 z Accu E530 tyle nie miały, a pokój miał nieznacznie mniejszy. Zobaczymy jak będzie u mnie. 

Daj znać jak wyszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie porównanie mam do swoich 936 oraz 926, ale tylko 926 podpięte były do tego samego wzmacniacza. 926 wydawały się być delikatnie bardziej szczegółowe od 936, ale w porównaniu do Mini, przeskok w szczegółowości jest ogromny. Basu na pewno nie jest mniej niż z 926, ale jest bardziej różnorodny. Do moich 30m2 z całą pewnością nie będę kupował żadnego suba. Każdemu, kto boi się niewystarczającego basu z Mini, nie ma salonu wielkości kościoła oraz nie potrzebuje czegoś ala Ekwador+Sub+Golf 3 szczerze polecam. Te Mini wcale nie są takie małe 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Francuski Focal Kanta No2 czy duńskie Gato FM-30. Obydwie wyjątkowe kolumny.

Focal zachęca nieznanym dotąd połączeniem technologii Beryllium z najnowszą generacją głośnika wysokotonowego IAL3 z Flax, zarówno dla przetworników średniotonowych, jak i niskotonowych. Rezultatem jest precyzyjne, szczegółowe brzmienie pełne ciepła i muzykalności.

Gato to smukła i dyskretna wolnostojąca kolumna głośnikowa, która wyróżnia się nie tylko pięknym stylem i elegancją, lecz także doskonałym brzmieniem. Model ten dostarcza perfekcyjnie czysty, naturalny dźwięk z mocnym, punktowym basem i z łatwością dopasowuje się do wystroju i akustyki pomieszczenia odsłuchowego.

Focal_Gato_1.jpg

Focal_Gato_2.jpg

Focal_Gato_3.jpg

Focal_Gato_4.jpg

Focal_Gato_5.jpg

Focal_Gato_6.jpg

Focal_Gato_7.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2023 o 18:02, MACBI napisał:

Ostatnio wysyp poszukiwanych Focali oraz Labków na portalach aukcyjnych, od Electr po Utopie 😊

Wszystkiego dobrego w nowym roku!

Witam, dołączam do Klubu - właśnie z Electrami 1028 BE2, a zaczęło się 2 mc temu od Arii 926.

Napędzam obie pary Rotelami i to jest TO. 

Oczywiście jest króliczek, ale nie dogonię go - na Audio Show widziałem no i słuchałem nieprzyzwoicie długo - Grand Utopia. Pan od prezentacji nawet obiecał zejść z ceny o prawie 200 tys do okrągłego 1 mln - no co, zapytać można 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam, dołączam do Klubu - właśnie z Electrami 1028 BE2, a zaczęło się 2 mc temu od Arii 926.
Napędzam obie pary Rotelami i to jest TO. 
Oczywiście jest króliczek, ale nie dogonię go - na Audio Show widziałem no i słuchałem nieprzyzwoicie długo - Grand Utopia. Pan od prezentacji nawet obiecał zejść z ceny o prawie 200 tys do okrągłego 1 mln - no co, zapytać można

Witamy. Ja zaczalem z rotelem 1090 seria i focalami 716. Teraz Esoteric i diablo utopie. Tak wiec gon gon króliczka jak każdy z nas :)

Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba za stary jestem na dalsze gonienie i ucho już nie to. Myślałem że zostanę na dzielonce Rotela 1572/1582 i Arii 926. Ponieważ jednocześnie trafiły się w rozsądkowych cenach 1590/1590 i electry 1028be2 to wskoczyłem ten szczebelek wyżej. Poza tym wyrozumiałość żony też ma swoje granice.

Na razie słuchałem zestawu dopiero kilkanaście minut, ale jest wszystko to co chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Już chyba za stary jestem na dalsze gonienie i ucho już nie to. Myślałem że zostanę na dzielonce Rotela 1572/1582 i Arii 926. Ponieważ jednocześnie trafiły się w rozsądkowych cenach 1590/1590 i electry 1028be2 to wskoczyłem ten szczebelek wyżej. Poza tym wyrozumiałość żony też ma swoje granice.
Na razie słuchałem zestawu dopiero kilkanaście minut, ale jest wszystko to co chciałem.

Przepraszam nie chciałem aby tak zabrzmiało. To tylko takie powiedzenia gonienie za króliczkiem. Sam już niedługo będę miał 5tke z przodu. Co do rotela i kolumn. Masz kawał dobrego sprzętu. Wiec słuchaj i dopieszczaj sprzęt.

Miłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Absolutnie nie odebrałem Twojego wpisu jako w jakimkolwiek stopniu negatywny czy uszczypliwy.

A "dopieszczania" trochę będzie bo pod 1590'ki muszę wzmocnić półkę, a potem może pobawię się posiadanymi kablami (VdH clearwater, Chord clearway, AudioQuest Rocket 33).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
? Absolutnie nie odebrałem Twojego wpisu jako w jakimkolwiek stopniu negatywny czy uszczypliwy.
A "dopieszczania" trochę będzie bo pod 1590'ki muszę wzmocnić półkę, a potem może pobawię się posiadanymi kablami (VdH clearwater, Chord clearway, AudioQuest Rocket 33).

Co do kabli. To ja wcześniej używałem Inakustik 1102. Potem przeszedłem na chorda. I już się ich trzymam. Do dac xlr signature do głośników epic xl.

