Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hej 

to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji już podjętej, ale może ktoś mnie oświeci i wskaże błąd podjętej przeze mnie decyzji, którą mogę jeszcze zmienić.
Zdążyłem już umówić się z człowiekiem, który przywiezie mi Kolumny Focal Stella EM jednak jeszcze biorę pod uwagę kolumny Focal Grande Utopia EM, które również są dostępne w nieco wyższej cenie niż Stelle.
Grande Utopia słuchałem dwukrotnie dzień po dniu na audio show i mnie oczarowały - z tym, że grały w dużym pomieszczeniu około 7x10m z niezbyt wysokim sufitem - poniżej 3m...
U mnie docelowo kolumny mają grać w dedykowanym i przygotowanym pomieszczeniu o wymiarach 6,8x5m i wysokości 3,5m 
Uznałem, że Grande będą zbyt wielkie do tego pomieszczenia i zdecydowanie rozglądałem się za Stellami...
Nie mam za bardzo z kim pogadać kto się na tym zna, bo będą to kolumny z drugiej ręki.
Może ktoś z Was ma doświadczenie z tymi kolumnami i coś podpowie.
Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej 
to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji już podjętej, ale może ktoś mnie oświeci i wskaże błąd podjętej przeze mnie decyzji, którą mogę jeszcze zmienić.
Zdążyłem już umówić się z człowiekiem, który przywiezie mi Kolumny Focal Stella EM jednak jeszcze biorę pod uwagę kolumny Focal Grande Utopia EM, które również są dostępne w nieco wyższej cenie niż Stelle.
Grande Utopia słuchałem dwukrotnie dzień po dniu na audio show i mnie oczarowały - z tym, że grały w dużym pomieszczeniu około 7x10m z niezbyt wysokim sufitem - poniżej 3m...
U mnie docelowo kolumny mają grać w dedykowanym i przygotowanym pomieszczeniu o wymiarach 6,8x5m i wysokości 3,5m 
Uznałem, że Grande będą zbyt wielkie do tego pomieszczenia i zdecydowanie rozglądałem się za Stellami...
Nie mam za bardzo z kim pogadać kto się na tym zna, bo będą to kolumny z drugiej ręki.
Może ktoś z Was ma doświadczenie z tymi kolumnami i coś podpowie.
Grzegorz 

Bardzo wysoko mierzysz. Oczywiście kwestia finansowa. Sam posiadam diablo utopie pokoj 10x4xprawie 3. Zwykły bkolowy z aneksem pokoj.

U mnie same diablo grają super. Oczywiście lepiej z subwooferem.

Gratuluje wyboru. Głośniki dożywotnio. Nie patrz na innych jak się podobają i grają dla ciebie super to super. To ty będziesz przecież słuchać nie inni.

Powodzenia i miłego słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiaj rano 

10 godzin temu, Kuniu napisał:


Bardzo wysoko mierzysz. Oczywiście kwestia finansowa. Sam posiadam diablo utopie pokoj 10x4xprawie 3. Zwykły bkolowy z aneksem pokoj.

U mnie same diablo grają super. Oczywiście lepiej z subwooferem.

Gratuluje wyboru. Głośniki dożywotnio. Nie patrz na innych jak się podobają i grają dla ciebie super to super. To ty będziesz przecież słuchać nie inni.

Powodzenia i miłego słuchania.

Dzisiaj jeszcze poczytałem trochę testów Grande i testujący pisali, że mieli z nimi problem w pokojach, których słuchali ( około 30-35m2) - inne odczucia w pokojach ponad 50m2 (w takim też ich słuchałem), także napiszę coś jak trochę potestuję (naturalnie będzie Stella). Na razie w pokoju, który nie jest jeszcze finalny, ale punkt odniesienia do IRS Gamma będę mógł zaprezentować. 

Edytowane przez gregorioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny po pierwszych testach...
Chciałem coś więcej napisać napisać jakieś spostrzeżenia porównawcze, ale tu nie ma co porównywać. Inny świat. Jak się przesiadłem z Kappa 8.2 na gammy, to już myślałem, że wiele lepiej się nie da taki byłem oczarowany. Bardzo się myliłem;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolumny po pierwszych testach...
Chciałem coś więcej napisać napisać jakieś spostrzeżenia porównawcze, ale tu nie ma co porównywać. Inny świat. Jak się przesiadłem z Kappa 8.2 na gammy, to już myślałem, że wiele lepiej się nie da taki byłem oczarowany. Bardzo się myliłem;). 

