Skocz do zawartości
IGNORED

yamaha cdx-890+ax-1070+heco celan 700 nie gra jak trzeba


bad69boy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ludzi dobrej woli.Pierwszy raz udzielam się na tym forum chociaż od dawna je znam i zaglądam tutaj w poszukiwaniach rożnych wątków. Mam problem z zestawem składającym się z elementów podanych w temacie. Nie gra to cholerstwo jak trzeba, brak głębi, brak sceny, brak basu normalnie jak ze "szkolnego jamnika".Wcześniej cdx yamahy zastępował technics, padł laser więc stwierdziłem ze nie ma sensu go naprawiać bo już stary klamot i w dodatku niska półka.Kupiłem więc cdx-890 i oddałem wzmaka do naprawy a mianowicie pokrętło do zmiany źródłą CD/TAPE! itd trzeszczało albo grał jeden kanał. Źródło przyszło w pełni sprawne wzmaka odebrałem podłączyłem i PLAY i..... gra gorzej jak było szczena mi spadła, wzmak czy źródło do dupy?? na próbę podłączyłem blurey samsunga calkiem przyzwoity i nie słysze generalnie żadnej różnicy miedzy cd-kiem. w czym leży problem?? jakieś sugestie, opinie, pomysły ??tylko nie piszcie sprzedaj zestaw i kup nowy bo na jakis czas mam inne wydatki i nie stać mnie żeby wsadzić geldy w nowy sprzęt i bez odsłuchu na moich kolumnach nie wiadomo jak to będzie grało. Poradźcie coś, może ktoś jest z okolic Szczecina i zechciałby wpaść na odsłuch (mam dobrą kawę to się podzielę filiżanką) z góry dzięki za ewentualną pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi raczej o słabość poszczególnego elementu. Nie szukałbym winy w CD. Jeżeli wcześniej ten wzmacniacz grał dobrze z tymi kolumnami a po naprawie gra gorzej, to jest to raczej wina naprawy. Na Twoim miejscu pożyczyłbym od kogoś inny wzmacniacz do porównań i zobaczył czy gra lepiej z Twoim CD i kolumnami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego wzmaka w latach 97-99 kosztował wtedy 5 wypłat i pachniał lakierkiem:)

Z tego co pamiętam to AX1070 grał ciepło z wielką mocą i wykopem..bez problemu poruszał 4 kolumny Bolero 200 tonsila, a to było już nie byle co! No i grał nieco basowo ,ale ładnie.

Pamiętam,że z tyłu był rozpinany stopień pre power i pomijało się układ wyboru wejść podając sygnał z cd..choć nie na 100% bo to trochę lat minęło...dla pewności można podać sygnał z wyjścia regulowanego cd i najpierw ściszyć(!!!!!!!) go na minimum aby w razie czego nie huknęło na fulla...tamten selektror w tych wzmacniaczach był nie najlepszy...no chyba że serwis był taki sobie.Ta Yamaha winna serce poruszać! to ma z 150W mocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra jest tak, pożyczyłem od kumpla inne źródło jakiegoś starego denona i jest inaczej całkiem inaczej tzn jak na mój gust lepiej barwa dźwięku całkiem inna

i doszedłem do wniosku ze problemem jak dla mnie jest CD, na starym techniksie grało lepiej albo się poprostu przyzwyczaiłem i zmiana źródła nie została dobrze przyjęta przez moje synapsy mózgowe, Cd jest świeżo zakupiony więc pozbywa się go nie chcę, bardzi skłaniam się co jego tuningu i znalazłem Piotrek608 Twój stary post z roku 2004

" 5532DD JRC 7169B - 2szt to nic innego jak najkiepsciejsze wykonanie NE5532

2068DD JRC 7057B - 2szt to odpowiednik scalaków NECa uPC4570 które sa z kolejii ultra nisko szumowe ale w wykonaniu JRC...to sa ultra do kubła..tam wpadajc po upgreadzie własciwie zaszumią

8A15218 730 H86A - 1szt to z koleii odpowiednik scalaka panasonica BA15218 czyli z koleii chodzi o słynny RC4558 w lepciejszej wersjii...u ciebie on pracuje jako scalak najprawdopodobniej prostego wzmaka do słuchawek..wymiana jego nie wiele da no chyba ze masz jakies HD600 i słuchasz na słuchawach...

X24COOP 9726 - 1szt to jakas cyfrówka od niej sie odczep A procesor to XR495A0-261 9723EU003 Yamaha tego tez raczej nie upgreaduj:):)

Dwa klasyczne transformatory oznaczone:

XR300 TAM A0 M 9733 oraz niewielki 010020 no grunt to dobre zasilanie...z duzym zapasem..połowa sukcesu!!

Jak satc cie na AD825 to polecam na przejsciowkach ..jak nie chcesz sie zbyt bawic to nawet wymiana tych 5532 i 2068 na OPA2604 burr browna (www.tme.pl) da juz pozytywne rezultaty..ale najlepiej chyba zrobisz jak rzeczywiscie zlecisz robote fachowcom..szkoda ze mieszkam az we wrocku..wystarczyło by niedzielne popołudnie:):)"

 

więc da się z tego sprzętu wyciągną więcej, teraz tylko wielkie pytanie KTO MI TO ZROBi?? i mniejsze pytanie ile to kosztuje znacie kogoś w okolicach szczecina albo okolic??kto sie na tym zna ?? HELP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety z Wrocka jestem..chętnie pomogę bo lubię te cuda poprawiać co nieco.Kłopot w tym,że musiałbyś się przejść z klockiem na pocztę ewentualnie kuryjera załatwić sobie..no i spakować gada.

 

Mój wpis z 2004 nie do końca aktualny bo dziś z doświadczenia i perspektywy czasu wiem, że aż takie kosztowne zmiany są zbędne.

Nnawet na scalakach JRC ,które wcale nie są takie złe, jak wtedy pisałem da się uzyskać piorunujące efekty.

Yamaha po prostu strasznie podmuliła filtrację dolno przepustową w tym CDXie i dlatego nieszczególnie to maleństwo gra.

Wystarczy parę drobiazgów wymienić i tyle. Groszowa sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608 nie chciałbym nadużywać Twojej dobroci ale jeżeli nie sprawi Ci to wiekszego problemu to z wielkim optymizmem podesłałbym Ci sprzęt i jeżeli pozwolisz to szczegóły dognalibyśmy na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy pisz na maila: [email protected]

 

P.W mam zablokowane bo strasznym spamem niekiedy ludzie mnie zasypywali...no i nie zawsze tez miałem czas na odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.