Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, MACBI napisał:

Witam, 

czy wie ktoś jak wyciągnąć głośnik wysokotonowy w mini utopia? 
Mam jeszcze na oryginalnym zawieszeniu ale czas już je wymienić. 

dzieki za radę 

Bardzo prosto ,musisz odkręcić z tył  tą płytkę gdzie są gniazda głośnikowe ,wchodzą takie długie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę kabelkami głośnikowymi z moimi Electrami 1028be2. Jednak VdH Clearwater to było dla nich za mało. Ostatecznie wybierałem między Audioquest Rocket 33, a VdH D352 Hybrid no i został VDH, ma wszystko co chciałem (wiadomo przestrzenność, dynamika no wniosły ciepełka do średnicy). Jak trafiła by się możliwość to potestował bym VdH wind.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pobawiłem się trochę kabelkami głośnikowymi z moimi Electrami 1028be2. Jednak VdH Clearwater to było dla nich za mało. Ostatecznie wybierałem między Audioquest Rocket 33, a VdH D352 Hybrid no i został VDH, ma wszystko co chciałem (wiadomo przestrzenność, dynamika no wniosły ciepełka do średnicy). Jak trafiła by się możliwość to potestował bym VdH wind.

Super. Cieszę się ze dobrałeś właściwe kable dla siebie. Graty :) miłego słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A pomyśleć, że kiedy kupowałem sprzęt w ogóle nie brałem Focal'a pod uwagę.

926 też zostają, ładnie wyglądają w tym białym lakierze na bokach Generalnie będą do KD, ale co najważniejsze do dyskografii z lat 80/90, bo z AQ Rocket 33 te płyty dostają nowego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No i sprzęt prawie dopieszczony, jedyne to muszę poczekać na docelową szafkę ze 3-4 tygodnie (robiona na wymiar). Aż chce się słuchać nawet starszych nagrań.

Na razie słucham jeszcze na

- Rotel RCD1572 - Qed Qunex 4s – RC1572 – Neotech Nei 3001 III - RB1582 – AudioQuest Rocket 33 – Focal Aria 926

i powiem szczerze, że niewiele gorzej to gra od już sprawdzonego zestawu docelowego. Szczególnie Ariom pomógł AudioQuest – uspokoił (super kontrola basu), dodał szczegółowości klasy.

Czekający zestaw docelowy :

- Rotel RCD1572mk2 - Qed Qunex 4s (lub Silver Spiral) – RC1590 – Neotech Nei 3001 III - RB1590 – VdH the Wind – Focal Electra 1028 be2.

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i sprzęt prawie dopieszczony, jedyne to muszę poczekać na docelową szafkę ze 3-4 tygodnie (robiona na wymiar). Aż chce się słuchać nawet starszych nagrań.
Na razie słucham jeszcze na
- Rotel RCD1572 - Qed Qunex 4s – RC1572 – Neotech Nei 3001 III - RB1582 – AudioQuest Rocket 33 – Focal Aria 926
i powiem szczerze, że niewiele gorzej to gra od już sprawdzonego zestawu docelowego. Szczególnie Ariom pomógł AudioQuest – uspokoił (super kontrola basu), dodał szczegółowości klasy.
Czekający zestaw docelowy :
- Rotel RCD1572mk2 - Qed Qunex 4s (lub Silver Spiral) – RC1590 – Neotech Nei 3001 III - RB1590 – VdH the Wind – Focal Electra 1028 be2.

Gratulacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś kto ma porównanie Arii 948 i Kant 2? Mam aktualnie Arie i jest spoko, ale nie jestem zadowolony z tego jak prezentują wokale, mam wrażenie że są takie wycofane, nic specjalnego po prostu (porównuję do dynaudio) i zastanaiwam się czy te kanty moze nie beda dobra zmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofil2137 napisał:

Jest tu ktoś kto ma porównanie Arii 948 i Kant 2? Mam aktualnie Arie i jest spoko, ale nie jestem zadowolony z tego jak prezentują wokale, mam wrażenie że są takie wycofane, nic specjalnego po prostu (porównuję do dynaudio) i zastanaiwam się czy te kanty moze nie beda dobra zmiana?