Fajnie ze masz takie odczucia. Gratulacje. :)
Ja na razie „walczę” z żona co do zakupu subwooferow 2ch. Rel s510 lub 812.

Wtedy może lekko się zbliżę do stelli … pisze lekko aby nie było krzyków heheh.

Miłego słuchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonę akurat mam bardzo muzyczną i wczoraj się razem zachwycaliśmy. 
Acha Jeśli chodzi o schodzenie najniższego basu, to Gammy mają jednak sporę przewagę... i może faktycznie u siebie też będę myślał, nad subbasem ciętym jakoś poniżej 30Hz...
Ten niedobór bardzo się ujawnił przy utworku Wiśnia Sochackiej - tam jest całą linia melodyczna Basu, która na Stellach nie jest odgrywana w całości - w Gammach, albo w wykonaniu na żywo nie brakowało - tak czy inaczej nie przeszkadza to w upijaniu się muzyką 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2023 o 09:28, gregorioo napisał:

Kolumny po pierwszych testach...
Chciałem coś więcej napisać napisać jakieś spostrzeżenia porównawcze, ale tu nie ma co porównywać. Inny świat. Jak się przesiadłem z Kappa 8.2 na gammy, to już myślałem, że wiele lepiej się nie da taki byłem oczarowany. Bardzo się myliłem;). 

Można prosić o fotki .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed przemeblowaniem, bo większość sprzętów wyjeżdża, a część już wyjechało. Z tego co tam widać to zostaje Primare do kina i Rose 150 jako źródło.
Pomieszczenie nie jest docelowe, ale i tak jestem pod wrażeniem, że mimo tych 25m2 kolumny grają bardzo dobrze. Bałem się buczącego basu (ze względu na lipne proporcje pomieszczenia), a jest bardzo znośnie, chociaż do doskonałości brakuje bardzo dużo...
Jutro odbieram Integrę i pożegnam lampy, które dzielnie służyły razem z IRS Gamma.

Zdjęcie WhatsApp 2023-06-05 o 16.33.51.jpg

IRS.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/31/2023 at 9:52 PM, gregorioo said:

Hej 

to ostatni dzwonek na podjęcie decyzji już podjętej, ale może ktoś mnie oświeci i wskaże błąd podjętej przeze mnie decyzji, którą mogę jeszcze zmienić.
Zdążyłem już umówić się z człowiekiem, który przywiezie mi Kolumny Focal Stella EM jednak jeszcze biorę pod uwagę kolumny Focal Grande Utopia EM, które również są dostępne w nieco wyższej cenie niż Stelle.
Grande Utopia słuchałem dwukrotnie dzień po dniu na audio show i mnie oczarowały - z tym, że grały w dużym pomieszczeniu około 7x10m z niezbyt wysokim sufitem - poniżej 3m...
U mnie docelowo kolumny mają grać w dedykowanym i przygotowanym pomieszczeniu o wymiarach 6,8x5m i wysokości 3,5m 
Uznałem, że Grande będą zbyt wielkie do tego pomieszczenia i zdecydowanie rozglądałem się za Stellami...
Nie mam za bardzo z kim pogadać kto się na tym zna, bo będą to kolumny z drugiej ręki.
Może ktoś z Was ma doświadczenie z tymi kolumnami i coś podpowie.
Grzegorz 

Wybor pewnie nienajgorszy 🙂, aczkolwiek bedziesz potrzebowal naprawde poteznego pieca, zeby napedzic grande (a pewnie tez i stella). Na grande topowe levinsony potrafia sie "wykrzaczyc", a te wzmaki potrafia wywalic korki w normalnej standardowej mieszkalnej instalacji elektrycznej, gdy laduja kondy 🙂

 

Edit. widze kolega kupil nim jeszcze zdazylem doczytac reszte watku 🙂 GRATULACJE! Aczkolwiek podtrzymuje wersje, ze potrzebny bedzie piec zeby wydobyc esencje z tych kolumn... 

