Skocz do zawartości
IGNORED

Moje granice audiofilizmu...


smog

Rekomendowane odpowiedzi

Od ponad roku nic nie zmieniłem w sprzęcie...

Nie dlatego, że jest doskonały, bo doskonałość, leży za siedmioma górami. Ale ja już nawet nie gonię króliczka...

Z jednej strony, obecne warunki odsłuchowe powodują, że trochę szkoda inwestować, z drugiej jednak to zupełnie co innego. Mój portfel nie jest bez dna, a inne hooby zaczynają brać górę. Nie absolutnie oczywiście, a bardziej w stosunku nakłady/zadowolenie.

To znaczy większy, głupi uśmiech na mojej gębie powoduje zakup nowego aparatu foto niż przyrost jakości dźwięku wynikacjący ze zmiany kabli. Podobnie jest z amortyzatorem do roweru, nowymi nartami.

Ja się po prostu pogodziłem ze swoim sprzętem, czego Wam też życzę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chociaż CD to bym zmienił...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)

Luc, zawsze marzenia/hobby jednych jest głupotą dla innych - czy byś mówił o audio (radiobudzik też gra), czy o rowerach (markeciak też jeździ), czy o muzyce (klasyka - najlepiej dwudziestopłyt "the best of classical" z Liubliany)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> romekp

 

Nie narzekaj tak na te dwudziestopłytowe czy ileś tam z Ljublany. W końcu ludzie muszą jakoś dochodzić do muzyki poważnej. Wpaść na to, że to jest to. I te tanie płytki odgrywają w tym niemalą rolę. Bo stacje z muzyka poważna to rzecz nowa i dostępna zresztą dla słuchaczy w trzech chyba teraz miastach i posiadaczy kablówek. Wcześniej była tylko dwójka ale dla niej była to tylko część programu. Na wydania pirackie też nie ma co liczyć, bo zbyt za mały i tego po prostu nie ma. A dla większości wydać kilkadziesiąt złotych, by przekonać się, czy to to, to jednak zbyt dużo. I czy różnicę słychać będzie na na głośnikach od kompa lub boomboxie z CD? Nie, a przynajmniej nie będzie ona wielka. A ci, którym sie spodoba z czasem trafia tu i zadadzą jakieś bardzo lamerskie pytanie. Bo gdzieś słyszeli, że to duża różnica ale czy te pieniądze wystarczą na cos sensownego i co wybrać? Więc może dobrze, że takie płyty są?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Luc

Mógłbyś napisać, o co Tobie w ogóle chodzi?... Bo z Twoich wpisów jakoś NIC nie wynika.

 

-> Rafał

Mam pewne wątpliwości, czy ktoś, kto słucha na głośnikach od komputera, w ogóle zainteresuje się tzw. muzyką klasyczną. Uważam (a znam to z własnego doświadczenia), że taka muzyka wymaga pewnego minimum jakościowego, położonego sporo powyżej jakości głośników komputerowych. Z pewnością nie musi to być Hi-End, ale mikro-głośniczki raczej nie wystarczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Yanoosh

 

Nikt? Ja się zainteresowałem czyli jeden nawrócony był :-) Co minimum jeśli idzie o jakość to masz i nie masz racji. Masz - bo różnica jest duża. Nie masz - bo jeśli idzie o coś, czego można posłuchać na plastikowych głośniczkach (sub pożądany!) przy pracy to muzyka klasyczna jest akurat dobrym wyborem :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, w jakim sensie nie narzekaj? Narzekać mogę, bo to dziadostwo, acz nie mówię, że nie jest potrzebne - radiobudzik i rower marketowy tez potrzebne sa. Co więcej, niektórym z powodzeniem służyć będą przez całe życie.

 

A jeśli chodzi o "nawracanie na klasykę", to można to robić i przez patefon z tubą, przy którym głośniczki komputerowe to high-end. Prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.