Słuchałem obu tych głośników jednocześnie podpiętych do tego samego piecyka. Niestety Kanta dyskwalifikuje Arię i to w każdym aspekcie. Kanty kreują o wiele większą przestrzeń, wokale nie są wycofane, a wręcz na pierwszym planie, są odseparowane od innych dźwięków. To co potrafi wyczarować berylowy kopuła to inna liga, beryl gra szczegółowo, ale zarazem delikatnie, miękko i niestety nic tego nie zastąpi. Gitary na berylu to coś nieosiągalnego dla innych tweeterów. Ostatnio słuchałem Monitor Audio platinum 500 w połączeniu z Esotericiem i niestety do trebli z Focala było im daleko. Wracając do Kant to grają żywiej i bardziej ochoczo od Arii,  z tego co pamietam Arie w porównaniu do Kant grały jakby były przykryte prześcieradłem. Jeżeli myślisz o zmianie to naprawdę polecam odsłuch - dla mnie różnica była ogromna, jedynie wygląd Kant mi nie podpasował, dlatego wybrałem Soprę. Miłej zabawy i gonienia króliczka 

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gajmac napisał:

Słuchałem obu tych głośników jednocześnie podpiętych do tego samego piecyka. Niestety Kanta dyskwalifikuje Arię i to w każdym aspekcie. Kanty kreują o wiele większą przestrzeń, wokale nie są wycofane, a wręcz na pierwszym planie, są odseparowane od innych dźwięków. To co potrafi wyczarować berylowy kopuła to inna liga, beryl gra szczegółowo, ale zarazem delikatnie, miękko i niestety nic tego nie zastąpi. Gitary na berylu to coś nieosiągalnego dla innych tweeterów. Ostatnio słuchałem Monitor Audio platinum 500 w połączeniu z Esotericiem i niestety do trebli z Focala było im daleko. Wracając do Kant to grają żywiej i bardziej ochoczo od Arii,  z tego co pamietam Arie w porównaniu do Kant grały jakby były przykryte prześcieradłem. Jeżeli myślisz o zmianie to naprawdę polecam odsłuch - dla mnie różnica była ogromna, jedynie wygląd Kant mi nie podpasował, dlatego wybrałem Soprę. Miłej zabawy i gonienia króliczka 

cenne info, brzmi jak coś co mogło by się spodobać (Kanty) 

trzeba koniecznie ułożyć jakiś odsłuch i porównać bo bez tego widzę się nie obędzie i nie ma co przedwcześnie dyskwalifikować żadnej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, audiofil2137 napisał:

cenne info, brzmi jak coś co mogło by się spodobać (Kanty) 

trzeba koniecznie ułożyć jakiś odsłuch i porównać bo bez tego widzę się nie obędzie i nie ma co przedwcześnie dyskwalifikować żadnej marki

Koniecznie - Kanty to zupełnie inne paczki. Moim zdaniem prawdziwy Hi-End i tyle. 

A pamiętam jak sprzedawca na siłę podłączył mi Focala - zarzekałem się, że nie chce bo pamiętałem jak grają stare budżetowe modele Focala. Po pierwszych paru sekundach odsłuchu Kant szczękę zbierałem z ziemi. przedłużyłem odsłuch o dobre 40 min. słuchając cały czas Kant 2. W pokonanym polu zostały: Amphion Argon 7LS, Monitor Audio Gold 300, Dali Rubicon 6 i właśnie Arie 948.    

IMG_1321.jpg

IMG_1323.jpg

IMG_1326.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i sprzęt prawie dopieszczony, jedyne to muszę poczekać na docelową szafkę ze 3-4 tygodnie (robiona na wymiar). Aż chce się słuchać nawet starszych nagrań.
Na razie słucham jeszcze na
- Rotel RCD1572 - Qed Qunex 4s – RC1572 – Neotech Nei 3001 III - RB1582 – AudioQuest Rocket 33 – Focal Aria 926
i powiem szczerze, że niewiele gorzej to gra od już sprawdzonego zestawu docelowego. Szczególnie Ariom pomógł AudioQuest – uspokoił (super kontrola basu), dodał szczegółowości klasy.
Czekający zestaw docelowy :
- Rotel RCD1572mk2 - Qed Qunex 4s (lub Silver Spiral) – RC1590 – Neotech Nei 3001 III - RB1590 – VdH the Wind – Focal Electra 1028 be2.