Edytowane przez GT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, audiofil2137 napisał:

kupował ktoś ostatnio arie 948 używane? jakie są realne ceny transakcyjne tych kolumn. moje wiszą na olx za 12 tys już trochę czasu i cos się sprzedać nie chcą 

Kosztują teraz oficjalnie 20k nowe ale po dużej podwyżce, bo kiedyś chodziły po 13-14k z tego co pamiętam. Więc nawet nowe z salonu można było wyrwać spokojnie poniżej 12k po negocjacjach. Kolega szukał takich 948 i wyrwał używki z tego co pamiętam za 8 lub 8.5k, wtedy normalnie ludzie wystawiali je po 9-10k do negocjacji, prawie nowe.

Także przy takiej cenie musisz zaczekać na słabo rozgarniętego kupującego, najlepiej jakiegoś dziadka, który z internetem jest na bakier i nie słyszał np o Archiwum Allegro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Nikonman napisał:

Czyli jak chodzą po 20k PLN to używki za min 15-16k PLN powinny zejść.Tyle w temacie.Najlepiej jakby chodziły dalej po 8k PLN co nie?

Jakie 20? 17 przed rabatem... nie wspomnę juz o cenach Focali we francuskich sieciowkach... 

Płacenie 80 procent za używki mija sie z sensem...

Rynek sam wyceni zresztą 

Ale 12  to chyba rozsądnie w miare jak stan idealny

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli jak chodzą po 20k PLN to używki za min 15-16k PLN powinny zejść.Tyle w temacie.Najlepiej jakby chodziły dalej po 8k PLN co nie?

Nie rozumiem dlaczego patrzysz tak nisko. Masz kanty za 22tys. Masz sopry 1 podobnie. No i diablo utopie za 30tys.
Wszystko na olx.

Diabełki polecam. Sam mam.

Dołóż targuj się a dorwiesz coś dużo lepszego niż te co teraz chcesz.

Udanych zakupów. No i słuchania :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Nikonman napisał:

Czyli jak chodzą po 20k PLN to używki za min 15-16k PLN powinny zejść.Tyle w temacie.Najlepiej jakby chodziły dalej po 8k PLN co nie?

20k to obecna cena, wcześniej były dużo tańsze katalogowo. No i to ceny wyjściowe, za 12k bez problemu można było kupić nowe i to bez przesadnie mocnych negocjacji. Nawet w obecnych cenach (20k wyjściowo) można wynegocjować cenę niewiele ponad te 12k. Myślę że ktoś kto pytał w paru salonach na pewno dostał taką ofertę i zapomniał o używkach. Chyba że za te 12k ma idealny stan i nadal są na długiej gwarancji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/5/2023 at 4:40 PM, gregorioo said:

Jeszcze przed przemeblowaniem, bo większość sprzętów wyjeżdża, a część już wyjechało. Z tego co tam widać to zostaje Primare do kina i Rose 150 jako źródło.
Pomieszczenie nie jest docelowe, ale i tak jestem pod wrażeniem, że mimo tych 25m2 kolumny grają bardzo dobrze. Bałem się buczącego basu (ze względu na lipne proporcje pomieszczenia), a jest bardzo znośnie, chociaż do doskonałości brakuje bardzo dużo...
Jutro odbieram Integrę i pożegnam lampy, które dzielnie służyły razem z IRS Gamma.

Zdjęcie WhatsApp 2023-06-05 o 16.33.51.jpg

IRS.JPG

Jak dalsze wrazenia z obcowania ze Stella? 🙂 Odnalazl sie zgubiony niski bas? 🙂 Te kolumny to na pewno cos specjalnego wiec jestem ciekaw co na koniec uda sie z nich wyrzezbic 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2023 o 16:42, GT napisał:

Jak dalsze wrazenia z obcowania ze Stella? 🙂 Odnalazl sie zgubiony niski bas? 🙂 Te kolumny to na pewno cos specjalnego wiec jestem ciekaw co na koniec uda sie z nich wyrzezbic 🙂 