Ale to moje. Nie kombinuje z następnymi. Zostaje z chordem. Gdzieś jeszcze leżą w domu rca epic.

Pewnie później podniesiesz kolumny isoacustics gaia bądź nie. Ale dopieszczać będziesz. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od Temptation, potem miałem je jeszcze raz i jeszcze raz. I znów bym je chciał mieć 😊

Chodzi mi po głowie sprzedać wszystko, wrócić właśnie do Temptation, bo dzwiek w stosunku do ceny jest jak milion do jednego ale jakoś tak szkoda tej drogi zrobionej w pogoni 😊

Edytowane przez MACBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Ja zaczalem z rotelem 1090 seria i focalami 716. Teraz Esoteric i diablo utopie. Tak wiec gon gon króliczka jak każdy z nas :)

Powodzenia.

To postęp taki jakbyś rakietę odpalił


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 18:46, Kuniu napisał:

....Pewnie później podniesiesz kolumny isoacustics gaia bądź nie. Ale dopieszczać będziesz. 😉

Co wniosły te podkładki ?

Trochę posłuchałem na zmianę Electr i Arii. Czuć klasę Electr, ale Arie to też dobre pudełka. 926 jak dla mnie grają lepiej niż Bowersy 704s2  (które jeszcze mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co wniosły te podkładki ?
Trochę posłuchałem na zmianę Electr i Arii. Czuć klasę Electr, ale Arie to też dobre pudełka. 926 jak dla mnie grają lepiej niż Bowersy 704s2  (które jeszcze mam).

Sorki. Ale informacje o gaia IsoAcoustics są wszędzie. Cześć sobie chwali cześć nie. Zależy gdzie i jak mieszkasz.
Ja od 716 zaczalem z gaiami i dały mi od razu lepsza przestrzeń w graniu. To samo zrobiłem z diabełkami. Od razu ba gaiach.

Ale takie rzeczy to raczej samemu się sprawdza. Jak mowie nie są obowiązkowe.

Ps. Focal naim i IsoAcoustics razem pracują nad dobrym rozwiązaniem. Maja chyba podpisana umowę ze sobą. Z tego co wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 18:46, Kuniu napisał:

Co do kabli. To ja wcześniej używałem Inakustik 1102. Potem przeszedłem na chorda. I już się ich trzymam. Do dac xlr signature do głośników epic xl.

Miałeś może porównanie głośnikowych swoich Epic do Clearway, albo VdH Clearwater?

Potrzeba mi przy Electrach minimalnie ciepełka na średnicy przy zachowaniu tego co jest na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałeś może porównanie głośnikowych swoich Epic do Clearway, albo VdH Clearwater?
Potrzeba mi przy Electrach minimalnie ciepełka na średnicy przy zachowaniu tego co jest na górze.

W sumie to szukałem kabli 5m. Mam trochę rozstawione kolumny + sprzęt z boku.
Odpadając epic xl nie porównywałem z innymi. Oprócz moich Inakustik 1102. Grają dużo lepiej.
Poza tym cena była ze tak się wyraz zajebista. Ceny epic xl za 5m jest naprawdę spora. A tu miałem okazje kupić bo ktoś zamówił do testów i leżały nieodebrane. Dobry strzał.

Poszukaj informacje o nich. Ale na stronie hifi.pl w dziale giełdy masz naprawdę wybór kabli i sprzetu. Możesz kupić dużo lepsze kable za ułamek ceny sklepowej. Są nowe jak i używane. Jak i inne rzeczy. Jak nie znasz strony ;) nawet ktoś sprzedaj signature. Ale niebwiem jaka wersje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, ale gro to są testy więc wiadomo że wszystko cacy 😉 . Opinie od osób postronnych są najbardziej wiarygodne.

Może jutro dam radę potestować AQ Rockety 33, przy nich na PSB Imagine X2T dżwięk miał więcej "klasy", delikatnie stonowany na górze ale i szczegółowy. Posłuchamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czytam, ale gro to są testy więc wiadomo że wszystko cacy  . Opinie od osób postronnych są najbardziej wiarygodne.
Może jutro dam radę potestować AQ Rockety 33, przy nich na PSB Imagine X2T dżwięk miał więcej "klasy", delikatnie stonowany na górze ale i szczegółowy. Posłuchamy.

Tu masz test chłopaków.


Tu masz test chłopaków.


Sorki

https://alpha-audio.net/review/megatest-speaker-cables-real-measurements-samples-and-blind-test/4/

Gdzieś maja video z tego co mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gajmac napisał:

Dzień dobry.

Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać przez dłuższą chwilę nowego produktu Focala czyli Vestię? Słyszałem wiele zachwytów, nawet to, że są lepsze od Arii. Ale niestety nic konkretnego.

pozdrawiam

Wszystkie nowe są na diagramie. To już tak nie brzmi. Jak szukasz porzadnych kolumn to mam Jmlab Vega na polikevlarze. Z najlepszego okresu firmy. Biały kruk.Barwne i muzykalne granie. Sprzedaje tylko dlatego, że przechodze na wyższy model i też jest to polikevlar, a nie mam w domu miejsca na dwie pary.

Stan bdb. Zadbane. Możliwość odsłuchu Gdynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.