W wolnej chwili spróbuj podpiąć Neotech 1220. Wg mnie będzie jeszcze lepiej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam Klubowiczów Focal-a.

Proszę o opinię: czy połączenie Arii 948 z Denkiem PMA 2000r ma sens i czy ten wzmacniacz da im radę ????

Obecnie moim zestawem jest w/w Denon + MA Silver S8 i trochę brakuje mu dołu w pomieszczeniu 40+ m2. Trwają poszukiwania większych paczek, które zgrają się z obecną elektroniką i dadzą sobie radę z taką kubaturą.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. 

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Marcin1806 napisał:

Witam Klubowiczów Focal-a.

Proszę o opinię: czy połączenie Arii 948 z Denkiem PMA 2000r ma sens i czy ten wzmacniacz da im radę ????

Obecnie moim zestawem jest w/w Denon + MA Silver S8 i trochę brakuje mu dołu w pomieszczeniu 40+ m2. Trwają poszukiwania większych paczek, które zgrają się z obecną elektroniką i dadzą sobie radę z taką kubaturą.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. 

Spróbuj Vestię n4, cieplejsza, bardziej nasycona średnica, bardziej emocjonalne wokale i zdecydowanie lepsza przestrzeń w stosunku do Arii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe są ale raczej poza moim budżetem. Z Ariami, o których wspomniałem to tylko z drugiej ręki mogę się zmieścić w zakładanej kwocie. Zejście z impedancją do 2,6 Ohm ? Mój Denek może nie zdzierżyć i nici z lepszej przestrzeni i innymi walorami Vesti No4. Większego ocieplenia barwy jakie zapewnia Denon raczej też bym chciał uniknąć. Dzięki.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecacie mniejsze modele. A z jakiego powodu? Czyżby moja elektronika (2x160W przy 4Ohm) nie dała rady tym 948? Bo chyba nie chodzi o wielkość pomieszczenia.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Polecacie mniejsze modele. A z jakiego powodu? Czyżby moja elektronika (2x160W przy 4Ohm) nie dała rady tym 948? Bo chyba nie chodzi o wielkość pomieszczenia.

Nie wiem jak inni. Ale moim zdaniem spokojnie uciągnie.
Pomysł ze Esoteric 30W w klasie A wyciąga naprawdę potężne kolumny.

Nie sugeruj się. To ty będziesz na swoim sprzęcie słuchał. Podoba się - bierz. Nie każdy przecież jeździ passatami - taka odskocznia.

Sprawdź czy wzmak lata na 8Ohm.

948
———-

Type: Three-way bass-reflex floorstanding loudspeaker.
Speaker drivers: Two 81/4" (21cm) Flax bass. ...
Frequency response: (+/- 3dB) 37Hz - 28kHz.
Low frequency point: - 6dB 31Hz.
Sensitivity: (2.83V / 1m) 92.5dB.
Nominal impedance: 8 Ohms.
Minimum impedance: 2.5 Ohms.
Recommended amplifier power: 50 - 350W


Sam zasilam swoje utopie diablo- 120w integra. Fakt dual mono.

Nie sugeruj się ilością W. We wzmaku. Naprawdę.
Taka rada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Denon to też integra dual mono a w specyfikacji obsługuje 8Ohm przy 80W na kanał. A czy ktoś ma i słucha takiego połączenia Denek + Aria? Może to już profanacja Focal z taką elektroniką :)

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2023 o 21:23, Leszek67 napisał:

No i sprzęt prawie dopieszczony, jedyne to muszę poczekać na docelową szafkę ze 3-4 tygodnie (robiona na wymiar). Aż chce się słuchać nawet starszych nagrań.....