Obcowanie pomyślne - jeszcze mi się nie znudziły i cały czas żyję w poczuciu, że znalazłem to czego szukałem. Tak jak wpadły mi w ucho na audio show, tak w domu usłyszałem to co słyszałem wtedy.
Na początek poszła Integra Gryphon Diablo 300 - ładnie to grało, póki nie odzywał się wokalista, któremu by się chciało powiedzieć, żeby się cofnął o metr, ale jak stał z przodu tak stał. Wzmacniacz zdecydowanie za jasny do tych kolumn. Mega detalicznie, dźwięki instrumenty pierwsza klasa, ale już sam odbiór muzyki mniej przyjemny( za wyjątkiem metalu czy mocniejszego rocka słuchanego głośno).
Wzmacniacz wymieniłem na Gryphona Antileona + Gryphon Pandora - i to strzał w 9. Antileon to zupełnie inny biegun grania. 
Rozmawiałem Z Jay, co testuje na youtube i to za jego sugestią poszedłem w Antileona zamiast Mephisto, które to odradzał do tych kolumn (polecał Bouldera, który to testuje swoje swoje wzmacniacze na Focalach)
Granie zdecydowanie ciemniejsze, barwne, cieplejsze (cieplejsze niż lampowe), ale przekazujące emocje Opis Antileona na stronie producenta nie jest przekłamany. Tracą przez to niektóre detale - miłośnicy szczegółów i słuchania dźwięków mogliby nie być zachwyceni, ale cały odbiór muzyki jest najlepszy jaki miałem w systemie.
Co ciekawe - bas, dynamika jest przy tym na bardzo wysokim poziomie, a zaokrąglenie najbardziej słychać na górze i na średnicy.
Przy cichym słuchaniu kolumny brzmią jak małe monitory - grają cały czas pełnym pasmem ciekawe doświadczenie.
Próbowałem słuchać LM508ia, ale kilka minut i wolę wrócić do Gryphona....
Gryphon jest cieplej grającym wzmacniaczem zarówno od LM508ia jak i CJ premiere 140 w moim systemie.
Można powiedzieć, że trochę accuphasowe (testowany w systemie Accuphase A30), ale bez takiej ilości cukru.
Nie będę się za bardzo rozpisywał, bo jak jeszcze trochę posłucham to napiszę szerszy opis tego co słyszę, ale te kolumny potrzebują mocnego, szybkiego nie koniecznie jasnego wzmacniacza.
W Stellach podstawa basowa to mistrzostwo świata - i żeby to wykorzystać potrzeba wzmacniacza tranzystorowego 40kg+. Na lampie, czy wzmacniaczach powiedzmy budżetowych nie dało się tego osiągnąć. 
Na porządnej elektronice stopa, werbel czy też fortepian brzmią bardzo realistycznie i łatwo można zmarnować potencjał tych kolumn.
Schodzenie basu poniżej 22Hz to nie jest coś obowiązkowego - w odbiorze muzyki ten brak nie przeszkadza, bo ten niski bas to bardziej trzęsienie ziemi i kanapy niż granie (w niektórych utworkach np Yello Gammy pokazywały co znaczy trzęsienie ziemi), ale szybkość, uderzenie i atak to nie wiem, czy są kolumny, które są w stanie to zrobić lepiej, a też trzeba wziąć pod uwagę, że moje pomieszczenie 3,8x6,8x2,6 to w teorii pomieszczenie, w których bas powinien buczeć, a z tymi kolumnami tak nie jest..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 19.01.2023 o 11:24, Kuniu napisał:


.....Tak wiec gon gon króliczka jak każdy z nas :)

Powodzenia.

Myślałem (naiwny) że na Electrach 1028 BE2 się skończy. Trafiły się w "rozsądkowej" cenie Sopry 2 to przytuliłem. Nie sądziłem, że mogę usłyszeć, aż tyle lepiej. Jest taka namiastka Utopi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Myślałem (naiwny) że na Electrach 1028 BE2 się skończy. Trafiły się w "rozsądkowej" cenie Sopry 2 to przytuliłem. Nie sądziłem, że mogę usłyszeć, aż tyle lepiej. Jest taka namiastka Utopi.

Tylko aby nie zatracić przyjemności że słuchania ta pogonią "za lepszym"

Co się poprawiło ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopry 2 mają większe basowce (18) względem Electr 1028 (16,5) i to czuć. Troszeczkę mi brakowało tej "potęgi" w basie i jest lepiej skontrolowany. Najbardziej istotne to lepsze pozycjonowanie instrumentów i bardziej zniknęły kolumny. Słychać większą klasę.

Do cichego grania się nie nadają. W stosunku do Electr trzeba o 10% podkręcić żeby pokazały co potrafią.

Warte swojej ceny.

Koniec gonienia zajączka, na więcej już piękniejsza połówka nie pozwoli, no chyba że za kilka  lat trafi się po taniości Michi 😉

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2023 o 18:11, Leszek67 napisał:

Sopry 2 mają większe basowce (18) względem Electr 1028 (16,5) i to czuć. Troszeczkę mi brakowało tej "potęgi" w basie i jest lepiej skontrolowany. Najbardziej istotne to lepsze pozycjonowanie instrumentów i bardziej zniknęły kolumny. Słychać większą klasę.

Do cichego grania się nie nadają. W stosunku do Electr trzeba o 10% podkręcić żeby pokazały co potrafią.

Warte swojej ceny.

Koniec gonienia zajączka, na więcej już piękniejsza połówka nie pozwoli, no chyba że za kilka  lat trafi się po taniości Michi 😉

Przez 2 lata miałem Sopra 3. W większości potwierdzam spostrzeżenia, poza jednym, Sopra 3 jest jedną z najbardziej sprawnych kolumn jakie miałem. Przy napędzaniu dwoma monoblokami moon’a grają super nawet cicho, słychać wszystkie częstotliwości. Sprawność jedna z lepszych jakie słyszałem, inne kolumny, które mam muszę kręcić bardziej. Teraz czekam na dostawę nowych - oczywiście Sopr 3-jek tylko, że w nowym wykończeniu Macassar. Jak powyżej, to co potrafi Sopra w zakresie wysokich tonów - beryl, średnich - wokale oraz tej cytowanej potęgi w basie ciężko jest znaleźć, dlatego gonienie zajączka czy też króliczka na tą chwilę uważam za skończone. A temu kto nie słyszał zdecydowanie polecam odsłuch bo to „ nowe” Focale!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zbyt szybki osąd z tym słabym cichym graniem. Początkowo zafascynowany byłem ich potęgą i wiadomo ja się przyciszy to uchu słabiej adaptuje niż przy podgłośnianiu. 

Macassar fajny kolorek, mi jednak bardziej podchodzi biel lub czerń.

To co, wzajemnie wspieramy się w zaprzestaniu gonienia zajączka (lepszy króliczek w pokoju niż zajączek w sklepie) 😉 .

Jaką masz wielkość pokoju gdzie grają Sopry 3. Moje 2 są w pokoju 5,5 na 4,0, z tym że stoją poprzecznie przy jednej stronie na planie 3,5 na 4 (wydaje mi się że nieźle urządzone akustycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Leszek67 napisał:

Mój zbyt szybki osąd z tym słabym cichym graniem. Początkowo zafascynowany byłem ich potęgą i wiadomo ja się przyciszy to uchu słabiej adaptuje niż przy podgłośnianiu. 

Macassar fajny kolorek, mi jednak bardziej podchodzi biel lub czerń.

To co, wzajemnie wspieramy się w zaprzestaniu gonienia zajączka (lepszy króliczek w pokoju niż zajączek w sklepie) 😉 .

Jaką masz wielkość pokoju gdzie grają Sopry 3. Moje 2 są w pokoju 5,5 na 4,0, z tym że stoją poprzecznie przy jednej stronie na planie 3,5 na 4 (wydaje mi się że nieźle urządzone akustycznie).

U mnie grają w pokoju łączonym z hallem i w sumie jest trochę ponad 50 m2. Mają jeszcze bardzo fajną zaletę, mianowicie bass reflex skierowany w dół i do przodu co powoduje, że nie są tak wymagające w ustawieniu jak konkurenci. Ma to szczególne znaczenie gdy mieszka się w bloku i nie ma za bardzo pola do manewru. Poza tym mam wrażenie, że nawet 3-ki z powodzeniem zagrają bez dudnienia w małym pomieszczeniu. Są potężne ale potrafią być delikatne kiedy trzeba. Słuchałem wiele kolumn w tym B&W z serii 800 i stety, niestety Sopry zwyciężyły. Oczywiście rzecz gustu, ale uważam, że B&W jest za bardzo sterylne.
Najśmieszniejsze jest to, że pamiętam jak dziś kiedy 3 lata temu na siłę, mimo mojego oporu podłączyli mi do odsłuchu Kanty 2-ki (opierałem się bo pamiętałem jak grały Electry etc.) i wtedy szczena opadła mi do ziemi. Jako, że Kanta nie pasowała mi wizualnie kupiłem Sopry. Z pewnością jest to miłość na lata bo do tej pory nie spotkałem nic co zagrałoby lepiej. 