Czekający zestaw docelowy :

- Rotel RCD1572mk2 - Qed Qunex 4s (lub Silver Spiral) – RC1590 – Neotech Nei 3001 III - RB1590 – VdH the Wind – Focal Electra 1028 be2.

Nie ustający banan na gębie. Gra już od kilku tygodni zestaw docelowy. Drobne zmiany w okablowaniu :

Rotel RCD1572mk2 - RCA (Qed Silver Spiral) XLR (Neotech Nei 3001 III) – RC1590 – RCA Neotech Nei 3001 III - RB1590 – Qed Genesis Silver Spiral – Focal Electra 1028 be2.

Jest już w szufladzie Neotech Nemoi 1220 tylko muszę wymienić 2 wtyki bo są pęknięte (kupiłem używkę w dobrej cenie).

Arie 926 są wpięte do KD i też jest super, ale też pomógł kabelek VDH Clearwater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj jakiś posiadacz Focali Sopra No.1? Ewentualnie ktoś kto słuchał ich wystarczająco długo żeby coś się wypowiedzieć 🙂

Chodzą mi te monitory, szczególnie po przeczytaniu recenzji na hifi muzyka. Szukam monitorów grających w miarę neutralnie ale z mocniejszą średnicą. Grających sceną do przodu. Basu też w nich powinno wystarczyć na 20m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużego doświadczenia, ale dla mnie Focal idzie bardziej w głębię przestrzeń. Słuchałem Kant w salonie, mam Electry 1028be2 i brzmienie podobne. Ja szukałem tej właśnie głębi.

Do twojego opisu bardziej chyba pasowały Bowersy (miałem 704 i dla mnie średnica była za widoczna i z przodu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy jest tutaj jakiś posiadacz Focali Sopra No.1? Ewentualnie ktoś kto słuchał ich wystarczająco długo żeby coś się wypowiedzieć
Chodzą mi te monitory, szczególnie po przeczytaniu recenzji na hifi muzyka. Szukam monitorów grających w miarę neutralnie ale z mocniejszą średnicą. Grających sceną do przodu. Basu też w nich powinno wystarczyć na 20m2.

Mam utopie diablo. Sopry nie słyszałem. O co do basu grają fajnie. Nie mniej wole je jak grają z moim subwooferem rel t7i.
Teraz podchodze po mału do zakupu s510 x2. Ale robie to po mału bo trochę kosztują. No i żona. Wiadomo.

Ale polecam dołożenie subwoofera do bookshelf-owych głośników.

Inna przestrzeń itd. Słuchać spora glebie.
Ale to moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, Leszek67 said:

Nie mam za dużego doświadczenia, ale dla mnie Focal idzie bardziej w głębię przestrzeń. Słuchałem Kant w salonie, mam Electry 1028be2 i brzmienie podobne. Ja szukałem tej właśnie głębi.

Do twojego opisu bardziej chyba pasowały Bowersy (miałem 704 i dla mnie średnica była za widoczna i z przodu)

Z drugiej strony obawiam się Bowersów pod względem wysokich tonów, chociaż mówią że nowe modele S3 już takie ostre nie są. Mam obecnie Monitor Audio i czasem jest wysokich za dużo a średnicy o wiele za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, don111 said:

Monitor Audio też ma różne modele kolumn. Napisz konkretnie jaki masz model. 

Silver 100 7G. Wzmacniacz to TDAI-1120.

Niskiego basu trochę brakuje ale to nic nadzwyczajnego w monitorach, bas który jest mógłby być lepiej kontrolowany. Średnicy zdecydowanie za mało, wysokie przy niektórych utworach trochę ranią uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ferszcik napisał:

Z drugiej strony obawiam się Bowersów pod względem wysokich tonów, chociaż mówią że nowe modele S3 już takie ostre nie są. Mam obecnie Monitor Audio i czasem jest wysokich za dużo a średnicy o wiele za mało.

Focal będzie miał jeszcze więcej wysokich niż Bowers. Jak akurat szedłem w przeciwną stronę, jak pisałem w BW za dużo było średnicy i w pewnym stopniu przykrywała wysokie, Focal bardziej błyszczy wysokimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.