P.S. Przy Soprach nawet moja żona usłyszała różnicę i do tej pory jak podłączam coś innego prosi o szybki powrót do Focala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Leszek67 napisał:

Mój zbyt szybki osąd z tym słabym cichym graniem. Początkowo zafascynowany byłem ich potęgą i wiadomo ja się przyciszy to uchu słabiej adaptuje niż przy podgłośnianiu. 

Macassar fajny kolorek, mi jednak bardziej podchodzi biel lub czerń.

To co, wzajemnie wspieramy się w zaprzestaniu gonienia zajączka (lepszy króliczek w pokoju niż zajączek w sklepie) 😉 .

Jaką masz wielkość pokoju gdzie grają Sopry 3. Moje 2 są w pokoju 5,5 na 4,0, z tym że stoją poprzecznie przy jednej stronie na planie 3,5 na 4 (wydaje mi się że nieźle urządzone akustycznie).

Jeszcze jedno pytanie, mianowicie z jaką elektroniką grają u Ciebie Sopry?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na poprzedniej stronie :

Rotel RCD1572mk2 - RCA Neotech Nemoi 1220 – Rotel pre RC1590 – RCA Neotech Nemoi 1220 - Rotel wzm RB1590 – VdH Revelation – Focal Sopra 2.

Electry 1020be2 zostawiłem do KD.

 

Edytowane przez Leszek67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jestem świeżym posiadaczem Focal Aria 926. Grają z Cambridge Audio CXA81.

Mam pytanie do posiadaczy Aria 926. Czy długo trwał u Was proces wygrzewania ?

Bo po tygodniu czyli około 20 godzin słuchania brzmienie jest nie za ciekawe, dźwięk

jest przytłaczający i wręcz męczący. Będę bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2023 o 19:54, coyote333 napisał:

Cześć. Jestem świeżym posiadaczem Focal Aria 926. Grają z Cambridge Audio CXA81.

Mam pytanie do posiadaczy Aria 926. Czy długo trwał u Was proces wygrzewania ?

Bo po tygodniu czyli około 20 godzin słuchania brzmienie jest nie za ciekawe, dźwięk

jest przytłaczający i wręcz męczący. Będę bardzo wdzięczny za info. Pozdrawiam, Piotr.

Cześć coyote.

widzę, że nikt nie odpisuje. Co prawda nie mam i nie miałem Arii, ale w Soprze 3 trwało to długo. Tak naprawdę wydaje mi się, że musiało minąć paręset jak nie kilkaset godzin zanim doszły do perfekcji. Pewnie w przypadku Arii ten proces będzie szybszy. Mniejsze głośniki, mniejsza moc muzyczna a zatem inne zawieszenia itd. Ale wydaje mi się, że i tak będzie to minimum 100 godzin. 
jeżeli dźwięk meczy Cię od początku i po 20 godzinach dalej tak jest, to raczej winiłbym konfigurację jako całość, a nie wygrzewanie. Chyba, że wzmak i inne elementy też nowe. 
 

pozdrawiam

Edytowane przez Gajmac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem chwilę i poczytałem o Cambridge Audio CXA81. Poniżej masz test :

https://www.hfc.com.pl/test/4100,cambridge-audio-cxa81.html

Jeśli wierzyć temu co napisali w teście to nałożyły ci się charakterystyki elementów. Zarówno wzmacniacz jaki kolumny podbijają na basie i wysokich. Arie powinny się trochę wygładzić, ale ogólnie one grają troszkę "efekciarsko". Także na dużą zmianę brzmienia bym nie liczył. Daj im jeszcze trochę czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.